Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

The deposition

Nimi Klass Kuupäev

Sir Anthony Van Dyck, The deposition. Avalik omand Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
Sir Anthony Van Dyck topimpressionists.com/et/artists/sir-anthony-van-dyck_et/
Kunstniku eluaastad
1599 – 1641

Kontekstis

The deposition — Sir Anthony Van Dyck

Millal see maaldis on tehtud?

  1. 1590
  2. 1600
  3. 1610
  4. 1620
  5. 1630
  6. 1640

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus — 0 sünni hetkel, 42 surumisel.

Varjatud: Sir Anthony Van Dyck eluajal (1599–1641) iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Esimesed teosed: kuni 1621 Peamised töötusaastad: 1621–1635 Hilisemad teosed: aastast 1635

Need kolm osa jagavad selles kataloogis kuupäevaga märgitud teosed esimeseks neljanüüdiks, keskmiseks pooleks ja viimaseks neljanüüdiks. Need ei kujuta endast kunstniku tervikut: vähem produktiivne periood võib tähendada hoopis puudut teose kataloogist, mitte pelgalt vaikset aega. Samad aastad koos kunstniku eluluga

Selle plaadi kohta ei ole täpset aastat säilitatud — kunstniku eluaja ja teose stiili põhjal, millist aastakümnest te arvestaksite?

Sarnased teosed

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: topimpressionists.com/et/art/similar/sir-anthony-van-dyck-the-deposition-9HTJEX-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Phthalo Green #352015

    Salvestatud palett

    • #352015
    • #9B7E5C
    • #5A4F38
    • #0F0906

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Palett
    Earthy Pildis domineeriv värvigrupp.
    Peavärvi nimi
    Phthalo Green
    Intensiivsus
    Monochromatic Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Gentle Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Balanced Harmony Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Deep_shadow Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Muted Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik Sir Anthony Van Dyck teosed viimase zwölf kuuga — kokku 22 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Hiina 59,8%
    2. 2 Ameerika Ühendriigid 13,2%
    3. 3 Singapur 8,9%
    4. 4 Hong Kong 8,2%
    5. 5 Itaalia 3,0%
    6. 6 Brasiilia 1,3%
    7. 7 Belgia 0,6%
    8. 8 Hispaania 0,6%
    9. 9 Prantsusmaa 0,6%
    10. 10 Ühendusriik 0,6%
    11. · 12 teist riiki 3,2%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    Sir Anthony Van Dyck kõige vaadatavamad teosed (kokku 20)

    1. 1 Samson ja Delila, 1620 1,9%
    2. 2 Portrait of the Princes Palatine Charles-Louis I and his Brother Robert, 1637 1,7%
    3. 3 Family Portrait, 1621 1,7%
    4. 4 Portrait of James Stuart , Duke of Richmond and Lenox, 1612 1,5%
    5. 5 Self portrait with a Sunflower, 1632 1,4%
    6. 6 Portrait of a Noble Genoese Lady, 1627 1,4%
    7. 7 Rinaldo ja Armida, 1629 1,2%
    8. 8 Portrait Of Frederik Hendrik, 1632 1,2%
    9. 9 Saint Rosalie Interceding for the Plague-stricken of Palermo, 1624 1,0%
    10. 10 Emperor Theodosius Forbidden by St Ambrose To Enter Milan Cathedral, 1619 1,0%
    11. 11 The Capture of Christ, 1618 1,0%
    12. 12 Portrait of a Gentleman, Putting on his Gloves 1,0%
    13. 13 Charles I kolmes pozitsjonis, 1636 0,8%
    14. 14 Portrait of Maria de Tassis, 1629 0,8%
    15. 15 Saint Sebastian Bound for Martyrdom, 1621 0,8%
    16. 16 Frans Snyders 0,8%
    17. 17 Portrait of the Flemish Sculptor Francois Duquesnoy, 1629 0,8%
    18. 18 Nicolas Lanier, 1628 0,7%
    19. 19 Self Portrait, 1621 0,7%
    20. 290 The deposition see maalaus 0,2%

    Koos kattavad need teosed 21,6% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 849 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 311 on vähemalt üks kord vaadatud. See maalid on nende seas 290 kohal, selle tähelepanu osaga 0,2%. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Sir Anthony Van Dyck

    Sündinud koht: Antwerpen, Belgia

    A Flemish Master at the Courts of Europe

    Sir Anthony van Dyck, born in Antwerp in 1599, emerged as one of the most celebrated and influential portraitists of the Baroque era. His life, though tragically cut short at just forty-two years old, was a whirlwind of artistic exploration and prestigious commissions that took him from his native Flanders to Italy and ultimately to the heart of the English court. From an early age, van Dyck displayed remarkable talent, entering Hendrick van Balen’s workshop as a young apprentice and quickly absorbing the prevailing styles of the time. However, it was his association with Peter Paul Rubens – not merely as a student but as a collaborator – that truly shaped his artistic foundation. He learned from Rubens' dynamic compositions, rich color palettes, and masterful handling of light and shadow, yet van Dyck soon began to forge his own distinct path, one characterized by an elegance and refinement that would become his signature.

    Italian Sojourns and the Birth of a Style

    The years van Dyck spent in Italy, beginning around 1621, proved pivotal in his artistic development. He resided primarily in Genoa, where he found favor among the city’s aristocratic families. It was here that he began to cultivate the sophisticated style for which he would become renowned – a style marked by graceful poses, luxurious fabrics, and an almost palpable sense of nobility. Unlike the robust energy often found in Rubens' work, van Dyck’s Italian portraits exude a refined composure, capturing not just physical likeness but also the inner character and social standing of his sitters. During this period, he honed his skills in etching, producing a series of iconic prints featuring prominent figures – artists, scholars, and rulers alike. This project showcased his exceptional technical prowess and established him as a leading printmaker. These etchings weren’t simply reproductions; they were carefully constructed images designed to convey status and intellect, reflecting the humanist ideals prevalent during the Renaissance. He experimented with chiaroscuro—the dramatic interplay of light and shadow—creating depth and emotion within his compositions.

    The King's Painter: Van Dyck in England

    In 1632, van Dyck received an invitation that would forever alter his career trajectory – a summons from Charles I of England to become the court painter. This appointment marked a turning point, not only for van Dyck but also for English portraiture. He arrived in London with considerable reputation and quickly became indispensable to the king, tasked with creating images that projected an aura of power, majesty, and divine right. Van Dyck’s portraits of Charles I are particularly noteworthy; he moved away from the stiff, formal representations favored by earlier artists, instead portraying the king as a dynamic, charismatic leader. He employed innovative techniques – dramatic lighting, sweeping gestures, and carefully chosen backgrounds – to create images that were both visually stunning and politically charged. His influence extended beyond the royal family, shaping the visual culture of the English aristocracy for generations to come. He didn’t just paint portraits; he crafted an image of kingship, influencing how royalty was perceived for over a century.

    Legacy and Enduring Influence

    Van Dyck's untimely death in 1641 robbed the art world of a prodigious talent, but his legacy endures to this day. His impact on English portraiture is immeasurable; he established a standard of elegance and sophistication that subsequent artists would strive to emulate. He mastered both oil painting and etching, constantly experimenting with new techniques. His portraits are characterized by their graceful poses, luxurious fabrics, and subtle psychological insights—capturing not just physical likeness but also the inner character and social standing of his subjects. Beyond his technical prowess, van Dyck possessed an exceptional ability to convey emotion and drama within his compositions.

    Technical Innovation: He pioneered new etching techniques, achieving unparalleled detail and tonal range.

    Stylistic Refinement: His portraits embody a timeless elegance—characterized by graceful poses and subtle psychological depth.

    Courtly Influence: He transformed the image of the English monarchy, creating visual language of power and prestige.

    His works continue to captivate audiences with their beauty, elegance, and enduring psychological depth. The Balbi Children, Charles I in Three Positions, and countless other masterpieces stand as testaments to his genius—ensuring that Sir Anthony van Dyck remains one of the most celebrated artists of the Baroque period. His influence can still be seen today in fashion, photography, and contemporary portraiture—a testament to the timeless appeal of his art.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib The deposition allalaadimislehele

    topimpressionists.com/et/art/download/sir-anthony-van-dyck-the-deposition-9HTJEX-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Dyck, Sir Anthony Van. The deposition. n.d., https://topimpressionists.com/et/art/sir-anthony-van-dyck-the-deposition-9HTJEX-en/
    APA
    Dyck, Sir Anthony Van (n.d.). The deposition [Painting]. https://topimpressionists.com/et/art/sir-anthony-van-dyck-the-deposition-9HTJEX-en/
    Chicago
    Sir Anthony Van Dyck. The deposition. n.d. https://topimpressionists.com/et/art/sir-anthony-van-dyck-the-deposition-9HTJEX-en/
    Harvard
    Dyck, Sir Anthony Van (n.d.) The deposition. Available at: https://topimpressionists.com/et/art/sir-anthony-van-dyck-the-deposition-9HTJEX-en/

    Vaata lähedalt

    The deposition — Sir Anthony Van Dyck

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Vaadake tagasi selle juhendi alguses esitatud teosele Charles I kolmes pozitsjonis (1636). Tooge kaks asja, mis seda teost sellega ühendavad, ning üks erinevus.
    4. Mida kunstnik võib olla soovinud teile tekitada?
    5. Kui sa saaksid kunstnikult selle teose kohta ühe küsimuse esitada, siis mis see oleks?

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Küsimused ja vastused

    Kui karge on teose "The deposition" väripalett?

    Teose „The deposition“, autor Sir Anthony Van Dyck värvitoit on Muted kütkusega.

    Kas teose "The deposition" kõrgekvaliteediline allalaadimine on saadaval?

    Teose „The deposition“, autor Sir Anthony Van Dyck digitaalset pilti saab osta selle Digitaalne pilt lehelt: kõrge resolutsiooniga digitaalse pildi allalaadimine.

    Kust saan näha teose "The deposition" eelvaadet?

    Teostest „The deposition“, autor Sir Anthony Van Dyck eelvaade on saadaval teose Eelvaade lehel.