Formát papíru

Průvodce studentskou tvorbou

The Lonely Watch

Jméno Ročník Datum

Richard Wane, The Lonely Watch (1902), Walker Art Gallery. Právo veřejné domény Podívejte se na toto plátno v pohyblivém světle: kresbu, skutečnou barvu pod lakem i čistý pigment

Zásadní informace

Autor
Richard Wane topimpressionists.com/cs/artists/richard-wane/
Datum vzniku díla
1852 – 1904
Malováno
1902
Původní rozměry
67 x 127 cm
Místo konání
Walker Art Gallery topimpressionists.com/cs/museums/walker-art-gallery-liverpool_cs/

V kontextu

The Lonely Watch — Richard Wane

Rozměry

Původní rozměry jsou 67 × 127 cm (výška × šířka), zde zobrazeno vedle dospělé osoby průměrné výšky.

Kdy bylo toto dílo vytvořeno?

  1. 1850
  2. 1860
  3. 1870
  4. 1880
  5. 1890
  6. 1900

Horní řada: roky. Dolní řada: věk umělce na začátku a na konci každého období — 0 při narození, 52 při smrti.

Vymalováno v době, kdy bylo umělci 50 let. Umělec dožil se 52 let. 4 z celkových 5 děl tohoto umělce v našem katalogu je datováno dříve.

Shaded: životopis Richard Wane (1852–1904) ▲ toto dílo, 1902 každý obraz s datem vzniku, dekáda po dekádě

Podobná díla

Vyberte si jedno z výše uvedených děl: uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, ve které se liší.

Další díla, která se k tomuto hodí: topimpressionists.com/cs/art/similar/richard-wane-the-lonely-watch-AQU9Y2-en/

Paleta barev

Určeno podle obrazu

    Hlavní barva

    Espresso #2f3f42

    Uložená paleta

    • #2F3F42
    • #D4DEBC
    • #506265
    • #97AAA3

    Tyto barvy v rámci celé umělecké palety Najděte další obrazy podle barvy

    Název hlavní barvy
    Espresso
    Sytost
    Monochromatic Jak nasycené a rozmanité barvy jsou, od jediného tlumeného odstínu až po mnoho jasných tónů.
    Kontrast
    Statement Jak moc se barvy v rámci obrazu liší v jasnosti a sytosti.
    Harmonie
    Discordant Palette Jak dobře barvy spoluladí, od kontrastních až po plně harmonické.
    Jasnost
    Balanced Jak moc je obraz celkově světlý nebo tmavý, od hlubokého stínu až po jasný světelný vrchol.
    Nasycení
    Muted Jak čisté a syté jsou tyto barvy, od téměř šedých až po plně živé.

    Kde na světě se na tento obraz dívají lidé?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a více
    Tento obraz sám o sobě nemá pro zmapování dostatek zaznamenaných návštěvníků, proto tato deska obsahuje všechna díla autora Richard Wane za posledních dvanáct měsíců — celkem 2 zemí. Odkud tyto údaje pocházejí

    Deset předních zemí

    1. 1 Čína 90,0%
    2. 2 Spojené království 10,0%

    Najděte na mapě tři nejtmavší země. Nachází se muzeum, které toto malířské dílo uchovává, v některé z nich? Napište jeden důvod, proč by se na něj mohli dívat lidé z dalekých krajin.

    9 nejvíce prohlížených děl umělce Richard Wane

    1. 1 View along a Rocky Coast, 1886 30,0%
    2. 2 The Harbour, Peel 10,0%
    3. 3 Fifeshire Harbour with Fisherfolk, 1880 10,0%
    4. 4 A Fringe of the Dark Blue Ocean 10,0%
    5. 5 Cottage 10,0%
    6. 6 A Rocky Headland, Isle of Man 10,0%
    7. 7 Landscape 10,0%
    8. 8 Oyster Catching 10,0%
    9. — The Lonely Watch, 1902 tento obraz 0,0%

    Tyto práce společně tvoří 100,0% veškeré pozornosti, kterou obrazy tohoto umělce obdržely za posledních dvanáct měsíců. Katalog obsahuje 22 děl tohoto umělce, z nichž 8 byla prohlédnuta alespoň jednou. Tento obraz zatím nebyl v daném období prohlédnut – uzavírá seznam bez uvedeného pořadí. Stále stejné, měsíc po měsíci

    Sloupce měří pozornost, nikoliv kvalitu. Vyberte dílo na vrcholu a toto: uveďte jednu věc, která by mohla způsobit, že si obraz získá slávu mimo to, jak je vymalovaný.

    Umělec a muzeum

    Umělec

    Richard Wane

    Richard Wane: A Coastal Visionary of the Isle of Man

    Richard Wane (1852-1904) remains a quietly significant figure in 19th and early 20th-century British art, an artist whose evocative depictions of coastal landscapes and harbors owe much to his formative years on the Isle of Man. Born in Lancashire, Wane’s artistic journey led him to this windswept island, a place that profoundly shaped his visual language and subject matter. His work isn't characterized by grand narratives or revolutionary techniques; instead, it offers intimate glimpses into the rhythms of maritime life, the subtle shifts of light on water, and the rugged beauty of the Manx coastline – a world rendered with a remarkable sensitivity to atmosphere and detail.

    Wane’s early artistic training took place at the Manchester Academy of Fine Arts, providing him with foundational skills in drawing and painting. However, it was his relocation to the Isle of Man in the late 1870s, where he married Marian Millinger, a fellow artist, that truly ignited his creative spirit. The island’s dramatic geography – its towering cliffs, sheltered harbors, and ever-changing weather – provided an inexhaustible source of inspiration. Unlike many artists who sought grand vistas or heroic subjects, Wane focused on the everyday: fishing boats returning to port, weathered cottages clinging to the hillsides, and the ceaseless dance between land and sea.

    The Palette of Peel and Beyond

    Wane’s artistic style is often described as Impressionistic, though it's more accurately characterized by a meticulous observation of light and color. He employed a muted palette – predominantly blues, greens, greys, and browns – to capture the subtle nuances of his subjects. His brushwork was typically loose and expressive, conveying movement and texture with remarkable skill. Unlike some artists who sought to recreate reality with photographic precision, Wane prioritized capturing the feeling of a place—the dampness of the air, the chill of the wind, the sense of solitude and timelessness.

    His most celebrated works depict Peel, a historic port town on the west coast of the Isle of Man. These paintings are not merely topographical representations; they’re imbued with a deep understanding of the local culture and traditions. He frequently depicted scenes of fishermen unloading their catches, sailors mending nets, and families gathering in the harbor – capturing the essence of island life. His meticulous attention to detail—the weathered faces of the fishermen, the intricate rigging of the boats, the reflections on the water—demonstrates a profound respect for his subjects.

    A Member of Artistic Circles

    Wane’s artistic career extended beyond the Isle of Man. He exhibited regularly at prestigious venues in Britain, including the Royal Academy, the Royal Hibernian Academy, and the Royal Society of British Artists. His work was also featured in exhibitions at the New Water Colour Society and the Royal Institute of Painters in Water Colours. He was a member of several prominent art clubs, including the Liverpool Sketching Club, demonstrating his commitment to the artistic community.

    Notably, Wane’s connections within the British art world were facilitated by his marriage to Marian Millinger, who also possessed artistic talent and social connections. Their shared passion for art fostered a supportive environment that allowed Wane to develop his skills and gain recognition. His association with Edward Christian Qualye, another Manx artist, further enriched his artistic network.

    Legacy and Historical Context

    Despite his consistent output and membership in established artistic circles, Richard Wane never achieved the level of widespread fame or financial success enjoyed by some of his contemporaries. This relative obscurity is perhaps a reflection of the changing tastes of the art world at the turn of the 20th century, which increasingly favored more overtly modern styles. However, Wane’s work continues to be appreciated for its quiet beauty, its intimate portrayal of island life, and its masterful handling of light and color.

    Wane's paintings offer a valuable window into the cultural landscape of the Isle of Man during a period of significant social and economic change. His art documents the lives of ordinary people—fishermen, sailors, and farmers—and preserves a record of a disappearing way of life. His legacy lies not in grand pronouncements or revolutionary innovations, but in the enduring power of his evocative coastal scenes – paintings that invite viewers to pause, reflect, and connect with the timeless beauty of the Manx landscape.

    Muzeum

    Walker Art Gallery

    Vystaveno v Liverpool, Spojené království

    Викторианское святилище: Вневременное очарование галереи Уокера

    V živoucím srdci Liverpoolu stojí

    Walker Art Gallery

    jako majestátné svědectví neochvějné síly umělecké vize. Tato grandiózní viktoriánská instituce je mnohem víc než jen prostým úložištěm plátna a kamene; je to pohlcující cesta chodbami času. Architektonický rozmach návrhu Evana Jamese Halla připravuje návštěvníka na hluboké setkání s krásou, kde se zdá, že samotný vzduch vibruující ozvěnami mistrů renesance, romantickým šepotem prerafaelitských snů a odvážnými, transformativními tahy britského modernismu.

    Krok dovnitř znamená vstup do světů pečlivě vytvořených umělci, kteří hledali pravdu v jejích nejhlubších podobách. Mezinárodní sláva galerie je ukotvena v její výjimečné sbírce

    prerafaelitických obrazů

    , která je bezpochyby jednou z nejlepších existujících souborů tohoto druhu. Zde díla umělců jako

    Dante Gabriel Rossetti

    a

    John Everett Millais

    přenášejí diváka do sféry dojímavé krásy a složité symboliky. Člověk se může snadno ztratit v bujných, detailních krajinách nebo v psychologické hloubce postav protkaných éterickou melancholií, neboť tito umělci hledali inspiraci v čistotě rané renesance, aby dosáhli emocionální intenzity, která zůstává živá i dnes.

    Dialog mezi érami a inovací

    Kromě romantismu prerafaelitů nabízí sbírka dechující pohled na klíčové inovace renesance. Mistrovská díla, která přefinovávají perspektivu a lidskou gracii, umožňují návštěvníkům být svědky úsvitu moderní reprezentace. Od jemných mytologických alegorií

    Botticella

    až po božskou, mlžnou atmosféru

    Leonardo da Vinciho Zvěstování

    , tato díla slouží jako monumenty lidské intelektuální a duchovní zvídavosti. Tento dialog mezi érami je dále obohacen hlubokým závazkem k britské umělecké identitě, která kronikuje vývoj národa prostřednictvím vznešených portrétů a rozlehlých krajin vyvolávajících syrovou krásu britského venkova.

    Síla galerie spočívá v její schopnosti překlenout propast mezi historickou velkolepostí a současnou relevantností. Sbírka odráží kosmopolitní identitu Liverpoolu jako globálního přístavního města a zahrnuje titány dv twentiethého století, jako jsou

    Lucian Freud

    a

    David Hockney

    . Tato rozmanitost činí z tohoto prostoru útočiště pro různé nadšence:

    Historici umění a vědci:

    Kteří mohou sledovat linii hnutí od kubistických kořenů v krajinách Davida Bomberga až po evoluci britské portrétní tvorby.

    Interiéroví designéři:

    Hledající tichou eleganci a atmosférický šarm, který nacházejíme v dílech jako jsou

    Polishing Pans

    od Marianne Stokes.

    Sběratelé a snílci:

    Přitahováni monumentální anatomickou zručností v díle George Stubba

    The Lincolnshire Ox

    nebo klidnými, nostalgickými scénami z uplynulé éry.

    To, co skutečně odlišuje Walker Art Gallery, je její role živého, dýchajícího kulturního centra, které zůstává hluboce přístupné všem. Díky bezplatnému vstupu zajišťuje, že světová umění nikdy nejsou luxusem vyhrazeným jen pro vyvolené, ale společným dědictvím dostupným každé duši hledající inspiraci.

    Více informací zde

    • Autor díla Richard Wane topimpressionists.com/cs/artists/richard-wane/
    • Muzeum Walker Art Gallery topimpressionists.com/cs/museums/walker-art-gallery-liverpool_cs/
    • Podobná díla Další díla k porovnání topimpressionists.com/cs/art/similar/richard-wane-the-lonely-watch-AQU9Y2-en/

    Najděte si online

    QR kód odkazující na stránku ke stažení The Lonely Watch

    topimpressionists.com/cs/art/download/richard-wane-the-lonely-watch-AQU9Y2-en/

    Citace tohoto díla

    MLA
    Wane, Richard. The Lonely Watch. 1902, Walker Art Gallery. https://topimpressionists.com/cs/art/richard-wane-the-lonely-watch-AQU9Y2-en/
    APA
    Wane, Richard (1902). The Lonely Watch [Painting]. Walker Art Gallery. https://topimpressionists.com/cs/art/richard-wane-the-lonely-watch-AQU9Y2-en/
    Chicago
    Richard Wane. The Lonely Watch. 1902. Walker Art Gallery. https://topimpressionists.com/cs/art/richard-wane-the-lonely-watch-AQU9Y2-en/
    Harvard
    Wane, Richard (1902) The Lonely Watch. Walker Art Gallery. Available at: https://topimpressionists.com/cs/art/richard-wane-the-lonely-watch-AQU9Y2-en/

    Zaměřte se pozorně

    The Lonely Watch — Richard Wane

    Detailní pohled

    Odpovídejte vlastními slovy. Neexistují zde žádné špatné odpovědi – pouze odpovědi, které dokážete vysvětlit.

    1. Co vás zaujme jako první a proč?
    2. Které barvy nebo tvary vytvářejí atmosféru – a jaká to je atmosféra?
    3. Vraťte se k dílu The Incoming Tide (1890), který jste v tomto průvodci viděli dříve. Uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, která je odlišná.
    4. Richard Wane bylo při vzniku tohoto díla ve věku přibližně 50. Co v něm vypadá jako práce umělce právě v této životní fázi?
    5. Co by vás umělec mohl chtít vyvolat?

    Vaše odpověď

    Napište krátký odstavec o tomto uměleckém díle. Vycházejte při psaní z faktů uvedených v předchozích částech tohoto průvodce a ze svých předchozích odpovědí.

    Otázky a odpovědi

    Které muzeum uchovává originál díla "The Lonely Watch"?

    Dílo „The Lonely Watch“ od Richard Wane je vystaveno v instituci Walker Art Gallery, Liverpool, Spojené království. Uvedené muzeum se vztahuje k originálu, nikoliv k reprodukcím.

    Je dílo "The Lonely Watch" k dispozici jako umělecká tisknutá reprodukce?

    Tisk díla „The Lonely Watch“ od Richard Wane si můžete objednat přímo na jeho stránce Umělecká tiskovina: umělecká tiskovina na bavlněném plátně nebo archivním plátnovém papíře.

    Mohu využít rozšířenou realitu k tomu, abych si prohlédl(a) „The Lonely Watch“ od Richard Wane ve své místnosti?

    Stránka Náhled v AR díla „The Lonely Watch“ od Richard Wane využívá rozšířenou realitu k tomu, aby vám toto umělecké dílo zobrazila přímo ve vašem prostoru pomocí kompatibilního zařízení.