Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Telemaco Signorini på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Telemaco Signorini: hvad et år med besøg fortæller
Det mest viste lærred er Stradina di Settignano: 300 besøg på et år, hvilket udgør 15% af alt læst om Telemaco Signorini. Efterfulgt af Chiacchiere a Riomaggiore og Ghetto of Florence. Malers side: 300 besøg. Lærreder: 1.800. I alt: 2.100. Bedste måned: Jul 2026, 1.800 besøg. De vælger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) oftere, end kataloget antyder: 85% af besøgene, 64% af lærrederne.
De 10 mest viste lærreder af Telemaco Signorini
De 10 lærreder af Telemaco Signorini, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.
Hvornår besøger læserne siden for Telemaco Signorini?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
300
1.500
Aug 2026
0
100
Sept 2026
0
100
Hvornår åbner læserne lærrederne fra Telemaco Signorini?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne af Telemaco Signorini, sammenlignet med hvad maleren skabte?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk stemning
33,3%
40,0%
Seren
33,3%
40,0%
Romantisk
33,3%
20,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk
33,3%
40,0%
Reflekterende
33,3%
40,0%
Romantisk
33,3%
20,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
14,3%
5,0%
Blød skygge
42,9%
50,0%
Blød lysstyrke
42,9%
45,0%
Lysende balance
0,0%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
14,3%
0,0%
Dæmpet farvemætning
64,3%
85,0%
Afbalanceret blød
14,3%
10,0%
Tydelig farveintensitet
7,1%
5,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
84,6%
89,5%
Mørke toner
7,7%
5,3%
Neutrale nuancer
7,7%
5,3%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
14,3%
15,0%
Afbalanceret
78,6%
80,0%
Levende og mættet
7,1%
5,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
7,1%
10,0%
Blid
7,1%
5,0%
Balanceret
21,4%
20,0%
Kraftig kontrast
21,4%
35,0%
Udsagn
42,9%
30,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
7,1%
0,0%
Blødt blandet palet
14,3%
10,0%
Balanceret harmoni
14,3%
5,0%
Stærk farveenhed
50,0%
65,0%
Sammenhængende palette
14,3%
20,0%
Hvad er Telemaco Signorinis favoritlærreder, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Unable to Wait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Honeymoon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
A Spring Morning. The White…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Leith
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Piazzetta a Settignano
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ghetto of Florence
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Little Country Girl
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Novembre
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Stradina di Settignano
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Campagna
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
På hvilke sprog læses Telemaco Signorini?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Telemaco Signorini, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
Dag
Besøg
ons 23 Sept
0
tor 24 Sept
0
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
100
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
200
ons 14 Okt (forventet)
100
tor 15 Okt (forventet)
0
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
200
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
200
ons 28 Okt (forventet)
100
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
300
Hvad læserne spørger om vedrørende Telemaco Signorini
Hvilke lærreder af Telemaco Signorini bliver åbnet mest?
Stradina di Settignano først: 300 besøg, 15% af visningerne. 10 lærreder er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Telemaco Signorini på TopImpressionists.com?
2.100 besøg over tolv måneder: 300 på malerens side, 1.800 på lærrederne.
Hvilke lærreder af Telemaco Signorini passer til læsernes smag?
Lærreder, der læses som Dæmpet farvemætning (Farvemætning), udgør 85% af besøgene for 64% af kataloget.