Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Jean-Auguste-Dominique Ingres Popularitet og besøgsstatistikker

      1780 – 1867

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jean-Auguste-Dominique Ingres på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Jean-Auguste-Dominique Ingres i tal

      La Grande Odalisque er det lærred af Jean-Auguste-Dominique Ingres, som læserne oftest åbner: 12.400 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 19% af visningerne. Derefter The source - - og Henri IV Playing with His Children. Ud af i alt 65.300 besøg: 6.900 på malerens side, 58.400 på lærrederne. Interessen stiger: 62% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 43.400 besøg. Læsernes sprog: italiensk (24%), tysk (16%) og engelsk (15%). Læsernes enheder: enheder (79%), telefoner (19%) og tablets (2%). En præference viser: Melankolsk (Følelsesmæssig stemning) udgør 33% af de besøg, der er foretaget på 0% af kataloget.

      Jean-Auguste-Dominique Ingres: de 10 lærreder, som læserne åbner mest

      Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af Jean-Auguste-Dominique Ingres.

      1. La Grande Odalisque 1 La Grande Odalisque, 1814 12.400 besøg · 19,0%
      2. The source - - 2 The source - -, 1856 2.000 besøg · 3,1%
      3. Henri IV Playing with His Children 3 Henri IV Playing with His Children, 1917 1.100 besøg · 1,7%
      4. The Source 4 The Source, 1820 1.100 besøg · 1,7%
      5. Oedipus and the Sphynx 5 Oedipus and the Sphynx, 1808 900 besøg · 1,4%
      6. Mandets torso 6 Mandets torso, 1800 900 besøg · 1,4%
      7. Oedipus and the Sphinx 7 Oedipus and the Sphinx, 1808 800 besøg · 1,2%
      8. Homers afgudgørelse 8 Homers afgudgørelse, 1827 800 besøg · 1,2%
      9. Princess Pauline-Eleonore de Broglie 9 Princess Pauline-Eleonore de Broglie, 1853 800 besøg · 1,2%
      10. Caroline Riviere 10 Caroline Riviere, 1806 800 besøg · 1,2%

      Hvordan ændrer læserandelen for Jean-Auguste-Dominique Ingres sig fra måned til måned?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Vis tallene
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 20261002.400
      Jul 20263.00040.400
      Aug 20263007.100
      Sept 20263.5008.500

      Hvor ofte bliver lærrederne fra Jean-Auguste-Dominique Ingres opsøgt i løbet af året?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvordan har Jean-Auguste-Dominique Ingress favoritlærreder udviklet sig gennem året?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Vis tallene
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      La Grande Odalisque0000000004.2003.3004.000
      Bather of Valpincon00000000010000
      Oedipus and the Sphinx00000000060000
      Monsieur Rivière000000000000
      Homers afgudgørelse000000000100100200
      Oedipus and the Sphynx000000000500300100
      Joséphine-Éléonore-Marie-Pa…000000000200100100
      Madame Moitessier0000000000100100
      The Source0000000010070000
      Lorenzo Bartolini00000000030000

      Telefoner, tablets eller computere: hvordan læses Jean-Auguste-Dominique Ingres?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Vis tallene
      EnhedBesøgDel
      enheder51.60079,0%
      telefoner12.20018,7%
      tablets1.5002,3%

      Hvilke sprog taler læserne af Jean-Auguste-Dominique Ingres?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Vis tallene
      SprogBesøgDel
      italiensk1.30023,6%
      tysk90016,4%
      engelsk80014,5%
      spansk60010,9%
      rumænsk4007,3%
      russisk3005,5%
      japansk2003,6%
      georgisk2003,6%
      svensk2003,6%
      Chinese2003,6%

      Hvordan ser de daglige besøg hos Jean-Auguste-Dominique Ingres ud, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Vis tallene
      DagBesøg
      tir 22 Sept700
      ons 23 Sept600
      tor 24 Sept1.400
      fre 25 Sept1.000
      lør 26 Sept700
      søn 27 Sept1.300
      man 28 Sept1.000
      tir 29 Sept1.900
      ons 30 Sept900
      tor 1 Okt1.000
      fre 2 Okt1.200
      lør 3 Okt600
      søn 4 Okt1.100
      man 5 Okt900
      tir 6 Okt1.000
      ons 7 Okt1.900
      tor 8 Okt2.400
      fre 9 Okt1.400
      lør 10 Okt4.000
      søn 11 Okt1.100
      man 12 Okt1.700
      tir 13 Okt (forventet)2.100
      ons 14 Okt (forventet)2.000
      tor 15 Okt (forventet)2.800
      fre 16 Okt (forventet)2.100
      lør 17 Okt (forventet)3.100
      søn 18 Okt (forventet)2.100
      man 19 Okt (forventet)2.100
      tir 20 Okt (forventet)2.400
      ons 21 Okt (forventet)2.300
      tor 22 Okt (forventet)3.300
      fre 23 Okt (forventet)2.400
      lør 24 Okt (forventet)3.600
      søn 25 Okt (forventet)2.400
      man 26 Okt (forventet)2.400
      tir 27 Okt (forventet)2.700
      ons 28 Okt (forventet)2.600
      tor 29 Okt (forventet)3.600
      fre 30 Okt (forventet)2.700
      lør 31 Okt (forventet)4.000
      søn 1 Nov (forventet)2.600
      man 2 Nov (forventet)2.700

      Jean-Auguste-Dominique Ingres: korte svar

      Hvad er det mest viste lærred af Jean-Auguste-Dominique Ingres?

      La Grande Odalisque: 12.400 besøg, hvilket udgør 19% af visningerne for Jean-Auguste-Dominique Ingres. Listen går ned til rang 10.

      Hvor mange besøg får Jean-Auguste-Dominique Ingres?

      65.300 i løbet af tolv måneder (6.900 på malerens side, 58.400 på lærrederne).

      Åbner læserne Jean-Auguste-Dominique Ingres på en telefon eller en computer?

      På begge: enheder (79%), telefoner (19%) og tablets (2%); enheder fører med 79%.

      Er Jean-Auguste-Dominique Ingres læst på flere sprog?

      Ja: italiensk (24%), tysk (16%) og engelsk (15%). italiensk fører med 24%.

      Foretrækker læserne en bestemt type lærred af Jean-Auguste-Dominique Ingres?

      Ja, Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 33% af besøgene for 0% af kataloget.