Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Anton Mauve sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Anton Mauve lukuina
Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886 on Anton Mauve -taiteilijan teos, jota lukijat avaavat eniten: 400 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa, 8% katseluista. Sitten Scheveningen ja Grazing sheep. Kaikista 6 000 vierailusta: 1 700 maalarin sivulla, 4 300 teoksissa. Huippukuukausi oli Hei 2026: 4 300 vierailua. Lukijoiden laitteet: tietokoneet (77%), puhelimet (18%) ja tabletit (5%). Mieltymys osoittaa: Levollinen (Tunnelma) kerää 50% vierailuista, jotka kattavat 0% luettelosta.
Anton Mauve: lukijoiden avaamat 10 suosituinta teosta
Tämä lista on järjestetty TopImpressionists.com-palvelussa kahdennesvuoden aikana toteutuneiden todellisten käyntien perusteella, ei luettelopisteiden mukaan. Ensimmäisellä sijalla on Anton Mauve -taiteilijan vierailluin kangas.
Miten Anton Mauve -taiteilijan lukijamäärä muuttuu kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
0
Hei 2026
400
3 900
Elo 2026
0
100
Syy 2026
700
100
Lok 2026
600
200
Kuinka Anton Mauve -taiteilijan kankaat ovat olleet suosittuja vuoden aikana?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat Anton Mauve kankaista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
33,3%
33,3%
Seesteinen
66,7%
8,3%
Levollinen
0,0%
50,0%
Dramaattinen
0,0%
8,3%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Melankolinen
33,3%
83,3%
Seesteinen
44,4%
8,3%
Melankolinen
22,2%
8,3%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
14,0%
12,5%
Pehmeä varjo
28,0%
8,3%
Pehmeä valoisuus
38,0%
43,8%
Kirkas tasapaino
16,0%
29,2%
Valoisa
4,0%
6,2%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
30,0%
25,0%
Hienovaraiset värit
40,0%
39,6%
Tasapainoisen pehmeä
24,0%
31,2%
Selkeä värikylläisyys
6,0%
4,2%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
53,3%
42,1%
Neutraalit sävyt
40,0%
50,0%
Tumma
6,7%
5,3%
Monokromaattinen
0,0%
2,6%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
34,0%
37,5%
Tasapainoinen
56,0%
50,0%
Voimakas
10,0%
12,5%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
16,0%
8,3%
Pehmeä
30,0%
10,4%
Tasapainoinen
12,0%
12,5%
Voimakas
26,0%
35,4%
Lausunto
16,0%
33,3%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
6,0%
22,9%
Pehmeästi sekoitettu paletti
2,0%
2,1%
Tasapainoinen harmonia
2,0%
0,0%
Vahva väriyhtenäisyys
18,0%
27,1%
Yhtenäinen väripaletti
72,0%
47,9%
Miten Anton Mauve -taiteilijan suosituimmat kankaat vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
A Herdess with Cows on a Co…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Pieter Frederik…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Carter on a Country Road
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Scanty Meal
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sheep in Dekkersduin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Shepherdess and Her Flock
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Donkey Stand on the Beach a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Scheveningen
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
The Tow Path No.1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Fishing boat on the beach
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: miten Anton Mauve on saavuttanut näkyvyyttä?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
4 600
76,7%
puhelimet
1 100
18,3%
tabletit
300
5,0%
Mitä kieliä Anton Mauve -taiteilijan lukijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
Kieli
Käynnit
Jaa
japani
400
57,1%
espanja
200
28,6%
ranska
100
14,3%
Miltä Anton Mauve -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
Päivä
Käynnit
la 17 Lok
100
su 18 Lok
100
ma 19 Lok
0
ti 20 Lok
100
ke 21 Lok
0
to 22 Lok
0
pe 23 Lok
100
la 24 Lok
0
su 25 Lok
0
ma 26 Lok
0
ti 27 Lok
0
ke 28 Lok
100
to 29 Lok
0
pe 30 Lok
0
la 31 Lok
0
su 1 Mar
0
ma 2 Mar
100
ti 3 Mar
300
ke 4 Mar
0
to 5 Mar
0
pe 6 Mar
0
la 7 Mar (ennuste)
0
su 8 Mar (ennuste)
0
ma 9 Mar (ennuste)
0
ti 10 Mar (ennuste)
200
ke 11 Mar (ennuste)
0
to 12 Mar (ennuste)
0
pe 13 Mar (ennuste)
0
la 14 Mar (ennuste)
0
su 15 Mar (ennuste)
0
ma 16 Mar (ennuste)
0
ti 17 Mar (ennuste)
200
ke 18 Mar (ennuste)
0
to 19 Mar (ennuste)
0
pe 20 Mar (ennuste)
0
la 21 Mar (ennuste)
0
su 22 Mar (ennuste)
0
ma 23 Mar (ennuste)
0
ti 24 Mar (ennuste)
200
ke 25 Mar (ennuste)
0
to 26 Mar (ennuste)
0
pe 27 Mar (ennuste)
0
Anton Mauve: lyhyet vastaukset
Mikä on Anton Mauvein katsotuin kangasmaalaus?
Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886: 400 käyntikertaa, mikä on 8% Anton Mauve -taiteilijan kokonaisnäyttelykerronnoista. Lista jatkuu sijoille 10 asti.