Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Anton Rafael Mengs Popularitet og besøgsstatistikker

      1728 – 1779

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Anton Rafael Mengs på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Anton Rafael Mengs i tal

      Skolen i Athen er det lærred af Anton Rafael Mengs, som læserne oftest åbner: 3.200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 30% af visningerne. Derefter Parnassus (study) og Johann Joachim Winckelmann (1717–1768). Ud af i alt 8.900 besøg: 1.100 på malerens side, 7.800 på lærrederne. Interessen stiger: 25% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 6.900 besøg. Læsernes enheder: enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%). En præference viser: Reflekterende (Følelsesmæssig stemning) udgør 61% af de besøg, der er foretaget på 19% af kataloget.

      Anton Rafael Mengs: de 10 lærreder, som læserne åbner mest

      Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af Anton Rafael Mengs.

      1. Skolen i Athen 1 Skolen i Athen, 1509 3.200 besøg · 29,9%
      2. Parnassus (study) 2 Parnassus (study), 1760 900 besøg · 8,4%
      3. Johann Joachim Winckelmann (1717–1768) 3 Johann Joachim Winckelmann (1717–1768), 1777 600 besøg · 5,6%
      4. The Holy Family 4 The Holy Family, 1760 600 besøg · 5,6%
      5. Maria Luisa of Parma 5 Maria Luisa of Parma, 1765 500 besøg · 4,7%
      6. The Penitent Magdalene 6 The Penitent Magdalene, 1752 400 besøg · 3,7%
      7. Portrait of Peter Leopold of Habsburg-Lorraine (later Leopold II) 7 Portrait of Peter Leopold of Habsburg-Lorraine (later Leopold II), 1770 300 besøg · 2,8%
      8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1774 300 besøg · 2,8%
      9. Charles IV as Prince 9 Charles IV as Prince, 1765 300 besøg · 2,8%
      10. Self-Portrait 10 Self-Portrait, 1744 300 besøg · 2,8%

      Hvordan ændrer læserandelen for Anton Rafael Mengs sig fra måned til måned?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Vis tallene
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 2026100100
      Jul 20269006.000
      Aug 2026100700
      Sept 202601.000

      Hvor ofte bliver lærrederne fra Anton Rafael Mengs opsøgt i løbet af året?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvordan har Anton Rafael Mengss favoritlærreder udviklet sig gennem året?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Vis tallene
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Johann Joachim Winckelmann…000000000400100100
      Perseus and Andromeda000000000100100100
      Parnassus (study)00000000000100
      Maria Luisa of Parma00000000050000
      Self Portrait000000000000
      The Holy Family00000000000300
      The Penitent Magdalene00000000040000
      Archduke Ferdinand and Arch…000000000000
      Infante Francisco Javier of…000000000000
      Charles IV as Prince0000000002000100

      Telefoner, tablets eller computere: hvordan læses Anton Rafael Mengs?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Vis tallene
      EnhedBesøgDel
      enheder7.80087,6%
      telefoner90010,1%
      tablets2002,2%

      Hvilke sprog taler læserne af Anton Rafael Mengs?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Vis tallene
      SprogBesøgDel
      litauisk10050,0%
      tyrkisk10050,0%

      Hvordan ser de daglige besøg hos Anton Rafael Mengs ud, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Vis tallene
      DagBesøg
      tir 6 Okt100
      ons 7 Okt200
      tor 8 Okt300
      fre 9 Okt0
      lør 10 Okt100
      søn 11 Okt0
      man 12 Okt0
      tir 13 Okt100
      ons 14 Okt200
      tor 15 Okt0
      fre 16 Okt0
      lør 17 Okt0
      søn 18 Okt300
      man 19 Okt200
      tir 20 Okt300
      ons 21 Okt200
      tor 22 Okt0
      fre 23 Okt100
      lør 24 Okt0
      søn 25 Okt300
      man 26 Okt200
      tir 27 Okt (forventet)200
      ons 28 Okt (forventet)300
      tor 29 Okt (forventet)100
      fre 30 Okt (forventet)0
      lør 31 Okt (forventet)0
      søn 1 Nov (forventet)300
      man 2 Nov (forventet)200
      tir 3 Nov (forventet)300
      ons 4 Nov (forventet)300
      tor 5 Nov (forventet)200
      fre 6 Nov (forventet)100
      lør 7 Nov (forventet)100
      søn 8 Nov (forventet)300
      man 9 Nov (forventet)200
      tir 10 Nov (forventet)300
      ons 11 Nov (forventet)400
      tor 12 Nov (forventet)200
      fre 13 Nov (forventet)100
      lør 14 Nov (forventet)100
      søn 15 Nov (forventet)400
      man 16 Nov (forventet)200

      Anton Rafael Mengs: korte svar

      Hvad er det mest viste lærred af Anton Rafael Mengs?

      Skolen i Athen: 3.200 besøg, hvilket udgør 30% af visningerne for Anton Rafael Mengs. Listen går ned til rang 10.

      Hvor mange besøg får Anton Rafael Mengs?

      8.900 i løbet af tolv måneder (1.100 på malerens side, 7.800 på lærrederne).

      Åbner læserne Anton Rafael Mengs på en telefon eller en computer?

      På begge: enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder fører med 88%.

      Foretrækker læserne en bestemt type lærred af Anton Rafael Mengs?

      Ja, Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 61% af besøgene for 19% af kataloget.