Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Childe Hassam Læsere & mest viste lærreder

      1859 – 1935

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Childe Hassam på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Childe Hassam og læserne

      I løbet af tolv måneder var det mest viste værk af Childe Hassam på TopImpressionists.com Couch on the Porch, Cos Cob: 2.100 besøg, hvilket udgør 3% af alle visninger for maleren. Celia thaxter's Garden, Isles of Shoals, Maine og Mrs. Hassam in the Garden følger efter. Childe Hassam har i alt genereret 66.800 besøg: 3.500 på kunstnerens side og 63.300 på enkelte lærreder. Opmærksomheden faldt med 45% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 med 53.600 besøg. Læsere browser på enheder (97%), telefoner (3%) og tablets (0%). Læsere tiltrækkes af Nostalgisk stemning (Stemning): 26% af besøgene, for 6% af malerens katalog.

      De 10 lærreder af Childe Hassam, der vækker mest opmærksomhed

      Talt efter besøg i de seneste tolv måneder på TopImpressionists.com: de 10 lærreder af Childe Hassam, som læserne oftest åbner, med nummer et først.

      1. Couch on the Porch, Cos Cob 1 Couch on the Porch, Cos Cob, 1914 2.100 besøg · 3,1%
      2. Celia thaxter's Garden, Isles of Shoals, Maine 2 Celia thaxter's Garden, Isles of Shoals, Maine, 1890 1.500 besøg · 2,2%
      3. Mrs. Hassam in the Garden 3 Mrs. Hassam in the Garden, 1896 1.500 besøg · 2,2%
      4. Sæsonnedgang ved Havet 4 Sæsonnedgang ved Havet, 1911 1.400 besøg · 2,0%
      5. Mount Vernon Street, Boston 5 Mount Vernon Street, Boston, 1890 1.400 besøg · 2,0%
      6. Havens Vand 6 Havens Vand, 1909 900 besøg · 1,3%
      7. Lady in the Park (also known as In the Garden) 7 Lady in the Park (also known as In the Garden), 1897 600 besøg · 0,9%
      8. Street in Pont Aven - Evening 8 Street in Pont Aven - Evening, 1897 600 besøg · 0,9%
      9. Reflections (Kitty Hughes) 9 Reflections (Kitty Hughes), 1917 500 besøg · 0,7%
      10. Tuileries Gardens 10 Tuileries Gardens, 1897 500 besøg · 0,7%

      Hvor mange læsere besøger siden for Childe Hassam hver måned?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Se tallene
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 20263001.300
      Jul 20261.90051.700
      Aug 20266006.900
      Sept 20267003.400

      Hvor ofte bliver lærrederne fra Childe Hassam åbnet?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvilke lærreder af Childe Hassam tiltrækker flest besøg, måned for måned?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Se tallene
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Sæsonnedgang ved Havet0000000005000500
      Celia thaxter's Garden, Isl…000000000800300200
      end of the trolley line, oa…00000000001000
      Mount Vernon Street, Boston00000000000800
      Outskirts of East Gloucester00000000001000
      Woman Sellillng Flowers0000000001001000
      Gloucester Harbor00000000010000
      Winter Nightfall in the City00000000003000
      The Quai St. Michel00000000020000
      Street Scene, Montmartre000000000000

      Hvilke enheder bruger læserne til at følge Childe Hassam?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Se tallene
      EnhedBesøgDel
      enheder64.70096,9%
      telefoner1.9002,8%
      tablets2000,3%

      På hvilke sprog læses Childe Hassam?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Se tallene
      SprogBesøgDel
      engelsk40036,4%
      tysk30027,3%
      spansk20018,2%
      fransk1009,1%
      russisk1009,1%

      Hvor mange besøg får Childe Hassam om dagen, og hvad er prognosen?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Se tallene
      DagBesøg
      tir 6 Okt0
      ons 7 Okt200
      tor 8 Okt200
      fre 9 Okt300
      lør 10 Okt100
      søn 11 Okt700
      man 12 Okt200
      tir 13 Okt200
      ons 14 Okt300
      tor 15 Okt300
      fre 16 Okt600
      lør 17 Okt1.000
      søn 18 Okt100
      man 19 Okt600
      tir 20 Okt500
      ons 21 Okt700
      tor 22 Okt400
      fre 23 Okt800
      lør 24 Okt400
      søn 25 Okt500
      man 26 Okt1.200
      tir 27 Okt (forventet)400
      ons 28 Okt (forventet)700
      tor 29 Okt (forventet)600
      fre 30 Okt (forventet)1.000
      lør 31 Okt (forventet)900
      søn 1 Nov (forventet)800
      man 2 Nov (forventet)1.200
      tir 3 Nov (forventet)500
      ons 4 Nov (forventet)900
      tor 5 Nov (forventet)600
      fre 6 Nov (forventet)1.200
      lør 7 Nov (forventet)1.100
      søn 8 Nov (forventet)900
      man 9 Nov (forventet)1.400
      tir 10 Nov (forventet)600
      ons 11 Nov (forventet)1.000
      tor 12 Nov (forventet)700
      fre 13 Nov (forventet)1.400
      lør 14 Nov (forventet)1.200
      søn 15 Nov (forventet)1.100
      man 16 Nov (forventet)1.600

      Spørgsmål om Childe Hassam

      Hvilke lærreder af Childe Hassam er de mest populære?

      Couch on the Porch, Cos Cob ligger nummer ét med 2.100 besøg (3% af visningerne for Childe Hassam). Listen ovenfor viser de 10 mest sete.

      Hvor mange har læst om Childe Hassam på TopImpressionists.com?

      66.800 besøg over tolv måneder, 3.500 på malerens side og 63.300 på enkelte lærreder.

      På hvilke enheder følger læserne Childe Hassam?

      Læsere følger Childe Hassam på enheder (97%), telefoner (3%) og tablets (0%); enheder udgør 97% af besøgene.

      Hvilken type lærreder foretrækker læserne i Childe Hassam?

      Nostalgisk stemning (Stemning): 26% af besøgene, mod 6% af kataloget.