Formát papíru

Průvodce studentskou tvorbou

A Very Small Dog

Jméno Ročník Datum

Jamie Wyeth, A Very Small Dog (1980). Reproduková za účely dokumentace; veškerá práva jsou vyhrazena vlastníkem práv. Podívejte se na toto plátno v pohyblivém světle: kresbu, skutečnou barvu pod lakem i čistý pigment

Zásadní informace

Autor
Jamie Wyeth topimpressionists.com/cs/artists/jamie-wyeth_cs/
Datum vzniku díla
1946 –
Malováno
1980
Medium
Oil
Původní rozměry
127 x 101 cm
Pohyb
Contemporary Realism Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life.
Období
Contemporary
Artistic style
Realism
Notable elements
White and gold accents, potted plant
Subject or theme
Small dog in a vintage baby carriage

V kontextu

A Very Small Dog — Jamie Wyeth

Rozměry

Původní rozměry jsou 127 × 101 cm (výška × šířka), zde zobrazeno vedle dospělé osoby průměrné výšky.

Kdy bylo toto dílo vytvořeno?

  1. 1940
  2. 1950
  3. 1960
  4. 1970
  5. 1980
  6. 1990
  7. 2000

Horní řada: roky. Dolní řada: věk umělce na začátku a na konci každého období, přičemž rok narození se počítá jako nula.

Vymalováno v době, kdy bylo umělci 34 let. 62 z celkových 83 děl tohoto umělce v našem katalogu je datováno dříve.

▲ toto dílo, 1980 každý obraz s datem vzniku, dekáda po dekádě

První díla: až do 1970 Hlavní období tvůrčí činnosti: 1970–1980 Pozdní díla: od 1980

Tyto tři pásma rozdělují díla v tomto katalogu, která mají uvedené datum, na první čtvrtinu, prostřední polovinu a poslední čtvrtinu. Nejedná se o kompletní tvorbu daného umělce: úzká pásma mohou představovat spíše mezery v záznamech než období nečinnosti. Ty samé roky, v nichž se odehrává život umělce

Podobná díla

Vyberte si jedno z výše uvedených děl: uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, ve které se liší.

Další díla, která se k tomuto hodí: topimpressionists.com/cs/art/similar/jamie-wyeth-a-very-small-dog-8XYAYP-en/

Paleta barev

Určeno podle obrazu

    Hlavní barva

    Espresso #39432e

    Uložená paleta

    • #39432E
    • #B5B596
    • #8E8B69
    • #666441

    Tyto barvy v rámci celé umělecké palety Najděte další obrazy podle barvy

    Název hlavní barvy
    Espresso
    Sytost
    Balanced Jak nasycené a rozmanité barvy jsou, od jediného tlumeného odstínu až po mnoho jasných tónů.
    Kontrast
    Balanced Jak moc se barvy v rámci obrazu liší v jasnosti a sytosti.
    Harmonie
    Strong Color Unity Jak dobře barvy spoluladí, od kontrastních až po plně harmonické.
    Jasnost
    Balanced Jak moc je obraz celkově světlý nebo tmavý, od hlubokého stínu až po jasný světelný vrchol.
    Nasycení
    Subtle Color Jak čisté a syté jsou tyto barvy, od téměř šedých až po plně živé.

    Kde na světě se na tento obraz dívají lidé?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a více
    Tento obraz sám o sobě nemá pro zmapování dostatek zaznamenaných návštěvníků, proto tato deska obsahuje všechna díla autora Jamie Wyeth za posledních dvanáct měsíců — celkem 6 zemí. Odkud tyto údaje pocházejí

    Deset předních zemí

    1. 1 Spojené státy americké 48,8%
    2. 2 Čína 39,5%
    3. 3 Nizozemsko 4,7%
    4. 4 Kanada 2,3%
    5. 5 Spojené království 2,3%
    6. 6 Polsko 2,3%

    Najděte na mapě tři nejtmavší země. Nachází se muzeum, které toto malířské dílo uchovává, v některé z nich? Napište jeden důvod, proč by se na něj mohli dívat lidé z dalekých krajin.

    20 nejvíce prohlížených děl umělce Jamie Wyeth

    1. 1 A Very Small Dog, 1980 tento obraz 32,5%
    2. 2 The Islander, 1976 18,8%
    3. 3 Halloween, Monhegan, 1972 6,2%
    4. 4 Pig and Train, 1977 6,2%
    5. 5 Portrait of Pig, 1970 5,0%
    6. 6 Black Spruce, 1994 2,5%
    7. 7 Summer House, Winter House, 1975 2,5%
    8. 8 Pumpkinhead - Self-Portrait, 1972 2,5%
    9. 9 Portrait of Orca Bates, 1989 2,5%
    10. 10 Comet, 1997 1,2%
    11. 11 Angus, 1974 1,2%
    12. 12 Orca Bates, 1990 1,2%
    13. 13 Andy Warhol - Facing Left, 1976 1,2%
    14. 14 Steps, 1972 1,2%
    15. 15 Big Inch, 1965 1,2%
    16. 16 Foot, 1973 1,2%
    17. 17 The Runaway Pig, 1979 1,2%
    18. 18 Roots, 1971 1,2%
    19. 19 Meteor Shower, 1993 1,2%
    20. 20 Wolf Dog, 1976 1,2%

    Tyto práce společně tvoří 91,9% veškeré pozornosti, kterou obrazy tohoto umělce obdržely za posledních dvanáct měsíců. Katalog obsahuje 92 děl tohoto umělce, z nichž 26 byla prohlédnuta alespoň jednou. Tento obraz se v tomto žebříčku nachází na 1 místě, přičemž si připravuje 32,5% této pozornosti. Stále stejné, měsíc po měsíci

    Sloupce měří pozornost, nikoliv kvalitu. Vyberte dílo na vrcholu a toto: uveďte jednu věc, která by mohla způsobit, že si obraz získá slávu mimo to, jak je vymalovaný.

    O tomto uměleckém díle

    A Very Small Dog — Jamie Wyeth

    A Moment of Quiet Curiosity

    In the masterful hands of Jamie Wyeth, a simple scene is transformed into a profound study of presence and stillness. "A Very Small Dog" invites the viewer into an intimate encounter with a creature caught in a moment of pure, unadulterated curiosity. The subject, a diminutive dog nestled within the ornate confines of an old-fashioned baby carriage, gazes outward with eyes that seem to bridge the gap between the painted world and our own. This is not merely a portrait of a pet; it is an exploration of the gaze itself—the way a living being observes its surroundings with a quiet, searching intelligence. The carriage, adorned with delicate white and gold accents, lends a sense of nostalgic elegance to the composition, suggesting a setting where time has slowed down, allowing for the small details of life to take center stage.

    The painting breathes through Wyeth’s signature brand of American realism, a style deeply rooted in the Brandywine tradition. Every brushstroke serves to build a tactile reality, from the soft texture of the dog's fur to the sturdy, classic construction of the stroller. The artist utilizes a sophisticated interplay of light and shadow to create depth, making the greenery of the potted plant on the periphery feel lush and tangible. This meticulous attention to detail does not overwhelm the viewer; rather, it anchors the scene in a believable, lived-in reality. The presence of a chair in the upper corner hints at a larger, unseen world—perhaps a sun-drenched patio or a quiet garden nook—adding a layer of environmental storytelling that encourages the mind to wander beyond the frame.

    The Legacy of Realism and Emotional Resonance

    To behold this work is to connect with the enduring legacy of the Wyeth lineage. As the son of Andrew Wyeth, Jamie carries forward a profound sensitivity to the nuances of the natural world and the quiet dramas found in everyday existence. In "A Very Small Dog," we see this heritage expressed through a technique that honors the sensory qualities of oil paint. The composition achieves a delicate balance between the domestic and the organic, using the structured lines of the carriage to frame the spontaneous life of the animal. This tension between the man-made and the natural creates a harmonious atmosphere that is both comforting and intellectually stimulating.

    For the discerning collector or interior designer, this piece offers more than just aesthetic beauty; it provides an emotional anchor for a space. The painting possesses a unique ability to evoke feelings of warmth, nostalgia, and peace. Its palette, while grounded in realism, carries a luminous quality that can breathe life into a sophisticated gallery wall or serve as a serene focal point in a well-appointed living room. Whether viewed as a tribute to the charm of bygone eras or as a masterful display of contemporary realism, this artwork stands as a testament to the power of capturing the small, often overlooked moments that define the essence of life.

    Umělec a muzeum

    Umělec

    Jamie Wyeth

    Narozen(a) v Wilmington, Spojené státy americké

    Jamie Wyeth: Odkaz realismu

    Rané roky a rodinné dědictví: James Browning „Jamie“ Wyeth se narodil 6. července 1946 ve Wilmingtonu v Delawairedě. Pochází z výjimečné umělecké linie – je synem Andrew Wyetha a vnukem N.C. Wyetha, obou slavných amerických malířů. Jamie vyrůstal v Chadds Ford Township v Pensylvánii, hluboce ponořen do prostředí kořenícího v umění a kreativitě. Jeho dětství na farmě svých rodičů s názvem „The Mill“ zrcadilo osud jeho otce a upevnilo v něm silné pouto k venkovské krajině i jejím obyvatelům.

    Umělecké vzdělání a rozvoj: Již od nejmenších let prokazoval Jamie výjimečný umělecký talent. První kroky v tréninku podnikl pod vedením své tety, Carolyn Wyeth, která kladla důraz na základní kreslické dovednosti a kompoziční techniky. Tato přísná výchova položila základy pro jeho pozdější rozvoj jako malíře olejomalby, což je médium, které ho fascinovalo svou smyslovou bohatostí. Pod vlivem děl svého dědeče a Howarda Pyleho si Jamie vyvinul vlastní, nezaměnitelný styl, který spojuje realismus s osobním otiskem. Ačkoliv sdílí určité podobnosti s vodovými technikami svého otce, Jamieho paleta je výrazně živější a barevnější.

    Klíčová témata a motivy: Jamie Wyeth je oslavován pro své evokativní portréty, studie zvířat a krajinářské práce. Mezi opakující se témata v jeho díle patří zachycení lidí a zvířat obývajících údolí řeky Brandywine a pobřežní oblasti Maine, zejména ostrov Monhegan a přístav Tenants Harbor. Často zkoumá vztah mezi lidstvím a přírodou, přičemž zachycuje jak její krásu, tak její drsnost. Mezi jeho významná díla patří portréty jeho manželky, Phyllis Mills Wyeth, která se stala častým motivem díky své odolnosti a jedinečné povaze, navzdory trvalému postižení způsobenému nehodou.

    Hlavní úspěchy a uznání: Wyethovo talent bylo rozpoznáno velmi brzy; jeho první sólová výstava se uskutečnila, když mu bylo pouhých 20 let. Jeho díla byly vystavována v prestižních muzeích po celých Spojených státech, včetně National Gallery of Art a Metropolitan Museum of Art. Za svůj přínos uměleckému světu obdržel četné pocty, včetně přijetí do National Academy of Design a American Academy of Arts and Letters. Jeho obraz „Portrait of Pig“ upoutal značnou pozornost a zůstává jedním z vrcholů jeho kariéry.

    Historický význam a umělecké dědictví: Jamie Wyeth pokračuje v tradici školy Brandywine, udržuje rodinné odhodlání k realismu a vykresluje americký život s upřímností a citlivostí. Ugruntal si své místo jako významná postava současného amerického umění, známý svou precizní technikou, bystrým pozorováním a schopností zachytit podstatu svých témat. Jeho práce rezonují u publika díky své přístupnosti a emocionální hloubce, čímž si trvale zajišťuje místo v panteonu amerických umělců.

    Doplňující informace

    Rodinná pouta: Umělecká cesta Jamieho Wyetha je neoddělitelně spjata s dědictvím jeho rodiny. Jeho dědeček, N.C. Wyeth, byl slavným ilustrátorem, zatímco jeho otec, Andrew Wyeth, dosáhl širokého uznání díky ikonickým obrazům jako „Christina's World“. Tento rodinný vliv formoval Jamieho umělecký vývoj a přispěl k jeho ranému úspěchu.

    Phyllis Mills Wyeth: Vztah s jeho manželkou, Phyllis Mills Wyeth, hluboce ovlivnil Jamieho umění. Její síla a odhodlání tváří v tvář překážkám sloužily jako neustálý zdroj inspirace a často se objevují v jeho malbách. Jejich společná vášeň pro dostihy se rovněž promítla do jeho uměleckých objevů.

    Vliv Maine: Drsná krajina a živé komunity ostrova Monhegan a přístavu Tenants Harbor v Maine byly pro Jamieho Wyethovu tvorbu zásadním zdrojem motivů, který mu poskytoval jak klid, tak nekonečnou inspiraci. Na začátku své kariéry zakoupil nemovitost na ostrově Monhegan, čímž si vytvořil dlouhodobé pouto k tomuto regionu.

    Více informací zde

    Najděte si online

    QR kód odkazující na stránku ke stažení A Very Small Dog

    topimpressionists.com/cs/art/download/jamie-wyeth-a-very-small-dog-8XYAYP-en/

    Citace tohoto díla

    MLA
    Wyeth, Jamie. A Very Small Dog. 1980, https://topimpressionists.com/cs/art/jamie-wyeth-a-very-small-dog-8XYAYP-en/
    APA
    Wyeth, Jamie (1980). A Very Small Dog [Painting]. https://topimpressionists.com/cs/art/jamie-wyeth-a-very-small-dog-8XYAYP-en/
    Chicago
    Jamie Wyeth. A Very Small Dog. 1980. https://topimpressionists.com/cs/art/jamie-wyeth-a-very-small-dog-8XYAYP-en/
    Harvard
    Wyeth, Jamie (1980) A Very Small Dog. Available at: https://topimpressionists.com/cs/art/jamie-wyeth-a-very-small-dog-8XYAYP-en/

    Zaměřte se pozorně

    A Very Small Dog — Jamie Wyeth

    Detailní pohled

    Odpovídejte vlastními slovy. Neexistují zde žádné špatné odpovědi – pouze odpovědi, které dokážete vysvětlit.

    1. Co vás zaujme jako první a proč?
    2. Které barvy nebo tvary vytvářejí atmosféru – a jaká to je atmosféra?
    3. V našem katalogu je toto dílo zařazeno pod: small dog, baby carriage, potted plant. Souhlasíte? Co byste k němu přidali nebo co byste z něj odebrali?
    4. Vraťte se k dílu The Islander (1976), který jste v tomto průvodci viděli dříve. Uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, která je odlišná.
    5. Contemporary Realism: Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life. Kde v tomto díle můžete tento prvek spatřit?

    Vaše odpověď

    Napište krátký odstavec o tomto uměleckém díle. Vycházejte při psaní z faktů uvedených v předchozích částech tohoto průvodce a ze svých předchozích odpovědí.

    Otázky a odpovědi

    Jaké jsou rozměry originálu díla „A Very Small Dog“ od Jamie Wyeth?

    Původní rozměry díla "A Very Small Dog" jsou 127 x 101 cm. Původní rozměry slouží jako užitečný vodítko při výběru velikosti reprodukce.

    Jaký pocit vyvolává „A Very Small Dog“ od Jamie Wyeth?

    V díle "A Very Small Dog" doprovází Nostalgic náladu Nostalgic emoce.

    Kde mohu najít umělecká díla podobná dílu „A Very Small Dog“ od Jamie Wyeth?

    Díla podobná "A Very Small Dog" jsou uvedena na stránce Podobná díla tohoto díla.