Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Ivan Ajvasovskij Læserne og lærrederne

      1817 – 1900

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ivan Ajvasovskij på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Ivan Ajvasovskij: hvad et år med besøg fortæller

      Det mest viste lærred er Den Niende Bølge: 6.700 besøg på et år, hvilket udgør 8% af alt læst om Ivan Ajvasovskij. Efterfulgt af Tempest on the sea at nidht og Lunar night on Capri. Malers side: 16.500 besøg. Lærreder: 78.600. I alt: 95.100. Læserantallet stiger: 200% flere besøg fra Aug 2026 til Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026, 54.300 besøg. Læserne taler svensk (80%), engelsk (6%) og russisk (3%). Læserne bor i Sverige (83%), Spanien (2%) og USA (1%). Læserne browser på enheder (78%), telefoner (20%) og tablets (2%). De vælger Dramatisk (Følelsesmæssig stemning) oftere, end kataloget antyder: 45% af besøgene, 11% af lærrederne.

      De 10 mest viste lærreder af Ivan Ajvasovskij

      De 10 lærreder af Ivan Ajvasovskij, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.

      1. Den Niende Bølge 1 Den Niende Bølge, 1850 6.700 besøg · 7,5%
      2. Tempest on the sea at nidht 2 Tempest on the sea at nidht, 1849 2.600 besøg · 2,9%
      3. Lunar night on Capri 3 Lunar night on Capri, 1841 2.100 besøg · 2,4%
      4. Jesus walks on water 4 Jesus walks on water, 1888 1.800 besøg · 2,0%
      5. Between the waves 5 Between the waves, 1898 1.600 besøg · 1,8%
      6. Battleskibet Cesme om Natten 6 Battleskibet Cesme om Natten, 1848 1.500 besøg · 1,7%
      7. Bay of Naples ved måneskin. 7 Bay of Naples ved måneskin., 1840 1.400 besøg · 1,6%
      8. View of Constantinople and the Bosporus 8 View of Constantinople and the Bosporus 1.300 besøg · 1,5%
      9. Havlandskab med fuldmåne 9 Havlandskab med fuldmåne 1.100 besøg · 1,2%
      10. Clouds above a sea, calm 10 Clouds above a sea, calm, 1889 1.000 besøg · 1,1%

      Hvornår besøger læserne siden for Ivan Ajvasovskij?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Tallene i en tabel
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 20261003.100
      Jul 20262.50051.800
      Aug 20261.2008.200
      Sept 202612.70015.500

      Hvornår åbner læserne lærrederne fra Ivan Ajvasovskij?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvad er Ivan Ajvasovskijs favoritlærreder, måned for måned?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Tallene i en tabel
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Den Niende Bølge0000000001.7002.5001.600
      View of Constantinople and…000000000400200600
      The ninth wave000000000000
      Jesus walks on water000000000200700400
      Creation of the World0000000002000200
      Bay of Naples ved måneskin.0000000001.0000300
      Havlandskab med fuldmåne000000000400300400
      Deluge00000000000200
      The Bay of Naples at moonli…0000000003000200
      Between the waves000000000900200500

      Hvilke enheder bruger Ivan Ajvasovskij-læserne?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Tallene i en tabel
      EnhedBesøgDel
      enheder74.30078,1%
      telefoner18.90019,9%
      tablets1.9002,0%

      På hvilke sprog læses Ivan Ajvasovskij?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Tallene i en tabel
      SprogBesøgDel
      svensk56.10079,6%
      engelsk4.5006,4%
      russisk2.1003,0%
      spansk1.6002,3%
      hollandsk1.0001,4%
      portugisisk9001,3%
      græsk7001,0%
      fransk6000,9%
      bulgarsk5000,7%
      finsk5000,7%

      Hvor mange besøg om dagen får Ivan Ajvasovskij, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Tallene i en tabel
      DagBesøg
      man 5 Okt1.300
      tir 6 Okt2.100
      ons 7 Okt900
      tor 8 Okt1.000
      fre 9 Okt900
      lør 10 Okt6.600
      søn 11 Okt34.100
      man 12 Okt15.800
      tir 13 Okt9.600
      ons 14 Okt3.800
      tor 15 Okt3.200
      fre 16 Okt2.400
      lør 17 Okt1.900
      søn 18 Okt2.900
      man 19 Okt2.600
      tir 20 Okt3.400
      ons 21 Okt4.800
      tor 22 Okt2.100
      fre 23 Okt3.900
      lør 24 Okt1.300
      søn 25 Okt1.500
      man 26 Okt (forventet)1.500
      tir 27 Okt (forventet)1.100
      ons 28 Okt (forventet)700
      tor 29 Okt (forventet)500
      fre 30 Okt (forventet)500
      lør 31 Okt (forventet)700
      søn 1 Nov (forventet)2.900
      man 2 Nov (forventet)0
      tir 3 Nov (forventet)0
      ons 4 Nov (forventet)0
      tor 5 Nov (forventet)0
      fre 6 Nov (forventet)0
      lør 7 Nov (forventet)0
      søn 8 Nov (forventet)0
      man 9 Nov (forventet)0
      tir 10 Nov (forventet)0
      ons 11 Nov (forventet)0
      tor 12 Nov (forventet)0
      fre 13 Nov (forventet)0
      lør 14 Nov (forventet)0
      søn 15 Nov (forventet)0

      Hvad læserne spørger om vedrørende Ivan Ajvasovskij

      Hvilke lærreder af Ivan Ajvasovskij bliver åbnet mest?

      Den Niende Bølge først: 6.700 besøg, 8% af visningerne. 10 lærreder er rangeret højere.

      Hvor stor er læserskaren for Ivan Ajvasovskij på TopImpressionists.com?

      95.100 besøg over tolv måneder: 16.500 på malerens side, 78.600 på lærrederne.

      Hvilke enheder bruger læserne af Ivan Ajvasovskij?

      De bruger enheder (78%), telefoner (20%) og tablets (2%); enheder står for 78% af besøgene.

      Hvilke sprog taler læserne af Ivan Ajvasovskij?

      svensk (80%), engelsk (6%) og russisk (3%); svensk udgør 80%.

      Hvilke lærreder af Ivan Ajvasovskij passer til læsernes smag?

      Lærreder, der læses som Dramatisk (Følelsesmæssig stemning), udgør 45% af besøgene for 11% af kataloget.