Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Briton Rivière Læsere & mest viste lærreder

      1840 – 1920

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Briton Rivière på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Briton Rivière og læserne

      I løbet af tolv måneder var det mest viste værk af Briton Rivière på TopImpressionists.com Daniel In The Lions Den: 6.700 besøg, hvilket udgør 35% af alle visninger for maleren. Hans eneste ven og Fidelity følger efter. Briton Rivière har i alt genereret 30.300 besøg: 14.000 på kunstnerens side og 16.300 på enkelte lærreder. Opmærksomheden stiger: antallet af besøg steg med 1193% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den mest besøgte måned var Sept 2026 med 18.100 besøg. Læsere kommer fra engelsk (33%), spansk (24%) og russisk (11%). Læsere besøger fra USA (24%), Storbritannien (9%) og Italien (7%). Læsere browser på telefoner (67%), enheder (30%) og tablets (3%). Læsere tiltrækkes af Balanceret harmoni (Farveharmoni): 36% af besøgene, for 8% af malerens katalog.

      De 10 lærreder af Briton Rivière, der vækker mest opmærksomhed

      Talt efter besøg i de seneste tolv måneder på TopImpressionists.com: de 10 lærreder af Briton Rivière, som læserne oftest åbner, med nummer et først.

      1. Daniel In The Lions Den 1 Daniel In The Lions Den 6.700 besøg · 35,3%
      2. Hans eneste ven 2 Hans eneste ven, 1871 1.600 besøg · 8,4%
      3. Fidelity 3 Fidelity, 1869 1.500 besøg · 7,9%
      4. Sympathy 4 Sympathy 1.500 besøg · 7,9%
      5. The Last of the Garrison 5 The Last of the Garrison, 1875 1.200 besøg · 6,3%
      6. Mother Hubbard 6 Mother Hubbard, 1882 1.100 besøg · 5,8%
      7. Anholdelse af '45 7 Anholdelse af '45 900 besøg · 4,7%
      8. In Manus Tuas, Domine 8 In Manus Tuas, Domine, 1879 700 besøg · 3,7%
      9. The Long Sleep 9 The Long Sleep 500 besøg · 2,6%
      10. Pride Of Place 10 Pride Of Place 400 besøg · 2,1%

      Hvor mange læsere besøger siden for Briton Rivière hver måned?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Se tallene
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 202600
      Jul 20261.6009.200
      Aug 2026700700
      Sept 202611.7006.400

      Hvor ofte bliver lærrederne fra Briton Rivière åbnet?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvilke lærreder af Briton Rivière tiltrækker flest besøg, måned for måned?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Se tallene
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Anholdelse af '450000000002000600
      Hans eneste ven0000000001.0000200
      Daniel In The Lions Den0000000004.0003001.800
      The Last of the Garrison0000000002000700
      The Long Sleep0000000002000200
      In Manus Tuas, Domine000000000500100100
      Mother Hubbard00000000000900
      Sympathy00000000040001.100
      An anxious moment00000000000200
      Stealing The Prize00000000020000

      Hvilke enheder bruger læserne til at følge Briton Rivière?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Se tallene
      EnhedBesøgDel
      telefoner20.30067,0%
      enheder9.00029,7%
      tablets1.0003,3%

      På hvilke sprog læses Briton Rivière?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Se tallene
      SprogBesøgDel
      engelsk5.90033,1%
      spansk4.20023,6%
      russisk1.90010,7%
      fransk1.2006,7%
      italiensk1.2006,7%
      tysk1.0005,6%
      portugisisk8004,5%
      koreansk3001,7%
      ungarsk2001,1%
      hollandsk2001,1%

      Hvor mange besøg får Briton Rivière om dagen, og hvad er prognosen?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Se tallene
      DagBesøg
      fre 25 Sept900
      lør 26 Sept700
      søn 27 Sept1.200
      man 28 Sept1.600
      tir 29 Sept200
      ons 30 Sept500
      tor 1 Okt1.200
      fre 2 Okt100
      lør 3 Okt300
      søn 4 Okt500
      man 5 Okt300
      tir 6 Okt500
      ons 7 Okt500
      tor 8 Okt400
      fre 9 Okt1.200
      lør 10 Okt900
      søn 11 Okt900
      man 12 Okt1.900
      tir 13 Okt700
      ons 14 Okt300
      tor 15 Okt900
      fre 16 Okt (forventet)1.000
      lør 17 Okt (forventet)800
      søn 18 Okt (forventet)1.200
      man 19 Okt (forventet)1.700
      tir 20 Okt (forventet)600
      ons 21 Okt (forventet)600
      tor 22 Okt (forventet)1.100
      fre 23 Okt (forventet)1.000
      lør 24 Okt (forventet)900
      søn 25 Okt (forventet)1.200
      man 26 Okt (forventet)1.700
      tir 27 Okt (forventet)600
      ons 28 Okt (forventet)600
      tor 29 Okt (forventet)1.100
      fre 30 Okt (forventet)1.000
      lør 31 Okt (forventet)900
      søn 1 Nov (forventet)1.200
      man 2 Nov (forventet)1.800
      tir 3 Nov (forventet)700
      ons 4 Nov (forventet)600
      tor 5 Nov (forventet)1.200

      Spørgsmål om Briton Rivière

      Hvilke lærreder af Briton Rivière er de mest populære?

      Daniel In The Lions Den ligger nummer ét med 6.700 besøg (35% af visningerne for Briton Rivière). Listen ovenfor viser de 10 mest sete.

      Hvor mange har læst om Briton Rivière på TopImpressionists.com?

      30.300 besøg over tolv måneder, 14.000 på malerens side og 16.300 på enkelte lærreder.

      På hvilke enheder følger læserne Briton Rivière?

      Læsere følger Briton Rivière på telefoner (67%), enheder (30%) og tablets (3%); telefoner udgør 67% af besøgene.

      På hvilke sprog følger læsere Briton Rivière?

      På engelsk (33%), spansk (24%) og russisk (11%). engelsk fører med 33%.

      Hvilken type lærreder foretrækker læserne i Briton Rivière?

      Balanceret harmoni (Farveharmoni): 36% af besøgene, mod 8% af kataloget.