Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Frederic Leighton Læserne og lærrederne

      1830 – 1896

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frederic Leighton på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Frederic Leighton: hvad et år med besøg fortæller

      Det mest viste lærred er Flaming June: 1.100 besøg på et år, hvilket udgør 6% af alt læst om Frederic Leighton. Efterfulgt af English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún og A Florentine Student. Malers side: 3.100 besøg. Lærreder: 17.500. I alt: 20.600. Læserinteressen falder: 16% færre besøg fra Aug 2026 til Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026, 15.500 besøg. Læserne browser på enheder (81%), telefoner (14%) og tablets (5%). De vælger Dramatisk (Følelsesmæssig stemning) oftere, end kataloget antyder: 15% af besøgene, 0% af lærrederne.

      De 10 mest viste lærreder af Frederic Leighton

      De 10 lærreder af Frederic Leighton, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.

      1. Flaming June 1 Flaming June 1.100 besøg · 5,9%
      2. English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún 2 English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún, 1895 700 besøg · 3,7%
      3. A Florentine Student 3 A Florentine Student 600 besøg · 3,2%
      4. Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain 4 Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain, 1866 500 besøg · 2,7%
      5. The Garden of the Hesperides 5 The Garden of the Hesperides 500 besøg · 2,7%
      6. Mrs Ellinor Guthrie 6 Mrs Ellinor Guthrie, 1865 500 besøg · 2,7%
      7. The Daphnephoria (Detail Right) 7 The Daphnephoria (Detail Right) 500 besøg · 2,7%
      8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1891 400 besøg · 2,1%
      9. Jezebel and Ahab 9 Jezebel and Ahab, 1863 400 besøg · 2,1%
      10. Antigone 10 Antigone, 1882 400 besøg · 2,1%

      Hvornår besøger læserne siden for Frederic Leighton?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Tallene i en tabel
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 20260500
      Jul 20261.70013.800
      Aug 20265002.000
      Sept 20269001.200

      Hvornår åbner læserne lærrederne fra Frederic Leighton?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvad er Frederic Leightons favoritlærreder, måned for måned?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Tallene i en tabel
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      English Flaming June Españo…0000000005002000
      Flaming June00000000000200
      The Garden of the Hesperides0000000001002000
      Mrs Ellinor Guthrie00000000050000
      Flaming June00000000020000
      Flaming June0000000008003000
      Perseus and Andromeda0000000002002000
      English Flaming June‎00000000020000
      The Isle of Chios00000000010000
      The Painter's Honeymoon00000000000200

      Hvilke enheder bruger Frederic Leighton-læserne?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Tallene i en tabel
      EnhedBesøgDel
      enheder16.70081,1%
      telefoner2.90014,1%
      tablets1.0004,9%

      På hvilke sprog læses Frederic Leighton?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Tallene i en tabel
      SprogBesøgDel
      italiensk20028,6%
      svensk20028,6%
      græsk10014,3%
      engelsk10014,3%
      litauisk10014,3%

      Hvor mange besøg om dagen får Frederic Leighton, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Tallene i en tabel
      DagBesøg
      tir 6 Okt100
      ons 7 Okt300
      tor 8 Okt0
      fre 9 Okt200
      lør 10 Okt200
      søn 11 Okt100
      man 12 Okt0
      tir 13 Okt200
      ons 14 Okt300
      tor 15 Okt200
      fre 16 Okt100
      lør 17 Okt100
      søn 18 Okt400
      man 19 Okt200
      tir 20 Okt400
      ons 21 Okt300
      tor 22 Okt100
      fre 23 Okt500
      lør 24 Okt500
      søn 25 Okt400
      man 26 Okt0
      tir 27 Okt (forventet)400
      ons 28 Okt (forventet)500
      tor 29 Okt (forventet)200
      fre 30 Okt (forventet)500
      lør 31 Okt (forventet)500
      søn 1 Nov (forventet)500
      man 2 Nov (forventet)100
      tir 3 Nov (forventet)500
      ons 4 Nov (forventet)600
      tor 5 Nov (forventet)200
      fre 6 Nov (forventet)600
      lør 7 Nov (forventet)600
      søn 8 Nov (forventet)600
      man 9 Nov (forventet)100
      tir 10 Nov (forventet)600
      ons 11 Nov (forventet)700
      tor 12 Nov (forventet)200
      fre 13 Nov (forventet)600
      lør 14 Nov (forventet)600
      søn 15 Nov (forventet)700
      man 16 Nov (forventet)200

      Hvad læserne spørger om vedrørende Frederic Leighton

      Hvilke lærreder af Frederic Leighton bliver åbnet mest?

      Flaming June først: 1.100 besøg, 6% af visningerne. 10 lærreder er rangeret højere.

      Hvor stor er læserskaren for Frederic Leighton på TopImpressionists.com?

      20.600 besøg over tolv måneder: 3.100 på malerens side, 17.500 på lærrederne.

      Hvilke enheder bruger læserne af Frederic Leighton?

      De bruger enheder (81%), telefoner (14%) og tablets (5%); enheder står for 81% af besøgene.

      Hvilke lærreder af Frederic Leighton passer til læsernes smag?

      Lærreder, der læses som Dramatisk (Følelsesmæssig stemning), udgør 15% af besøgene for 0% af kataloget.