Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Javier Gosé på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Javier Gosé: hvad et år med besøg fortæller
Det mest viste lærred er Idilio / Italiana: 200 besøg på et år, hvilket udgør 40% af alt læst om Javier Gosé. Efterfulgt af Grand Prix / En las carreras og Modelo de sombrero. Malers side: 600 besøg. Lærreder: 500. I alt: 1.100. Læserantallet stiger: 100% flere besøg fra Sept 2026 til Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026, 700 besøg. De vælger Sammenhængende palette (Farveharmoni) oftere, end kataloget antyder: 80% af besøgene, 18% af lærrederne.
De 3 mest viste lærreder af Javier Gosé
De 3 lærreder af Javier Gosé, som TopImpressionists.com-læsere har åbnet mest i de sidste tolv måneder, sorteret efter antal besøg.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
400
300
Aug 2026
0
100
Sept 2026
100
0
Okt 2026
100
100
Hvornår åbner læserne lærrederne fra Javier Gosé?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne af Javier Gosé, sammenlignet med hvad maleren skabte?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk stemning
75,0%
50,0%
Romantisk
12,5%
50,0%
Elegant
12,5%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk
37,5%
50,0%
Romantisk
12,5%
50,0%
Melankolsk
25,0%
0,0%
Rolig
12,5%
0,0%
Fredfyldt
12,5%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
18,2%
0,0%
Blød skygge
18,2%
40,0%
Blød lysstyrke
18,2%
20,0%
Lysende balance
9,1%
40,0%
Lysstærk
36,4%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
63,6%
40,0%
Dæmpet farvemætning
27,3%
60,0%
Afbalanceret blød
0,0%
0,0%
Tydelig farveintensitet
9,1%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
40,0%
60,0%
Neutrale nuancer
40,0%
40,0%
Mørke toner
10,0%
0,0%
Pastelfarver
10,0%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
45,5%
40,0%
Afbalanceret
45,5%
60,0%
Levende og mættet
9,1%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
18,2%
0,0%
Blid
36,4%
20,0%
Balanceret
9,1%
0,0%
Kraftig kontrast
9,1%
40,0%
Udsagn
27,3%
40,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
18,2%
0,0%
Blødt blandet palet
0,0%
0,0%
Balanceret harmoni
9,1%
0,0%
Stærk farveenhed
54,5%
20,0%
Sammenhængende palette
18,2%
80,0%
Hvad er Javier Gosés favoritlærreder, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Woman with camera
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Playing golf
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Napier Kowska
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Au revoir
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Noctámbulos / Conversación
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Idilio / Italiana
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
100
Arianne
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
De Marigny
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Grand Prix / En las carreras
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Modelo de sombrero
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
På hvilke sprog læses Javier Gosé?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
Sprog
Besøg
Del
spansk
200
66,7%
engelsk
100
33,3%
Hvor mange besøg om dagen får Javier Gosé, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
Dag
Besøg
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
200
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
200
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
100
tir 10 Nov (forventet)
100
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
100
tir 17 Nov (forventet)
100
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
100
tir 24 Nov (forventet)
100
ons 25 Nov (forventet)
0
Hvad læserne spørger om vedrørende Javier Gosé
Hvilke lærreder af Javier Gosé bliver åbnet mest?
Idilio / Italiana først: 200 besøg, 40% af visningerne. 3 lærreder er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Javier Gosé på TopImpressionists.com?
1.100 besøg over tolv måneder: 600 på malerens side, 500 på lærrederne.
Hvilke lærreder af Javier Gosé passer til læsernes smag?
Lærreder, der læses som Sammenhængende palette (Farveharmoni), udgør 80% af besøgene for 18% af kataloget.