Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Francisco De Zurbarán Popularitet og besøgsstatistikker

      1598 – 1664

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Francisco De Zurbarán på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Francisco De Zurbarán i tal

      Agnus Dei er det lærred af Francisco De Zurbarán, som læserne oftest åbner: 1.700 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 4% af visningerne. Derefter St. Rufina og Still Life with Lemons, Oranges and Rose. Ud af i alt 58.000 besøg: 14.800 på malerens side, 43.200 på lærrederne. Interessen stiger: 65% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 34.400 besøg. Læsernes sprog: fransk (52%), engelsk (13%) og tysk (8%). Læsernes enheder: enheder (77%), telefoner (19%) og tablets (4%). En præference viser: Åndelig (Følelsesmæssig stemning) udgør 77% af de besøg, der er foretaget på 59% af kataloget.

      Francisco De Zurbarán: de 10 lærreder, som læserne åbner mest

      Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af Francisco De Zurbarán.

      1. Agnus Dei 1 Agnus Dei, 1635 1.700 besøg · 3,5%
      2. St. Rufina 2 St. Rufina 1.300 besøg · 2,7%
      3. Still Life with Lemons, Oranges and Rose 3 Still Life with Lemons, Oranges and Rose 1.200 besøg · 2,4%
      4. Skt. Elisabeth af Portugal 4 Skt. Elisabeth af Portugal 1.000 besøg · 2,0%
      5. The temptation of St. Jerome 5 The temptation of St. Jerome, 1639 900 besøg · 1,8%
      6. The Ecstasy of St. Francis 6 The Ecstasy of St. Francis 800 besøg · 1,6%
      7. El Padre Eterno 7 El Padre Eterno 800 besøg · 1,6%
      8. St. Anthony Abbot 8 St. Anthony Abbot 800 besøg · 1,6%
      9. Cup of Water and a Rose on a Silver Plate 9 Cup of Water and a Rose on a Silver Plate 800 besøg · 1,6%
      10. Jomfru Marias barndom 10 Jomfru Marias barndom, 1660 700 besøg · 1,4%

      Hvordan ændrer læserandelen for Francisco De Zurbarán sig fra måned til måned?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Vis tallene
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 20261001.200
      Jul 20265.40029.000
      Aug 20264.2004.200
      Sept 20265.1008.800

      Hvor ofte bliver lærrederne fra Francisco De Zurbarán opsøgt i løbet af året?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvordan har Francisco De Zurbaráns favoritlærreder udviklet sig gennem året?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Vis tallene
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Still Life with Lemons, Ora…000000000400200600
      Skt. Elisabeth af Portugal000000001003000400
      De hellige tre kongers tilb…0000000001001000
      Hyrdernes tilbedelse00000000000100
      Jomfru Marias barndom0000000002000500
      Sankt Antonius af Padua0000000001001000
      Stilleben med fire kar00000000000200
      Agnus Dei000000000600700300
      Den korsfæstede Kristus000000000000
      El papa Urbano II y san Bru…00000000010000

      Telefoner, tablets eller computere: hvordan læses Francisco De Zurbarán?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Vis tallene
      EnhedBesøgDel
      enheder44.80077,2%
      telefoner11.00019,0%
      tablets2.2003,8%

      Hvilke sprog taler læserne af Francisco De Zurbarán?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Vis tallene
      SprogBesøgDel
      fransk3.20051,6%
      engelsk80012,9%
      tysk5008,1%
      spansk3004,8%
      italiensk3004,8%
      polsk2003,2%
      portugisisk2003,2%
      russisk2003,2%
      bulgarsk1001,6%
      dansk1001,6%

      Hvordan ser de daglige besøg hos Francisco De Zurbarán ud, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Vis tallene
      DagBesøg
      man 28 Sept1.900
      tir 29 Sept1.800
      ons 30 Sept800
      tor 1 Okt800
      fre 2 Okt400
      lør 3 Okt700
      søn 4 Okt2.400
      man 5 Okt700
      tir 6 Okt900
      ons 7 Okt900
      tor 8 Okt3.200
      fre 9 Okt2.000
      lør 10 Okt700
      søn 11 Okt2.200
      man 12 Okt2.000
      tir 13 Okt1.100
      ons 14 Okt1.000
      tor 15 Okt1.200
      fre 16 Okt1.100
      lør 17 Okt1.600
      søn 18 Okt1.100
      man 19 Okt (forventet)1.500
      tir 20 Okt (forventet)1.200
      ons 21 Okt (forventet)900
      tor 22 Okt (forventet)1.700
      fre 23 Okt (forventet)1.100
      lør 24 Okt (forventet)1.000
      søn 25 Okt (forventet)1.800
      man 26 Okt (forventet)1.500
      tir 27 Okt (forventet)1.200
      ons 28 Okt (forventet)900
      tor 29 Okt (forventet)1.700
      fre 30 Okt (forventet)1.100
      lør 31 Okt (forventet)1.000
      søn 1 Nov (forventet)1.900
      man 2 Nov (forventet)1.500
      tir 3 Nov (forventet)1.300
      ons 4 Nov (forventet)900
      tor 5 Nov (forventet)1.700
      fre 6 Nov (forventet)1.200
      lør 7 Nov (forventet)1.000
      søn 8 Nov (forventet)1.900

      Francisco De Zurbarán: korte svar

      Hvad er det mest viste lærred af Francisco De Zurbarán?

      Agnus Dei: 1.700 besøg, hvilket udgør 4% af visningerne for Francisco De Zurbarán. Listen går ned til rang 10.

      Hvor mange besøg får Francisco De Zurbarán?

      58.000 i løbet af tolv måneder (14.800 på malerens side, 43.200 på lærrederne).

      Åbner læserne Francisco De Zurbarán på en telefon eller en computer?

      På begge: enheder (77%), telefoner (19%) og tablets (4%); enheder fører med 77%.

      Er Francisco De Zurbarán læst på flere sprog?

      Ja: fransk (52%), engelsk (13%) og tysk (8%). fransk fører med 52%.

      Foretrækker læserne en bestemt type lærred af Francisco De Zurbarán?

      Ja, Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 77% af besøgene for 59% af kataloget.