Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Emil Nolde Popularitet og besøgsstatistikker

      1867 – 1956

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Emil Nolde på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Emil Nolde i tal

      Flower Garden (Girl and Washing) er det lærred af Emil Nolde, som læserne oftest åbner: 9.600 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 22% af visningerne. Derefter Kristus' Hån og Masks. Ud af i alt 50.000 besøg: 8.700 på malerens side, 41.300 på lærrederne. Interessen stiger: 56% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 26.300 besøg. Læsernes sprog: engelsk (34%), polsk (10%) og italiensk (9%). Læsernes lande: USA (20%), Polen (13%) og Italien (9%). Læsernes enheder: enheder (66%), telefoner (29%) og tablets (4%). En præference viser: Kraftfuld (Stemning) udgør 40% af de besøg, der er foretaget på 0% af kataloget.

      Emil Nolde: de 10 lærreder, som læserne åbner mest

      Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af Emil Nolde.

      1. Flower Garden (Girl and Washing) 1 Flower Garden (Girl and Washing), 1908 9.600 besøg · 21,5%
      2. Kristus' Hån 2 Kristus' Hån, 1909 5.800 besøg · 13,0%
      3. Masks 3 Masks, 1911 1.600 besøg · 3,6%
      4. Crucifixion, 4 Crucifixion,, 1912 1.400 besøg · 3,1%
      5. Dance around the Golden Calf 5 Dance around the Golden Calf, 1910 1.100 besøg · 2,5%
      6. Mask Still Life III, 6 Mask Still Life III,, 1911 1.000 besøg · 2,2%
      7. Anna Wieds Garden 7 Anna Wieds Garden 700 besøg · 1,6%
      8. Christ among the Children 8 Christ among the Children 700 besøg · 1,6%
      9. Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 9 Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 700 besøg · 1,6%
      10. Landscape in Red Light 10 Landscape in Red Light 500 besøg · 1,1%

      Hvordan ændrer læserandelen for Emil Nolde sig fra måned til måned?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Vis tallene
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 2026100600
      Jul 20262.30024.000
      Aug 20267008.300
      Sept 20265.6008.400

      Hvor ofte bliver lærrederne fra Emil Nolde opsøgt i løbet af året?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvordan har Emil Noldes favoritlærreder udviklet sig gennem året?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Vis tallene
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Sunset000000000000
      Sea with Red Sky0000000000100100
      Couple on the beach000000000000
      Masks00000000100500100600
      Christ among the Children000000000100100500
      The Great Gardener00000000020000
      Light-flooded Sea (Green)0000000001000100
      Marshy Landscape under the…0000000001001000
      Animal and Figures000000000000
      Anna Wieds Garden000000000200100300

      Telefoner, tablets eller computere: hvordan læses Emil Nolde?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Vis tallene
      EnhedBesøgDel
      enheder33.20066,4%
      telefoner14.70029,4%
      tablets2.1004,2%

      Hvilke sprog taler læserne af Emil Nolde?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Vis tallene
      SprogBesøgDel
      engelsk3.00034,1%
      polsk90010,2%
      italiensk8009,1%
      Norwegian7008,0%
      fransk5005,7%
      tysk4004,5%
      georgisk3003,4%
      koreansk3003,4%
      hollandsk3003,4%
      tjekkisk2002,3%

      Hvordan ser de daglige besøg hos Emil Nolde ud, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Vis tallene
      DagBesøg
      man 5 Okt1.000
      tir 6 Okt2.500
      ons 7 Okt1.600
      tor 8 Okt900
      fre 9 Okt1.200
      lør 10 Okt900
      søn 11 Okt1.300
      man 12 Okt900
      tir 13 Okt2.300
      ons 14 Okt1.600
      tor 15 Okt700
      fre 16 Okt700
      lør 17 Okt400
      søn 18 Okt500
      man 19 Okt1.400
      tir 20 Okt1.500
      ons 21 Okt1.000
      tor 22 Okt1.400
      fre 23 Okt1.000
      lør 24 Okt1.500
      søn 25 Okt2.500
      man 26 Okt (forventet)1.300
      tir 27 Okt (forventet)2.500
      ons 28 Okt (forventet)1.700
      tor 29 Okt (forventet)1.200
      fre 30 Okt (forventet)1.200
      lør 31 Okt (forventet)1.100
      søn 1 Nov (forventet)1.700
      man 2 Nov (forventet)1.400
      tir 3 Nov (forventet)2.600
      ons 4 Nov (forventet)1.700
      tor 5 Nov (forventet)1.200
      fre 6 Nov (forventet)1.200
      lør 7 Nov (forventet)1.200
      søn 8 Nov (forventet)1.800
      man 9 Nov (forventet)1.400
      tir 10 Nov (forventet)2.700
      ons 11 Nov (forventet)1.800
      tor 12 Nov (forventet)1.300
      fre 13 Nov (forventet)1.200
      lør 14 Nov (forventet)1.200
      søn 15 Nov (forventet)1.800

      Emil Nolde: korte svar

      Hvad er det mest viste lærred af Emil Nolde?

      Flower Garden (Girl and Washing): 9.600 besøg, hvilket udgør 22% af visningerne for Emil Nolde. Listen går ned til rang 10.

      Hvor mange besøg får Emil Nolde?

      50.000 i løbet af tolv måneder (8.700 på malerens side, 41.300 på lærrederne).

      Åbner læserne Emil Nolde på en telefon eller en computer?

      På begge: enheder (66%), telefoner (29%) og tablets (4%); enheder fører med 66%.

      Er Emil Nolde læst på flere sprog?

      Ja: engelsk (34%), polsk (10%) og italiensk (9%). engelsk fører med 34%.

      Foretrækker læserne en bestemt type lærred af Emil Nolde?

      Ja, Kraftfuld (Stemning): 40% af besøgene for 0% af kataloget.