Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for E. Irving Couse på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
E. Irving Couse i tal
Pottery Vendor er det lærred af E. Irving Couse, som læserne oftest åbner: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 5% af visningerne. Derefter The Flute Ceremony og Indian beside a Camp Fire. Ud af i alt 3.600 besøg: 600 på malerens side, 3.000 på lærrederne. Lyset svinder en smule: 50% færre besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 3.100 besøg. Læsernes enheder: enheder (94%) og telefoner (6%). En præference viser: Seren (Stemning) udgør 43% af de besøg, der er foretaget på 27% af kataloget.
E. Irving Couse: de 10 lærreder, som læserne åbner mest
Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af E. Irving Couse.
Hvordan ændrer læserandelen for E. Irving Couse sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
600
2.500
Aug 2026
0
200
Sept 2026
0
200
Okt 2026
0
100
Hvor ofte bliver lærrederne fra E. Irving Couse opsøgt i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt lærrederne fra E. Irving Couse?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
27,3%
42,9%
Jordnær
27,3%
28,6%
Nostalgisk stemning
27,3%
28,6%
Rolig og harmonisk
9,1%
0,0%
Mystisk
9,1%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
45,5%
57,1%
Trøstende
18,2%
14,3%
Nostalgisk
9,1%
14,3%
Rolig
0,0%
14,3%
Åndelig
9,1%
0,0%
Urolig spænding
9,1%
0,0%
Fredfyldt
9,1%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
36,0%
31,6%
Blød skygge
34,0%
23,7%
Blød lysstyrke
22,0%
34,2%
Lysende balance
6,0%
5,3%
Lysstærk
2,0%
5,3%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
8,0%
13,2%
Dæmpet farvemætning
24,0%
28,9%
Afbalanceret blød
42,0%
44,7%
Tydelig farveintensitet
26,0%
13,2%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
58,5%
64,5%
Mørke toner
31,7%
19,4%
Neutrale nuancer
9,8%
16,1%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
20,0%
23,7%
Afbalanceret
58,0%
57,9%
Levende og mættet
22,0%
18,4%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
22,0%
26,3%
Blid
20,0%
10,5%
Balanceret
20,0%
15,8%
Kraftig kontrast
8,0%
21,1%
Udsagn
30,0%
26,3%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
8,0%
10,5%
Blødt blandet palet
12,0%
10,5%
Balanceret harmoni
12,0%
21,1%
Stærk farveenhed
46,0%
28,9%
Sammenhængende palette
22,0%
28,9%
Hvordan har E. Irving Couses favoritlærreder udviklet sig gennem året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Taos Indian and Pottery
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Harvest Song
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Indian Brave Recording Gene…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Water Course
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Sculptor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Cooling Stream
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Mountain Stream
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Indian Drinking from a Lake
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Indian Hunter
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Blanket Mender
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoner, tablets eller computere: hvordan læses E. Irving Couse?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
3.400
94,4%
telefoner
200
5,6%
Hvilke sprog taler læserne af E. Irving Couse?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
100
100,0%
Hvordan ser de daglige besøg hos E. Irving Couse ud, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
100
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov
0
fre 6 Nov
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
200
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
200
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
tor 26 Nov (forventet)
0
fre 27 Nov (forventet)
0
E. Irving Couse: korte svar
Hvad er det mest viste lærred af E. Irving Couse?
Pottery Vendor: 200 besøg, hvilket udgør 5% af visningerne for E. Irving Couse. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får E. Irving Couse?
3.600 i løbet af tolv måneder (600 på malerens side, 3.000 på lærrederne).
Åbner læserne E. Irving Couse på en telefon eller en computer?
På begge: enheder (94%) og telefoner (6%); enheder fører med 94%.
Foretrækker læserne en bestemt type lærred af E. Irving Couse?
Ja, Seren (Stemning): 43% af besøgene for 27% af kataloget.