Atelier — Gratis fragt til hele verden — Leveringstid: 2–6 uger

      Vasilij Kandinskij Popularitet og besøgsstatistikker

      1866 – 1944

      Hvad er denne side?

      Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Vasilij Kandinskij på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

      Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

      Vasilij Kandinskij i tal

      Komposition VIII er det lærred af Vasilij Kandinskij, som læserne oftest åbner: 41.100 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 15% af visningerne. Derefter Komposition VII og Improvisation. Ravin. Ud af i alt 278.100 besøg: 19.600 på malerens side, 258.500 på lærrederne. Interessen stiger: 62% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet: 163.700 besøg. Læsernes sprog: engelsk (21%), tysk (11%) og italiensk (11%). Læsernes lande: USA (10%), Tyskland (8%) og Sverige (7%). Læsernes enheder: enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%). En præference viser: Åndelig (Følelsesmæssig stemning) udgør 46% af de besøg, der er foretaget på 17% af kataloget.

      Vasilij Kandinskij: de 10 lærreder, som læserne åbner mest

      Denne liste er rangeret efter faktiske besøg på TopImpressionists.com over tolv måneder og ikke efter katalogscore. Førstepladsen er det mest besøgte lærred af Vasilij Kandinskij.

      1. Komposition VIII 1 Komposition VIII, 1923 41.100 besøg · 14,7%
      2. Komposition VII 2 Komposition VII, 1913 14.600 besøg · 5,2%
      3. Improvisation. Ravin 3 Improvisation. Ravin, 1914 12.800 besøg · 4,6%
      4. Første Abstrakt Vandfarve 4 Første Abstrakt Vandfarve, 1910 11.200 besøg · 4,0%
      5. Gul, Rød og Blå 5 Gul, Rød og Blå, 1925 8.200 besøg · 2,9%
      6. På Hvid II 6 På Hvid II, 1923 5.900 besøg · 2,1%
      7. All Saints dag I 7 All Saints dag I, 1911 4.000 besøg · 1,4%
      8. Ud af Murnau med tog og borg 8 Ud af Murnau med tog og borg, 1909 3.400 besøg · 1,2%
      9. Interior (My dining room) – Udstilling (Min spisestue) 9 Interior (My dining room) – Udstilling (Min spisestue), 1909 3.400 besøg · 1,2%
      10. Studie til "Komposition VII" 10 Studie til "Komposition VII", 1913 3.000 besøg · 1,1%

      Hvordan ændrer læserandelen for Vasilij Kandinskij sig fra måned til måned?

      Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

      Vis tallene
      MånedKunstnersideSider for værker
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 20262007.700
      Jul 20264.700159.000
      Aug 20263.20037.400
      Sept 202611.50054.400

      Hvor ofte bliver lærrederne fra Vasilij Kandinskij opsøgt i løbet af året?

      Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

      De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

      Hvordan har Vasilij Kandinskijs favoritlærreder udviklet sig gennem året?

      Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

      Vis tallene
      KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
      Komposition VII0000000003.8004.4004.300
      Den blå ryger0000000009000100
      Gul, Rød og Blå0000000004.5009002.300
      Komposition VIII00000000010.70012.50014.600
      Improvisation. Ravin0000000004.5003.4003.900
      På Hvid II0000000002.6004002.400
      Komposition X0000000001.300300500
      Første Abstrakt Vandfarve000000002003.6002.5004.300
      Komposition IX00000000100500400900
      Improvisation 28 (anden udg…000000001001.2006001.000

      Telefoner, tablets eller computere: hvordan læses Vasilij Kandinskij?

      Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

      Vis tallene
      EnhedBesøgDel
      enheder205.10073,8%
      telefoner66.10023,8%
      tablets6.9002,5%

      Hvilke sprog taler læserne af Vasilij Kandinskij?

      Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

      Vis tallene
      SprogBesøgDel
      engelsk2.90020,6%
      tysk1.50010,6%
      italiensk1.50010,6%
      russisk1.1007,8%
      spansk9006,4%
      svensk7005,0%
      Chinese7005,0%
      fransk6004,3%
      arabisk5003,5%
      finsk5003,5%

      Hvordan ser de daglige besøg hos Vasilij Kandinskij ud, og hvad er det næste?

      Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

      Vis tallene
      DagBesøg
      søn 4 Okt5.800
      man 5 Okt5.900
      tir 6 Okt4.200
      ons 7 Okt3.700
      tor 8 Okt5.000
      fre 9 Okt3.700
      lør 10 Okt2.000
      søn 11 Okt3.600
      man 12 Okt4.500
      tir 13 Okt6.500
      ons 14 Okt4.400
      tor 15 Okt6.300
      fre 16 Okt5.000
      lør 17 Okt4.000
      søn 18 Okt5.400
      man 19 Okt7.900
      tir 20 Okt7.700
      ons 21 Okt10.000
      tor 22 Okt8.100
      fre 23 Okt5.400
      lør 24 Okt4.600
      søn 25 Okt (forventet)7.400
      man 26 Okt (forventet)9.200
      tir 27 Okt (forventet)9.200
      ons 28 Okt (forventet)9.100
      tor 29 Okt (forventet)9.700
      fre 30 Okt (forventet)7.100
      lør 31 Okt (forventet)5.300
      søn 1 Nov (forventet)8.300
      man 2 Nov (forventet)10.300
      tir 3 Nov (forventet)10.300
      ons 4 Nov (forventet)10.200
      tor 5 Nov (forventet)10.900
      fre 6 Nov (forventet)7.900
      lør 7 Nov (forventet)6.000
      søn 8 Nov (forventet)9.100
      man 9 Nov (forventet)11.200
      tir 10 Nov (forventet)11.300
      ons 11 Nov (forventet)11.100
      tor 12 Nov (forventet)11.900
      fre 13 Nov (forventet)8.600
      lør 14 Nov (forventet)6.500

      Vasilij Kandinskij: korte svar

      Hvad er det mest viste lærred af Vasilij Kandinskij?

      Komposition VIII: 41.100 besøg, hvilket udgør 15% af visningerne for Vasilij Kandinskij. Listen går ned til rang 10.

      Hvor mange besøg får Vasilij Kandinskij?

      278.100 i løbet af tolv måneder (19.600 på malerens side, 258.500 på lærrederne).

      Åbner læserne Vasilij Kandinskij på en telefon eller en computer?

      På begge: enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%); enheder fører med 74%.

      Er Vasilij Kandinskij læst på flere sprog?

      Ja: engelsk (21%), tysk (11%) og italiensk (11%). engelsk fører med 21%.

      Foretrækker læserne en bestemt type lærred af Vasilij Kandinskij?

      Ja, Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 46% af besøgene for 17% af kataloget.