Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

Firewood 55

Nimi Klass Kuupäev

Jacob Lawrence, Firewood 55 (1942). Reprodukteeritud allujoonaseks; õigused on kaitstud õiguste valdaja poolt. Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
Jacob Lawrence topimpressionists.com/et/artists/jacob-lawrence_et/
Kunstniku eluaastad
1917 – 2000
Maalatud
1942
Originaalmõõtud
58 x 79 cm
Liikumine
Social Realism Painting hardship and working life deliberately, to make viewers notice injustice.

Kontekstis

Firewood 55 — Jacob Lawrence

Mis on selle suurus?

Originaali mõõdud on 58 × 79 cm (kõrgus × laius); teos on joonistatud siin võrdluseks keskmise kõrgusega täiskasvanuga.

Millal see maalis on tehtud?

  1. 1910
  2. 1920
  3. 1930
  4. 1940
  5. 1950
  6. 1960
  7. 1970
  8. 1980
  9. 1990
  10. 2000

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus — 0 sünni hetkel, 83 surumisel.

Maalatud siis, kui kunstnik oli 25 aastane. Kunstnik elas 83 aastani. 3 meie kataloogis olevatest selle kunstniku 55 dateeritud teosest on loodud varem.

Varjatud: Jacob Lawrence eluajal (1917–2000) ▲ see teos, 1942 iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Esimesed teosed: kuni 1946 Peamised töötusaastad: 1946–1960 Hilisemad teosed: aastast 1960

Need kolm osa jagavad selles kataloogis kuupäevaga märgitud teosed esimeseks neljanüüdiks, keskmiseks pooleks ja viimaseks neljanüüdiks. Need ei kujuta endast kunstniku tervikut: vähem produktiivne periood võib tähendada hoopis puudut teose kataloogist, mitte pelgalt vaikset aega. Samad aastad koos kunstniku eluluga

Sarnased teosed

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: topimpressionists.com/et/art/similar/jacob-lawrence-firewood-55-ARACD6-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Phthalo Green #222329

    Salvestatud palett

    • #222329
    • #534B4C
    • #B0B2DF
    • #5C5FB7

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Peavärvi nimi
    Phthalo Green
    Intensiivsus
    Balanced Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Balanced Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Strong Color Unity Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Deep_shadow Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Subtle Color Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik Jacob Lawrence teosed viimase zwölf kuuga — kokku 4 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Ameerika Ühendriigid 45,5%
    2. 2 Hiina 40,9%
    3. 3 Iisrael 9,1%
    4. 4 Läti 4,5%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    Jacob Lawrence kõige vaadatavamad teosed (kokku 19)

    1. 1 The Library, 1960 20,5%
    2. 2 Pool Parlor, 1942 15,4%
    3. 3 The Card Game, 1953 7,7%
    4. 4 Genesis Creation Sermon V: And God Created All the Fowls of the Air and Fishes of the Seas, 1989 7,7%
    5. 5 Genesis Creation Sermon IV: And God Created the Day and the Night and God Creatied and Put Stars in the Skies, 1989 5,1%
    6. 6 Genesis Creation Sermon VIII: And Creation Was Done and All Was Well, 1989 5,1%
    7. 7 The Shoemaker, 1945 5,1%
    8. 8 The Cue and the Ball, 1956 5,1%
    9. 9 When It Is Warm the Parks Are Filled with People, 1943 5,1%
    10. 10 Bar and Grill, 1941 2,6%
    11. 11 Library Series: The Schomburg, 1986 2,6%
    12. 12 Genesis Creation Sermon VI: And God Created All the Beasts of the Earth, 1989 2,6%
    13. 13 ...is life so dear or peace so sweet as to be purchased at the prices of chains and slavery? Patrick Henry-1775, 1955 2,6%
    14. 14 And a Woman Mans a Cannon, 1955 2,6%
    15. 15 Vaudeville, 1951 2,6%
    16. 16 The railroad stations were at times so over-packed with people leaving that special guards had to be called in to keep order 2,6%
    17. 17 They arrived in great numbers into Chicago, the gateway of the West 2,6%
    18. 18 ...if we fail, let us fail like men, and expire together in one common strugge... -Henry Clay, 1813, 1956 2,6%
    19. — Firewood 55, 1942 see maalaus 0,0%

    Koos kattavad need teosed 100,0% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 77 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 18 on vähemalt üks kord vaadatud. Seda maali ei ole antud perioodil veel vaadatud — see lõpetab nimekirja ilma reitinguta. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Teose kirjeldus

    Firewood 55 — Jacob Lawrence

    The painting Firewood 55 by Jacob Lawrence is a remarkable piece of art that showcases the artist's skill and attention to detail. Created in 1942, this watercolor painting measures 58 x 79 cm and is a testament to the artist's ability to capture the essence of everyday life.

    The Artist and His Work

    Jacob Lawrence was an American artist known for his vibrant and expressive paintings that often depicted scenes of African American life. His work is characterized by its use of bold colors and geometric shapes, which gives his paintings a unique and captivating quality. Firewood 55 is one of his notable works, showcasing a woman standing in front of two houses, holding a large piece of wood or firewood. The painting's composition is simple yet effective, with the woman placed centrally in the frame, surrounded by the rustic scenery of the rural South. The use of watercolor as the medium adds a sense of delicacy and fragility to the painting, which contrasts with the robustness of the subject matter. You can find more information about Jacob Lawrence and his work on AllPaintingsStore.com.

    Style and Influences

    The style of Firewood 55 is reminiscent of the Social Realism movement, which aimed to depict the lives of ordinary people in a realistic and unromanticized way. Jacob Lawrence's work was influenced by this movement, as well as by his own experiences growing up in Harlem. You can learn more about the Social Realism movement on Wikipedia.

    The painting is a great example of African American art from the mid-20th century.

    The use of watercolor as the medium adds a sense of delicacy and fragility to the painting.

    The composition of the painting is simple yet effective, with the woman placed centrally in the frame.

    Firewood 55 is a captivating painting that showcases Jacob Lawrence's skill as an artist and his ability to capture the essence of everyday life. The painting is a testament to the artist's unique style and his contribution to the world of art. You can find more information about the Musée Municipal A.g. Poulain de Vernon on AllPaintingsStore.com.

    The painting Firewood 55 is a must-see for anyone interested in African American art and the Social Realism movement. Its unique style and captivating composition make it a standout piece in the world of art.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Jacob Lawrence

    Sündinud koht: Atlantic City, USA

    Lugu, mis on maalitud: Jacob Lawrencei maailm

    Jacob Armstead Lawrence, kes sündis 1917. aastal New Jerseys asuvas Atlantic Citys, tõus esile kui üks 20. sajandi olulisemaid ameerika kunstnikke. Tema elu lugu on tema kunstiga vankumatu sidemes – see on võimas narratiiv, mida on kujundanud afroamerikaanluse realiteetid sügavate sotsiaalsete muutuste ajastul. Pärast tema vanemate lahukumist 1ud 1924. aastal koges Lawrence lapsepõlga, mida isvestas liikumine ja kohanemine; ta viibis hoolduslaste kodudes Philadelphias, enne kui leidis lõpuks kodu oma emaga Harlemis, Harlemi Renessanssi vibratil ajal. See süvenemine Musta Amerika kultuurilisse südamesse sai tema kunstilise visiooni allikaks. Just Harlemi puldavärinates tänavates ja kogukondlikus vaimus kohtas Lawrence esimest korda kunsti, osaledes tundidel Utopia Children’s House'is ja õppides hiljem Charles Alstoni juures Harlem Art Workshopis – see kujundav kogemus suuntas teda teele, kus ta sai uskumatult sügav visuaalne jutustaja.

    Dünaamiline kubism: kogemustest sündinud stiil

    Lawrence ei ainult omandanud kunstilisi stiile, vaid lõi oma enda, mida ta kirjaldas kuulsalt kui "dünaamilist kubismi". See ei olnud Euroopa avangardist imiteerimine, vaid pigem modernistiliste printside ja oma kogukonna elatud kogemuste unikaalne süntees. Olles mõjutatud afrikaanide skulptuuride julgestest värvidest ja lamedatest vormidest ning meksika muralistidest – kunstnikest, kes eelistasid narratiivi ja sotsiaalset kommentaari – arendas Lawrence visuaalse keele, mis oli nii silmapaistavalt modernne kui ka sügavalt musta kultuuris juurdunud. Tema maalid on iseloomulikud tugevatele, lihtsustatud kujudele, vibrantsetele värvikombinatsioonidele ja traditsioonilise perspektiivi teadlikule eiramisele. See lähenemine ei olnud pelgalt esteetiline; see teenis eesmärgil rõhutada tema teemade emotsionaalset kaalu ning luua vahetu ja kättesaadav tunne. Ta ei püüdnud reaalset kopeerida, vaid selle olemust selgitada, tabades rahva vaimu ja nende ajalugu vankumatult ausalt.

    Ajaloo ja igapäevaelu kronikaaminen

    Lawrencei kunstiline looming on tähelepanuväärne oma laaduse ja temaatilise järjepidevuse poolest. Ta ei keskendunud üksikutele portreetidele või maastikele, vaid lõi laiad sarjad, mis käsitlesid monumentaalseid ajaloolisi sündmusi ja musta igapäevaelu nüansse. Tema läbimurruk tuli teosega The Migration Series, võimsast kuzeist paneelist koosest sekvendsist, mis kujustab Suurt Migratsiooni – afroamerikaanide massilist liikumist maapiirkondadest Lõttsest tööstuslikku Põhja, otsides võimalusi ja pachdudes Jim Crow segregatsioonist. See teos, mis sai alguse 1940–1941. aastal, tõi Lawrencei rahvusliku tunnusteni, tasustades teda tunnustega ja kinnistades tema positsiooni kui juhtiva häälena Ameerika kunstis. Kuid The Migration Series oli alles algus. Ta jätkas samavõimsate sarjade loomisega, mis olid pühendatud tegelastele nagu Toussaint L’Ouverture, Frederick Douglass ja Harriet Tubman – muutes ajaloolised narratiivid kättesaadavaks visuaalseks jutustuseks. Lisaks neile suurepärastele ajaloolistele tsüklitele leidis Lawrence ilu ja tähenduslikkuse ka tavalisest: juuksurite toad, dinerid ja kodune elu muutusid kaledeks, kus uuriti kogukonna, vastupidavuse ja identiteedi teemasid. Tema maalid Bar and Grill, mis on karm kujustus segregatsioonist New Orleansi kohvikus, näitab tema võimet tiivistada keerulised sotsiaalsed realiteedid võimsaks visuaalseks sõnadeks. Sarnaselt sellele mälestab Victory and Defeat, oma hiigulise kahvurulide müüriga, Yorktowni piiringsust Virginias, pakkudes nüansseeritud peegeldust Ameerika ajaloole.

    Pärand ja igavene mõju

    Jacob Lawrencei mõju ulatub kaugele tema muljetavaldava loomingu piiridest. Ta ei olnud ainult kunstnik, vaid ka pühendunud õpetaja, õpetades enam kui kuuste aastat institutsioonides nagu Black Mountain College ja Washingtoni ülikool. Oma õpetamise kaudu hoolitses ta põlvkondade kunstnike eest, julgustades neid leidma omaenda hääle ja uurima oma kogemustega asjakohaseid teemasid. Lawrence avas tee lugematutele järgnevatele afroamerikaanlikele kunstnikest, väljakutsudes valitsevaid norme ja laiendades Ameerika kunsti piire. Tema töö resonantsib tänapäevastki, kutsumides esile kriitilisi arutelusid rasy, ajaloo ja sotsiaalse õiglustuse üle. Tema maalid, mis on esindatud prominentides muuseumides nagu Smithsonian American Art Museum ja Washingtoni ülikooli kogumikus, toimivad igavene testimustena kunsti võimekusele valgustada inimlikku olukorda ja inspireerida muutust. Ta jättis endast järele pärandi, mis ei koosne ainult ilusatest piltidest, vaid julgest jutustamisest – visuaalsest kronikast rahva teekonnast vabaduse ja enese määramise poole.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib Firewood 55 allalaadimislehele

    topimpressionists.com/et/art/download/jacob-lawrence-firewood-55-ARACD6-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Lawrence, Jacob. Firewood 55. 1942, https://topimpressionists.com/et/art/jacob-lawrence-firewood-55-ARACD6-en/
    APA
    Lawrence, Jacob (1942). Firewood 55 [Painting]. https://topimpressionists.com/et/art/jacob-lawrence-firewood-55-ARACD6-en/
    Chicago
    Jacob Lawrence. Firewood 55. 1942. https://topimpressionists.com/et/art/jacob-lawrence-firewood-55-ARACD6-en/
    Harvard
    Lawrence, Jacob (1942) Firewood 55. Available at: https://topimpressionists.com/et/art/jacob-lawrence-firewood-55-ARACD6-en/

    Vaata lähedalt

    Firewood 55 — Jacob Lawrence

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Kui palju näiteid sa leiad? ____ (meie kataloog loeb 1 — kas oled sama arvamust?)
    4. Meie kataloog liigitab seda teost kategooria rural southern life, african american art, firewood alla. Olete nõus? Mida te lisaksin või eemaldasite?
    5. Vaadake tagasi selle juhendi alguses esitatud teosele Bar and Grill (1941). Tooge kaks asja, mis seda teost sellega ühendavad, ning üks erinevus.

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Küsimused ja vastused

    Kas teose „Firewood 55“, autor Jacob Lawrence värvid on kütkestatud või pehmed?

    Teose "Firewood 55" värvipalett on koonuse方面 Subtle Color.

    Kas saan teose "Firewood 55" näha täiskuunil slideshowina?

    Teose "Firewood 55" diaporama on vaadatav teose Slideshow lehel.

    Kas teose „Firewood 55“, autor Jacob Lawrence värvid on eraldavad või pehmed?

    Teose „Firewood 55“, autor Jacob Lawrence värvitoit on Subtle Color kütkusega ja Balanced intensiivsusega.