Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Raffaello Santi Læserne og lærrederne

      1483 – 1520

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Raffaello Santi på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Raffaello Santi: hvad et år med besøg fortæller

      Det mest viste lærred er Atheners Skole: 35.000 besøg på et år, hvilket udgør 10% af alt læst om Raffaello Santi. Efterfulgt af Transfigurationen og Madonna della Seggiola (Sedia). Malers side: 76.300 besøg. Lærreder: 328.500. I alt: 404.800. Læserinteressen falder: 35% færre besøg fra Aug 2026 til Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026, 216.600 besøg. Læserne taler engelsk (30%), russisk (12%) og spansk (6%). Læserne bor i USA (12%), Rusland (7%) og Italien (7%). Læserne browser på enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%). De vælger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) oftere, end kataloget antyder: 61% af besøgene, 42% af lærrederne.

      De 10 mest viste lærreder af Raffaello Santi

      De 10 lærreder af Raffaello Santi, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.

      1. Atheners Skole 1 Atheners Skole, 1511 35.000 besøg · 9,8%
      2. Transfigurationen 2 Transfigurationen, 1520 31.400 besøg · 8,8%
      3. Madonna della Seggiola (Sedia) 3 Madonna della Seggiola (Sedia), 1514 22.200 besøg · 6,2%
      4. The Transfiguration 4 The Transfiguration, 1519 11.700 besøg · 3,3%
      5. The Sistine Madonna 5 The Sistine Madonna, 1513 8.000 besøg · 2,2%
      6. Madonna af Prag 6 Madonna af Prag, 1506 7.900 besøg · 2,2%
      7. La Belle Jardinière 7 La Belle Jardinière, 1507 7.200 besøg · 2,0%
      8. Jomfruens bryllup 8 Jomfruens bryllup, 1504 5.900 besøg · 1,7%
      9. Den Sixtinske Madonna 9 Den Sixtinske Madonna, 1513 5.000 besøg · 1,4%
      10. Bindo Altoviti 10 Bindo Altoviti, 1515 4.300 besøg · 1,2%

      Hvornår besøger læserne siden for Raffaello Santi?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Tallene i en tabel
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 20264007.000
      Jul 202621.300195.300
      Aug 202624.70085.000
      Sept 202629.90041.200

      Hvornår åbner læserne lærrederne fra Raffaello Santi?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvad er Raffaello Santis favoritlærreder, måned for måned?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Tallene i en tabel
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Atheners Skole0000000009.70011.9008.800
      Sistine Madonna0000000005002.0000
      Transfigurationen000000002009.60017.1003.700
      Jomfruens bryllup0000000003.4001.900300
      La Fornarina000000000200100200
      Madonna med stillidsen000000000000
      La Belle Jardinière0000000003.0003.600300
      De Tre Græer0000000001.000500500
      Madonna della Seggiola000000000000
      Madonna in the Meadow000000000000

      Hvilke enheder bruger Raffaello Santi-læserne?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Tallene i en tabel
      EnhedBesøgDel
      enheder234.80058,0%
      telefoner154.50038,2%
      tablets15.5003,8%

      På hvilke sprog læses Raffaello Santi?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Tallene i en tabel
      SprogBesøgDel
      engelsk9.30030,2%
      russisk3.70012,0%
      spansk1.8005,8%
      italiensk1.7005,5%
      koreansk1.7005,5%
      svensk1.4004,5%
      finsk1.2003,9%
      serbisk1.2003,9%
      tysk1.0003,2%
      fransk9002,9%

      Hvor mange besøg om dagen får Raffaello Santi, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Tallene i en tabel
      DagBesøg
      tir 6 Okt4.500
      ons 7 Okt6.700
      tor 8 Okt5.600
      fre 9 Okt4.100
      lør 10 Okt4.100
      søn 11 Okt6.100
      man 12 Okt7.200
      tir 13 Okt4.700
      ons 14 Okt5.100
      tor 15 Okt4.600
      fre 16 Okt5.400
      lør 17 Okt4.400
      søn 18 Okt6.400
      man 19 Okt9.800
      tir 20 Okt10.300
      ons 21 Okt13.400
      tor 22 Okt15.600
      fre 23 Okt7.200
      lør 24 Okt7.000
      søn 25 Okt7.600
      man 26 Okt10.200
      tir 27 Okt (forventet)11.100
      ons 28 Okt (forventet)14.300
      tor 29 Okt (forventet)14.700
      fre 30 Okt (forventet)9.500
      lør 31 Okt (forventet)8.800
      søn 1 Nov (forventet)11.400
      man 2 Nov (forventet)15.500
      tir 3 Nov (forventet)12.600
      ons 4 Nov (forventet)16.300
      tor 5 Nov (forventet)16.700
      fre 6 Nov (forventet)10.800
      lør 7 Nov (forventet)10.000
      søn 8 Nov (forventet)13.000
      man 9 Nov (forventet)17.600
      tir 10 Nov (forventet)14.000
      ons 11 Nov (forventet)18.000
      tor 12 Nov (forventet)18.500
      fre 13 Nov (forventet)12.000
      lør 14 Nov (forventet)11.100
      søn 15 Nov (forventet)14.400
      man 16 Nov (forventet)19.500

      Hvad læserne spørger om vedrørende Raffaello Santi

      Hvilke lærreder af Raffaello Santi bliver åbnet mest?

      Atheners Skole først: 35.000 besøg, 10% af visningerne. 10 lærreder er rangeret højere.

      Hvor stor er læserskaren for Raffaello Santi på TopImpressionists.com?

      404.800 besøg over tolv måneder: 76.300 på malerens side, 328.500 på lærrederne.

      Hvilke enheder bruger læserne af Raffaello Santi?

      De bruger enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%); enheder står for 58% af besøgene.

      Hvilke sprog taler læserne af Raffaello Santi?

      engelsk (30%), russisk (12%) og spansk (6%); engelsk udgør 30%.

      Hvilke lærreder af Raffaello Santi passer til læsernes smag?

      Lærreder, der læses som Dæmpet farvemætning (Farvemætning), udgør 61% af besøgene for 42% af kataloget.