Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Adriaen van Ostade sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Adriaen van Ostade: mitä vuoden vierailut kertovat
Eniten katsottu teos on Peasant at a Window: 600 vierailua vuodessa, mikä on 6% kaikesta Adriaen van Ostade aiheesta luetusta. Sitä seuraavat The Schoolmaster ja Drinking Figures And Crying Children. Maalari-sivu: 1 400 vierailua. Teokset: 10 000. Yhteensä: 11 400. Lukijamäärä hidastuu: 50% vähemmän käyntejä välillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026, 9 600 vierailua. Lukijat selaavat tietokoneet (96%), puhelimet (3%) ja tabletit (2%). He valitsevat Pohtiva (Tunteen sävy) enemmän kuin luettelo antaa ymmärtää: 48% vierailuista, 0% kankaista.
Adriaen van Ostade -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta
TopImpressionists.com-lukijoiden katsomimmat Adriaen van Ostade -teokset viimeisen kahdenneksän kuukauden ajalta, katselukertojen mukaan järjestettynä (10 kpl).
Milloin lukijat vierailevat Adriaen van Ostade -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
500
Hei 2026
1 300
8 300
Elo 2026
0
800
Syy 2026
0
400
Milloin lukijat avaavat Adriaen van Ostade -taiteilijan kankaat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Adriaen van Ostade -taiteilijan lukijat valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on itse luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Levollinen
16,7%
45,8%
Nostalginen
50,0%
37,5%
Klassinen
0,0%
8,3%
Leikkisä
16,7%
4,2%
Dramaattinen
0,0%
4,2%
Maanläheinen
16,7%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Pohtiva
0,0%
47,8%
Iloinen
16,7%
26,1%
Lohduttava ja turvallinen
16,7%
13,0%
Melankolinen
33,3%
8,7%
Energisoiva
16,7%
0,0%
Melankolinen
16,7%
0,0%
Jännitteinen
0,0%
4,3%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
60,0%
65,7%
Pehmeä varjo
14,0%
13,9%
Pehmeä valoisuus
16,0%
9,3%
Kirkas tasapaino
6,0%
8,3%
Valoisa
4,0%
2,8%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
44,0%
41,7%
Hienovaraiset värit
38,0%
39,8%
Tasapainoisen pehmeä
16,0%
15,7%
Selkeä värikylläisyys
2,0%
2,8%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
71,4%
75,8%
Neutraalit sävyt
16,7%
18,2%
Tumma
7,1%
5,1%
Monokromaattinen
2,4%
1,0%
Pastellisävyt
2,4%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
60,0%
61,1%
Tasapainoinen
36,0%
36,1%
Voimakas
4,0%
2,8%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
26,0%
33,3%
Pehmeä
30,0%
18,5%
Tasapainoinen
16,0%
12,0%
Voimakas
10,0%
10,2%
Lausunto
18,0%
25,9%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
4,0%
0,9%
Pehmeästi sekoitettu paletti
2,0%
3,7%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
5,6%
Vahva väriyhtenäisyys
48,0%
53,7%
Yhtenäinen väripaletti
34,0%
36,1%
Mitkä ovat Adriaen van Ostade suosituimmat kankaat kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Portrait of a Boy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Scholar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Peasant at a Window
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
0
In a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Merrymakers in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Peasants in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Children Playing in a Barn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Room in an Inn with Peasant…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of an Inn with Thr…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Mitä laitteita Adriaen van Ostade -lukijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Taulukon luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
10 900
95,6%
puhelimet
300
2,6%
tabletit
200
1,8%
Millä kielillä Adriaen van Ostade on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
espanja
100
100,0%
Kuinka monta käyntiä Adriaen van Ostade saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
Päivä
Käynnit
to 24 Syy
100
pe 25 Syy
0
la 26 Syy
0
su 27 Syy
0
ma 28 Syy
0
ti 29 Syy
0
ke 30 Syy
0
to 1 Lok
100
pe 2 Lok
0
la 3 Lok
0
su 4 Lok
0
ma 5 Lok
100
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
200
to 8 Lok
0
pe 9 Lok
100
la 10 Lok
0
su 11 Lok
300
ma 12 Lok
0
ti 13 Lok
0
ke 14 Lok
0
to 15 Lok (ennuste)
100
pe 16 Lok (ennuste)
100
la 17 Lok (ennuste)
0
su 18 Lok (ennuste)
200
ma 19 Lok (ennuste)
100
ti 20 Lok (ennuste)
0
ke 21 Lok (ennuste)
100
to 22 Lok (ennuste)
100
pe 23 Lok (ennuste)
100
la 24 Lok (ennuste)
0
su 25 Lok (ennuste)
200
ma 26 Lok (ennuste)
100
ti 27 Lok (ennuste)
0
ke 28 Lok (ennuste)
100
to 29 Lok (ennuste)
200
pe 30 Lok (ennuste)
100
la 31 Lok (ennuste)
0
su 1 Mar (ennuste)
200
ma 2 Mar (ennuste)
100
ti 3 Mar (ennuste)
0
ke 4 Mar (ennuste)
200
Mitä lukijat kysyvät artistista Adriaen van Ostade
Mitä Adriaen van Ostade -taiteilijan maalauksia katsotaan eniten?
Peasant at a Window ensimmäisenä: 600 käyntikertaa, 6% katseluista. Yläpuolella on 10 teosta.
Kuinka suuri on Adriaen van Ostade lukijakunta TopImpressionists.com-palvelussa?