Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Glover på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
John Glover: hvad et år med besøg fortæller
Det mest viste lærred er Natives on the Ouse River, Van Diemen: 900 besøg på et år, hvilket udgør 69% af alt læst om John Glover. Efterfulgt af Patterdale farm og A view of the artist's house and garden, in Mills Plains, Van Diemen's Land. Malers side: 800 besøg. Lærreder: 800. I alt: 1.600. Bedste måned: Jul 2026, 900 besøg. De vælger Mørke toner (Farvepalette) oftere, end kataloget antyder: 75% af besøgene, 8% af lærrederne.
De 5 mest viste lærreder af John Glover
De 5 lærreder af John Glover, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
600
300
Aug 2026
0
100
Sept 2026
0
0
Okt 2026
200
400
Hvornår åbner læserne lærrederne fra John Glover?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne af John Glover, sammenlignet med hvad maleren skabte?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
25,0%
90,0%
Romantisk
50,0%
0,0%
Seren
25,0%
10,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Fredfyldt
50,0%
100,0%
Mystisk
25,0%
0,0%
Nostalgisk
25,0%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
6,1%
0,0%
Blød skygge
45,5%
7,7%
Blød lysstyrke
45,5%
92,3%
Lysende balance
3,0%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
18,2%
7,7%
Dæmpet farvemætning
57,6%
7,7%
Afbalanceret blød
18,2%
15,4%
Tydelig farveintensitet
6,1%
69,2%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
66,7%
16,7%
Mørke toner
8,3%
75,0%
Neutrale nuancer
25,0%
8,3%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
39,4%
7,7%
Afbalanceret
60,6%
92,3%
Levende og mættet
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
6,1%
0,0%
Blid
15,2%
7,7%
Balanceret
18,2%
7,7%
Kraftig kontrast
9,1%
0,0%
Udsagn
51,5%
84,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
6,1%
0,0%
Blødt blandet palet
12,1%
7,7%
Balanceret harmoni
9,1%
0,0%
Stærk farveenhed
48,5%
15,4%
Sammenhængende palette
24,2%
76,9%
Hvad er John Glovers favoritlærreder, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
The Artist's House and Gard…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Corroboree in Van Diemen'…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Natives on the Ouse River,…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
300
Patterdale farm
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Conway, North Wales
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with Trees and Ca…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mountain Stream
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View of Patterdale, Westmor…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A View of Calke Park with a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Boathouse in Calke Park
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På hvilke sprog læses John Glover?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
Sprog
Besøg
Del
engelsk
200
100,0%
Hvor mange besøg om dagen får John Glover, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
Dag
Besøg
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
200
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
200
ons 28 Okt
200
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov (forventet)
200
ons 4 Nov (forventet)
200
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
200
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
200
ons 11 Nov (forventet)
200
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
200
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
300
ons 18 Nov (forventet)
300
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
300
man 23 Nov (forventet)
0
Hvad læserne spørger om vedrørende John Glover
Hvilke lærreder af John Glover bliver åbnet mest?
Natives on the Ouse River, Van Diemen først: 900 besøg, 69% af visningerne. 5 lærreder er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for John Glover på TopImpressionists.com?
1.600 besøg over tolv måneder: 800 på malerens side, 800 på lærrederne.
Hvilke lærreder af John Glover passer til læsernes smag?
Lærreder, der læses som Mørke toner (Farvepalette), udgør 75% af besøgene for 8% af kataloget.