Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Hercules Segers på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Hercules Segers: hvad et år med besøg fortæller
Det mest viste lærred er Mountainous landscape: 300 besøg på et år, hvilket udgør 27% af alt læst om Hercules Segers. Efterfulgt af Rocky landscape og Mountain Valley with Fenced Fields. Malers side: 1.000 besøg. Lærreder: 1.000. I alt: 2.000. Læserantallet stiger: 200% flere besøg fra Sept 2026 til Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026, 1.200 besøg. De vælger Udsagn (Kontrast) oftere, end kataloget antyder: 73% af besøgene, 42% af lærrederne.
De 7 mest viste lærreder af Hercules Segers
De 7 lærreder af Hercules Segers, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.
Hvornår besøger læserne siden for Hercules Segers?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
200
0
Jul 2026
300
900
Aug 2026
100
100
Sept 2026
100
0
Okt 2026
300
0
Hvornår åbner læserne lærrederne fra Hercules Segers?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne af Hercules Segers, sammenlignet med hvad maleren skabte?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
29,4%
40,0%
Dramatisk
23,5%
20,0%
Rolig og harmonisk
17,6%
20,0%
Mystisk
17,6%
20,0%
Jordnær
5,9%
0,0%
Romantisk
5,9%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mystisk
23,5%
20,0%
Rolig
17,6%
20,0%
Reflekterende
17,6%
20,0%
Fredfyldt
17,6%
20,0%
Melankolsk
11,8%
20,0%
Alvorlig og dyster
11,8%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
12,5%
0,0%
Blød skygge
20,8%
36,4%
Blød lysstyrke
54,2%
63,6%
Lysende balance
8,3%
0,0%
Lysstærk
4,2%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
37,5%
36,4%
Dæmpet farvemætning
20,8%
36,4%
Afbalanceret blød
37,5%
27,3%
Tydelig farveintensitet
4,2%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
60,0%
90,0%
Neutrale nuancer
35,0%
10,0%
Mørke toner
5,0%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
33,3%
36,4%
Afbalanceret
54,2%
54,5%
Levende og mættet
12,5%
9,1%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
16,7%
9,1%
Blid
20,8%
0,0%
Balanceret
8,3%
0,0%
Kraftig kontrast
12,5%
18,2%
Udsagn
41,7%
72,7%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
12,5%
27,3%
Blødt blandet palet
12,5%
9,1%
Balanceret harmoni
4,2%
0,0%
Stærk farveenhed
33,3%
45,5%
Sammenhængende palette
37,5%
18,2%
Hvad er Hercules Segerss favoritlærreder, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
A Mountainous Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View of Rhenen
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Mountain valley
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
River Valley
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View of Wageningen
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Panoramic landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Town with four towers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with Armed Men
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mountain Valley with Fenced…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
På hvilke sprog læses Hercules Segers?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
Sprog
Besøg
Del
fransk
300
100,0%
Hvor mange besøg om dagen får Hercules Segers, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
Dag
Besøg
tor 15 Okt
100
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt
100
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
100
søn 1 Nov
100
man 2 Nov
500
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov (forventet)
100
fre 6 Nov (forventet)
100
lør 7 Nov (forventet)
200
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
400
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
100
lør 14 Nov (forventet)
200
søn 15 Nov (forventet)
100
man 16 Nov (forventet)
500
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
100
lør 21 Nov (forventet)
200
søn 22 Nov (forventet)
100
man 23 Nov (forventet)
600
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
Hvad læserne spørger om vedrørende Hercules Segers
Hvilke lærreder af Hercules Segers bliver åbnet mest?
Mountainous landscape først: 300 besøg, 27% af visningerne. 7 lærreder er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Hercules Segers på TopImpressionists.com?
2.000 besøg over tolv måneder: 1.000 på malerens side, 1.000 på lærrederne.
Hvilke lærreder af Hercules Segers passer til læsernes smag?
Lærreder, der læses som Udsagn (Kontrast), udgør 73% af besøgene for 42% af kataloget.