Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Raphaelle Peale på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Raphaelle Peale i tal
Orange and Book er det lærred af Raphaelle Peale, som læserne oftest åbner: 600 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 16% af visningerne. Derefter Still Life with Peach og Still Life with Orange and Book. Ud af i alt 3.800 besøg: 1.300 på malerens side, 2.500 på lærrederne. Interessen stiger: 500% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 2.800 besøg. Læsernes enheder: enheder (92%) og telefoner (8%). En præference viser: Afbalanceret (Farveintensitet) udgør 71% af de besøg, der er foretaget på 40% af kataloget.
Raphaelle Peale: de 10 lærreder, som læserne åbner mest
Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af Raphaelle Peale.
Hvordan ændrer læserandelen for Raphaelle Peale sig fra måned til måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
700
2.100
Aug 2026
100
200
Sept 2026
100
0
Okt 2026
400
200
Hvor ofte bliver lærrederne fra Raphaelle Peale opsøgt i løbet af året?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt lærrederne fra Raphaelle Peale?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Klassisk
66,7%
70,6%
Nostalgisk stemning
12,5%
23,5%
Dramatisk
14,6%
2,9%
Rolig og harmonisk
2,1%
2,9%
Jordnær
2,1%
0,0%
Elegant
2,1%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
37,5%
61,8%
Fredfyldt
16,7%
17,6%
Alvorlig og dyster
18,8%
5,9%
Rolig
16,7%
5,9%
Nostalgisk
6,2%
5,9%
Melankolsk
2,1%
2,9%
Kraftfuld
2,1%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
74,0%
68,4%
Blød skygge
12,0%
28,9%
Blød lysstyrke
2,0%
0,0%
Lysende balance
8,0%
2,6%
Lysstærk
4,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
44,0%
21,1%
Dæmpet farvemætning
34,0%
39,5%
Afbalanceret blød
22,0%
23,7%
Tydelig farveintensitet
0,0%
15,8%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
84,8%
80,6%
Neutrale nuancer
13,0%
2,8%
Mørke toner
0,0%
16,7%
Monokrom
2,2%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
60,0%
28,9%
Afbalanceret
40,0%
71,0%
Levende og mættet
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
6,0%
2,6%
Blid
20,0%
7,9%
Balanceret
12,0%
7,9%
Kraftig kontrast
32,0%
52,6%
Udsagn
30,0%
28,9%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
6,0%
0,0%
Blødt blandet palet
12,0%
10,5%
Balanceret harmoni
10,0%
7,9%
Stærk farveenhed
60,0%
81,6%
Sammenhængende palette
12,0%
0,0%
Hvordan har Raphaelle Peales favoritlærreder udviklet sig gennem året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Orange and Book
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Artemas Ward (1727-1800)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mrs. John Montgomery (Sarah…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Reverend Absalom Jones
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Perry Albert Cohea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jonathan Jones Wheeler
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
P. F. Ronbeau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoner, tablets eller computere: hvordan læses Raphaelle Peale?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
3.500
92,1%
telefoner
300
7,9%
Hvilke sprog taler læserne af Raphaelle Peale?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
spansk
300
75,0%
engelsk
100
25,0%
Hvordan ser de daglige besøg hos Raphaelle Peale ud, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
200
ons 28 Okt
100
tor 29 Okt
100
fre 30 Okt
1.100
lør 31 Okt
200
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
200
tor 5 Nov
100
fre 6 Nov
0
lør 7 Nov
100
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
100
ons 11 Nov (forventet)
100
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
300
lør 14 Nov (forventet)
100
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
100
ons 18 Nov (forventet)
100
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
400
lør 21 Nov (forventet)
100
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
100
ons 25 Nov (forventet)
100
tor 26 Nov (forventet)
100
fre 27 Nov (forventet)
400
lør 28 Nov (forventet)
100
Raphaelle Peale: korte svar
Hvad er det mest viste lærred af Raphaelle Peale?
Orange and Book: 600 besøg, hvilket udgør 16% af visningerne for Raphaelle Peale. Listen går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Raphaelle Peale?
3.800 i løbet af tolv måneder (1.300 på malerens side, 2.500 på lærrederne).
Åbner læserne Raphaelle Peale på en telefon eller en computer?
På begge: enheder (92%) og telefoner (8%); enheder fører med 92%.
Foretrækker læserne en bestemt type lærred af Raphaelle Peale?
Ja, Afbalanceret (Farveintensitet): 71% af besøgene for 40% af kataloget.