Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Andries Van Eertvelt på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Andries Van Eertvelt og læserne
I løbet af tolv måneder var det mest viste værk af Andries Van Eertvelt på TopImpressionists.com Naval Battle of Guetaria in (1638): 400 besøg, hvilket udgør 31% af alle visninger for maleren. Untitled (833) og Sea Battle følger efter. Andries Van Eertvelt har i alt genereret 2.200 besøg: 1.000 på kunstnerens side og 1.200 på enkelte lærreder. Den mest besøgte måned var Jul 2026 med 1.200 besøg. Læsere tiltrækkes af Blød skygge (Lysstyrke): 69% af besøgene, for 35% af malerens katalog.
De 9 lærreder af Andries Van Eertvelt, der vækker mest opmærksomhed
Talt efter besøg i de seneste tolv måneder på TopImpressionists.com: de 9 lærreder af Andries Van Eertvelt, som læserne oftest åbner, med nummer et først.
Hvor mange læsere besøger siden for Andries Van Eertvelt hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
700
500
Aug 2026
200
500
Sept 2026
0
0
Okt 2026
100
200
Hvor ofte bliver lærrederne fra Andries Van Eertvelt åbnet?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger læserne af Andries Van Eertvelt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
33,3%
50,0%
Seren
33,3%
50,0%
Dramatisk
33,3%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig
33,3%
50,0%
Reflekterende
33,3%
50,0%
Dramatisk
33,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
9,3%
15,4%
Blød skygge
34,9%
69,2%
Blød lysstyrke
41,9%
7,7%
Lysende balance
9,3%
0,0%
Lysstærk
4,7%
7,7%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
37,2%
38,5%
Dæmpet farvemætning
25,6%
38,5%
Afbalanceret blød
30,2%
15,4%
Tydelig farveintensitet
7,0%
7,7%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
50,0%
50,0%
Neutrale nuancer
32,1%
10,0%
Mørke toner
10,7%
20,0%
Monokrom
3,6%
20,0%
Pastelfarver
3,6%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
41,9%
30,8%
Afbalanceret
39,5%
53,8%
Levende og mættet
18,6%
15,4%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
7,0%
15,4%
Blid
18,6%
15,4%
Balanceret
4,7%
0,0%
Kraftig kontrast
18,6%
23,1%
Udsagn
51,2%
46,2%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
7,0%
0,0%
Blødt blandet palet
9,3%
15,4%
Balanceret harmoni
0,0%
0,0%
Stærk farveenhed
30,2%
30,8%
Sammenhængende palette
53,5%
53,8%
Hvilke lærreder af Andries Van Eertvelt tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Naval Battle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Ships at Anchor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Sea Battle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Battle of Lepanto
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Seascape with Four Frigates
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Naval Battle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Battle of Lepanto
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dutch Ships loading Timber…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Shipping of a coastal town
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Battle of Gibraltar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På hvilke sprog læses Andries Van Eertvelt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
100
100,0%
Hvor mange besøg får Andries Van Eertvelt om dagen, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
200
ons 21 Okt
100
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
100
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
200
ons 4 Nov (forventet)
100
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
200
ons 11 Nov (forventet)
100
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
100
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
300
ons 18 Nov (forventet)
100
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
100
Spørgsmål om Andries Van Eertvelt
Hvilke lærreder af Andries Van Eertvelt er de mest populære?
Naval Battle of Guetaria in (1638) ligger nummer ét med 400 besøg (31% af visningerne for Andries Van Eertvelt). Listen ovenfor viser de 9 mest sete.
Hvor mange har læst om Andries Van Eertvelt på TopImpressionists.com?
2.200 besøg over tolv måneder, 1.000 på malerens side og 1.200 på enkelte lærreder.
Hvilken type lærreder foretrækker læserne i Andries Van Eertvelt?
Blød skygge (Lysstyrke): 69% af besøgene, mod 35% af kataloget.