Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

Going Home

Nimi Klass Kuupäev

Mark Senior, Going Home (1909). Avalik omand Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
Mark Senior topimpressionists.com/et/artists/mark-senior/
Kunstniku eluaastad
1864 – 1927
Maalatud
1909
Originaalmõõtud
64 x 76 cm

Kontekstis

Going Home — Mark Senior

Mis on selle suurus?

Originaali mõõdud on 64 × 76 cm (kõrgus × laius); teos on joonistatud siin võrdluseks keskmise kõrgusega täiskasvanuga.

Millal see maalis on tehtud?

  1. 1860
  2. 1870
  3. 1880
  4. 1890
  5. 1900
  6. 1910
  7. 1920

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus — 0 sünni hetkel, 63 surumisel.

Maalatud siis, kui kunstnik oli 45 aastane. Kunstnik elas 63 aastani. 18 meie kataloogis olevatest selle kunstniku 22 dateeritud teosest on loodud varem.

Varjatud: Mark Senior eluajal (1864–1927) ▲ see teos, 1909 iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Esimesed teosed: kuni 1898 Peamised töötusaastad: 1898–1908 Hilisemad teosed: aastast 1908

Need kolm osa jagavad selles kataloogis kuupäevaga märgitud teosed esimeseks neljanüüdiks, keskmiseks pooleks ja viimaseks neljanüüdiks. Need ei kujuta endast kunstniku tervikut: vähem produktiivne periood võib tähendada hoopis puudut teose kataloogist, mitte pelgalt vaikset aega. Samad aastad koos kunstniku eluluga

Sarnased teosed

  • Sam Wilson, 1906 topimpressionists.com/et/art/mark-senior-sam-wilson-AQTTVY-en/
  • A Flemish Wash House, 1908 topimpressionists.com/et/art/mark-senior-a-flemish-wash-house-AQTTVU-en/
  • Eventide topimpressionists.com/et/art/mark-senior-eventide-AQTTWJ-en/

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: topimpressionists.com/et/art/similar/mark-senior-going-home-AQTTW8-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Gray #888b73

    Salvestatud palett

    • #888B73
    • #A8AB90
    • #2C2B20
    • #5F604D

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Peavärvi nimi
    Gray
    Intensiivsus
    Balanced Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Bold Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Strong Color Unity Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Balanced Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Subtle Color Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik Mark Senior teosed viimase zwölf kuuga — kokku 1 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Hiina 100,0%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    Mark Senior kõige vaadatavamad teosed (kokku 7)

    1. 1 Going Home, 1909 see maalaus 33,3%
    2. 2 Portrait of a Young Lady, 1901 11,1%
    3. 3 The Flax Spinners, Rotterdam, 1898 11,1%
    4. 4 The Homecoming (After Work) 11,1%
    5. 5 Joshua Wilson (1824–1897) 11,1%
    6. 6 Old Hannah, 1890 11,1%
    7. 7 Eli Townend (1846–1910) 11,1%

    Koos kattavad need teosed 99,9% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 30 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 7 on vähemalt üks kord vaadatud. See maalid on nende seas 1 kohal, selle tähelepanu osaga 33,3%. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Teose kirjeldus

    Going Home — Mark Senior

    The painting "Going Home" by Mark Senior is a captivating oil on canvas work that showcases the artist's skillful depiction of light and atmosphere. Created in 1909, this beautiful piece of art is part of the University of Hull Art Collection in the United Kingdom. The scene depicts a woman walking down a path in the countryside while carrying a basket of food, wearing a white dress and a red scarf around her neck.

    The Painting's Composition

    The overall atmosphere of the image suggests a peaceful and serene environment, as the woman goes about her daily activities. The use of oil on canvas allows for a depth and richness of color that draws the viewer into the scene. The painting's composition is characterized by soft brushstrokes and a muted color palette, which adds to the sense of calm and tranquility. Key Features of the painting include:

    The woman's white dress and red scarf, which add a pop of color to the scene

    The basket of food she carries, which suggests a sense of domesticity and everyday life

    The countryside setting, which provides a peaceful and serene backdrop for the scene

    For more information on Mark Senior and his work, visit /art/list/?Filter=AQTTW8-Mark-Senior-Going-Home. To learn more about the University of Hull Art Collection, see /art/list/?Filter=A@D3C9BM-A-Colecao-de-Arte-da-Universidade-de-Hull-no-Reino-Unido.

    The painting "Going Home" by Mark Senior is a beautiful example of early 20th-century art, and its serene beauty continues to captivate audiences today. With its peaceful atmosphere and everyday scene, it is a must-see for anyone interested in oil on canvas paintings. Visit https://AllPaintingsStore.com to explore more hand-made oil painting reproductions, including works by other notable artists like Gustave Caillebotte and Camille Pissarro.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Mark Senior

    The Coastal Visionary: The Life and Legacy of Mark Senior

    In the quiet, salt-sprayed corners of the Yorkshire coast, a profound artistic dialogue was once being written in oil and light. Mark Senior (1864–1927), a painter whose name resonates with the rhythmic ebb and flow of the North Sea, dedicated his life to capturing the ephemeral beauty of the British landscape. Born in Scarborough, a town defined by its dramatic cliffs and sweeping vistas, Senior was a child of the Victorian era, yet his soul belonged to the burgeoning Impressionist movement that sought to find truth in atmosphere rather than mere form. His journey was one of deep connection to the earth and sea, a lifelong pursuit of translating the tactile sensation of wind, spray, and golden light onto canvas.

    Senior’s artistic foundation was built upon rigorous academic discipline, yet it was never stifling. Studying at the Scarborough School of Art and Design under the guidance of William Joseph Turner—a man carrying the prestigious lineage of J.M.W. Turner—Senior inherited a profound respect for tonal harmony and the dramatic potential of the sky. This early training instilled in him an ability to master perspective and anatomical precision, but his true inspiration lay in the luminist traditions of masters like Frederic Church and George Inness. He learned to look beyond the physical edges of a wave or a cliff, seeking instead the way light dissolves those edges, creating a sense of movement and emotional immediacy that would become his signature.

    A Mastery of Light and Atmosphere

    The true heart of Senior’s oeuvre lies in his unparalleled ability to depict the rugged, often turbulent beauty of the Yorkshire coastline. He did not merely paint landscapes; he painted the very breath of the coast. His works, such as the breathtaking “Runswick Bay”, serve as windows into a world where the sea is both a powerful force and a source of serene light. Through a technique characterized by meticulous detail blended with subtle tonal shifts, he achieved a sense of technical virtuosity that allowed him to capture the churning foam of a breaking wave or the soft, hazy glow of a sunset over Whitby Harbour with equal fervor.

    His development as an artist saw him moving from a strictly academic approach toward a more evocative, atmospheric style. While his early works demonstrated a command of structure, his mature pieces embraced the following elements:

    Tonal Harmony: A sophisticated use of color temperature to suggest depth and weather.

    Atmospheric Perspective: The skillful blurring of distant horizons to evoke the vastness of the sea.

    Luminosity: An obsession with how sunlight interacts with moisture, creating a shimmering, living surface on the canvas.

    Historical Significance and Enduring Resonance

    Though Mark Senior may have remained largely unrecognized by the broader art establishment during his lifetime, the late twentieth and early twenty-first centuries have seen a profound rediscovery of his talent. His work stands as a vital bridge between the structured traditions of the Victorian era and the emotive freedom of early twentieth-century Impressionism. Today, collectors and institutions alike recognize him not just as a regional painter, but as a master of the British landscape who possessed the rare ability to imbue coastal scenes with a sense of poetic melancholy and enduring strength.

    The presence of his works in prestigious collections, such as The Hepworth Wakefield and Leeds Museums and Galleries, ensures that his vision remains part of the cultural conversation. When we look upon a Senior landscape, we are not merely observing a historical record of the British coast; we are experiencing the artist's personal, emotional encounter with the sublime power of nature. His legacy is etched in every brushstroke of light and shadow, reminding us that true art lies in the ability to make the fleeting moment eternal.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib Going Home allalaadimislehele

    topimpressionists.com/et/art/download/mark-senior-going-home-AQTTW8-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Senior, Mark. Going Home. 1909, https://topimpressionists.com/et/art/mark-senior-going-home-AQTTW8-en/
    APA
    Senior, Mark (1909). Going Home [Painting]. https://topimpressionists.com/et/art/mark-senior-going-home-AQTTW8-en/
    Chicago
    Mark Senior. Going Home. 1909. https://topimpressionists.com/et/art/mark-senior-going-home-AQTTW8-en/
    Harvard
    Senior, Mark (1909) Going Home. Available at: https://topimpressionists.com/et/art/mark-senior-going-home-AQTTW8-en/

    Vaata lähedalt

    Going Home — Mark Senior

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Vaadake tagasi selle juhendi alguses esitatud teosele Sam Wilson (1906). Tooge kaks asja, mis seda teost sellega ühendavad, ning üks erinevus.
    4. Mark Senior oli selle teose valvimisel umbes 45 aastane. Mis selles teoses viitab kunstniku sellel kujumisel etapel olnud tööle?
    5. Mida kunstnik võib olla soovinud teile tekitada?

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Küsimused ja vastused

    Millist värviharmoniat esitab „Going Home“, autor Mark Senior?

    Teose „Going Home“, autor Mark Senior värvid kujutavad Strong Color Unity harmooniat. Harmoonia kirjeldab, kuidas värvid omavahel seotud on.

    Kust saan näha teose "Going Home" eelvaadet?

    Teose „Going Home“, autor Mark Senior reproduktsiooni eelvaade saamiseks avage teose Eelvaade leht.

    Kas teos "Going Home" autorilt Mark Senior kuulub avalikku omandisse ja miks?

    Teose "Going Home" tegiteks - avalikus õiguses – selle autoriõigud onหมดunud - tuleneb kunstniku surma aastast 1927.