Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Antonio De Pereda på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Antonio De Pereda: hvad et år med besøg fortæller
Det mest viste lærred er St Dominic: 300 besøg på et år, hvilket udgør 43% af alt læst om Antonio De Pereda. Efterfulgt af Vanitas og St Anthony of Padua with Christ Child (detail). Malers side: 1.000 besøg. Lærreder: 600. I alt: 1.600. Læserinteressen falder: 67% færre besøg fra Aug 2026 til Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026, 1.200 besøg. De vælger Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning) oftere, end kataloget antyder: 100% af besøgene, 14% af lærrederne.
De 4 mest viste lærreder af Antonio De Pereda
De 4 lærreder af Antonio De Pereda, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.
Hvornår besøger læserne siden for Antonio De Pereda?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
700
500
Aug 2026
300
0
Sept 2026
0
100
Hvornår åbner læserne lærrederne fra Antonio De Pereda?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne af Antonio De Pereda, sammenlignet med hvad maleren skabte?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
28,6%
100,0%
Elegant
42,9%
0,0%
Dramatisk
28,6%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig
42,9%
0,0%
Reflekterende
28,6%
0,0%
Fredfyldt
14,3%
100,0%
Mystisk
14,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
66,7%
42,9%
Blød skygge
25,0%
57,1%
Blød lysstyrke
8,3%
0,0%
Lysende balance
0,0%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
25,0%
14,3%
Dæmpet farvemætning
50,0%
57,1%
Afbalanceret blød
16,7%
28,6%
Tydelig farveintensitet
8,3%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
50,0%
14,3%
Afbalanceret
41,7%
85,7%
Levende og mættet
8,3%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
0,0%
0,0%
Blid
25,0%
42,9%
Balanceret
16,7%
14,3%
Kraftig kontrast
41,7%
28,6%
Udsagn
16,7%
14,3%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
8,3%
0,0%
Blødt blandet palet
0,0%
0,0%
Balanceret harmoni
25,0%
14,3%
Stærk farveenhed
66,7%
85,7%
Sammenhængende palette
0,0%
0,0%
Hvad er Antonio De Peredas favoritlærreder, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
St Jerome
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
St Anthony of Padua with Ch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Still-Life with an Ebony Ch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Relief of Genoa
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Liberation of St Peter…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Stiil-life with a Pendulum
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still-Life with Fruit
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Knight's Dream (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Vanitas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
The Holy Trinity
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På hvilke sprog læses Antonio De Pereda?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
Sprog
Besøg
Del
tjekkisk
100
50,0%
engelsk
100
50,0%
Hvor mange besøg om dagen får Antonio De Pereda, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
Dag
Besøg
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
100
tir 29 Sept
100
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
100
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
500
ons 7 Okt
200
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
100
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
200
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
200
ons 21 Okt (forventet)
0
tor 22 Okt (forventet)
100
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
200
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
100
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
200
ons 4 Nov (forventet)
0
tor 5 Nov (forventet)
100
Hvad læserne spørger om vedrørende Antonio De Pereda
Hvilke lærreder af Antonio De Pereda bliver åbnet mest?
St Dominic først: 300 besøg, 43% af visningerne. 4 lærreder er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Antonio De Pereda på TopImpressionists.com?
1.600 besøg over tolv måneder: 1.000 på malerens side, 600 på lærrederne.
Hvilke lærreder af Antonio De Pereda passer til læsernes smag?
Lærreder, der læses som Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning), udgør 100% af besøgene for 14% af kataloget.