Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Hendrik Leys på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Hendrik Leys i tal
Vagtlokalen er det lærred af Hendrik Leys, som læserne oftest åbner: 300 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 60% af visningerne. Derefter Vow. Ud af i alt 1.500 besøg: 1.000 på malerens side, 500 på lærrederne. Lyset svinder en smule: 100% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 1.200 besøg. En præference viser: Dæmpet farvemætning (Farvemætning) udgør 100% af de besøg, der er foretaget på 30% af kataloget.
Hendrik Leys: de 2 lærreder, som læserne åbner mest
Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af Hendrik Leys.
Hvordan ændrer læserandelen for Hendrik Leys sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
800
400
Aug 2026
200
0
Sept 2026
0
0
Hvor ofte bliver lærrederne fra Hendrik Leys opsøgt i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt lærrederne fra Hendrik Leys?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
20,0%
60,0%
Romantisk
20,0%
40,0%
Dramatisk
40,0%
0,0%
Nostalgisk stemning
20,0%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
40,0%
60,0%
Åndelig
20,0%
40,0%
Dramatisk
20,0%
0,0%
Glædesfyldt
20,0%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
64,0%
100,0%
Blød skygge
22,0%
0,0%
Blød lysstyrke
12,0%
0,0%
Lysende balance
0,0%
0,0%
Lysstærk
2,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
34,0%
0,0%
Dæmpet farvemætning
30,0%
100,0%
Afbalanceret blød
34,0%
0,0%
Tydelig farveintensitet
2,0%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
93,2%
100,0%
Mørke toner
2,3%
0,0%
Neutrale nuancer
2,3%
0,0%
Pastelfarver
2,3%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
52,0%
60,0%
Afbalanceret
46,0%
40,0%
Levende og mættet
2,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
32,0%
0,0%
Blid
32,0%
100,0%
Balanceret
14,0%
0,0%
Kraftig kontrast
14,0%
0,0%
Udsagn
8,0%
0,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
0,0%
0,0%
Blødt blandet palet
0,0%
0,0%
Balanceret harmoni
8,0%
0,0%
Stærk farveenhed
38,0%
100,0%
Sammenhængende palette
54,0%
0,0%
Hvordan har Hendrik Leyss favoritlærreder udviklet sig gennem året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Vow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Vagtlokalen
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
0
Home-Coming
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Artist in his Studio
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Frans Floris Going to a Sai…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Charity
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Soldiers Playing Cards
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self-portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Madam Henri Leys-Van Haren
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The architect Alphonse Balat
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog taler læserne af Hendrik Leys?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
serbisk
100
100,0%
Hvordan ser de daglige besøg hos Hendrik Leys ud, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
100
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
0
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
0
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
Hendrik Leys: korte svar
Hvad er det mest viste lærred af Hendrik Leys?
Vagtlokalen: 300 besøg, hvilket udgør 60% af visningerne for Hendrik Leys. Listen går ned til rang 2.
Hvor mange besøg får Hendrik Leys?
1.500 i løbet af tolv måneder (1.000 på malerens side, 500 på lærrederne).
Foretrækker læserne en bestemt type lærred af Hendrik Leys?
Ja, Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 100% af besøgene for 30% af kataloget.