Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Lasar Segall på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Lasar Segall og læserne
I løbet af tolv måneder var det mest viste værk af Lasar Segall på TopImpressionists.com Maternitet: 400 besøg, hvilket udgør 80% af alle visninger for maleren. Head of mulata følger efter. Lasar Segall har i alt genereret 400 besøg: 200 på kunstnerens side og 200 på enkelte lærreder. Den mest besøgte måned var Jul 2026 med 300 besøg. Læsere tiltrækkes af Udsagn (Kontrast): 80% af besøgene, for 22% af malerens katalog.
De 2 lærreder af Lasar Segall, der vækker mest opmærksomhed
Talt efter besøg i de seneste tolv måneder på TopImpressionists.com: de 2 lærreder af Lasar Segall, som læserne oftest åbner, med nummer et først.
Hvor mange læsere besøger siden for Lasar Segall hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
0
Jul 2026
100
200
Aug 2026
0
0
Sept 2026
0
0
Okt 2026
0
0
Hvor ofte bliver lærrederne fra Lasar Segall åbnet?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger læserne af Lasar Segall?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Æterisk
33,3%
80,0%
Dramatisk
33,3%
20,0%
Nostalgisk stemning
33,3%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
33,3%
80,0%
Mystisk
33,3%
20,0%
Melankolsk
33,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
0,0%
0,0%
Blød skygge
22,2%
20,0%
Blød lysstyrke
22,2%
0,0%
Lysende balance
22,2%
0,0%
Lysstærk
33,3%
80,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
55,6%
80,0%
Dæmpet farvemætning
22,2%
0,0%
Afbalanceret blød
11,1%
20,0%
Tydelig farveintensitet
11,1%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
44,4%
80,0%
Jordagtig
33,3%
20,0%
Mørke toner
11,1%
0,0%
Pastelfarver
11,1%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
55,6%
80,0%
Afbalanceret
33,3%
20,0%
Levende og mættet
11,1%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
11,1%
0,0%
Blid
33,3%
0,0%
Balanceret
22,2%
0,0%
Kraftig kontrast
11,1%
20,0%
Udsagn
22,2%
80,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
0,0%
0,0%
Blødt blandet palet
0,0%
0,0%
Balanceret harmoni
22,2%
20,0%
Stærk farveenhed
44,4%
80,0%
Sammenhængende palette
33,3%
0,0%
Hvilke lærreder af Lasar Segall tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Maternitet
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Portrait of Lucy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucy with Flower
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
In the Studio
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Sisters
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Widow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Eternal Wanderers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
In the Studio (Im Atelier)…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Head of mulata
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
På hvilke sprog læses Lasar Segall?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg får Lasar Segall om dagen, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
tor 15 Okt
100
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt
100
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
Spørgsmål om Lasar Segall
Hvilke lærreder af Lasar Segall er de mest populære?
Maternitet ligger nummer ét med 400 besøg (80% af visningerne for Lasar Segall). Listen ovenfor viser de 2 mest sete.
Hvor mange har læst om Lasar Segall på TopImpressionists.com?
400 besøg over tolv måneder, 200 på malerens side og 200 på enkelte lærreder.
Hvilken type lærreder foretrækker læserne i Lasar Segall?
Udsagn (Kontrast): 80% af besøgene, mod 22% af kataloget.