Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Claude Mellan sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Claude Mellan: mitä vuoden vierailut kertovat
Eniten katsottu teos on Face of Christ on Saint Veronica: 200 vierailua vuodessa, mikä on 50% kaikesta Claude Mellan aiheesta luetusta. Sitä seuraavat Face of Christ (detail) ja Portrait of Louis XIV as a Child. Maalari-sivu: 500 vierailua. Teokset: 400. Yhteensä: 900. Paras kuukausi: Hei 2026, 800 vierailua. He valitsevat Pehmeä valoisuus (Valoisuus) enemmän kuin luettelo antaa ymmärtää: 100% vierailuista, 27% kankaista.
Claude Mellan -taiteilijan 3 katsotuinta kangasmaalausta
TopImpressionists.com-lukijoiden katsomimmat Claude Mellan -teokset viimeisen kahdenneksän kuukauden ajalta, katselukertojen mukaan järjestettynä (3 kpl).
Milloin lukijat vierailevat Claude Mellan -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
0
Hei 2026
500
300
Elo 2026
0
0
Syy 2026
0
100
Milloin lukijat avaavat Claude Mellan -taiteilijan kankaat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Claude Mellan -taiteilijan lukijat valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on itse luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Levollinen
33,3%
50,0%
Elegantti
33,3%
50,0%
Seesteinen
33,3%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Pohtiva
33,3%
50,0%
Hengellinen
33,3%
50,0%
Melankolinen
33,3%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
0,0%
0,0%
Pehmeä varjo
9,1%
0,0%
Pehmeä valoisuus
27,3%
100,0%
Kirkas tasapaino
54,5%
0,0%
Valoisa
9,1%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
90,9%
100,0%
Hienovaraiset värit
9,1%
0,0%
Tasapainoisen pehmeä
0,0%
0,0%
Selkeä värikylläisyys
0,0%
0,0%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Neutraalit sävyt
70,0%
50,0%
Monokromaattinen
20,0%
50,0%
Maanläheinen
10,0%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
63,6%
50,0%
Tasapainoinen
36,4%
50,0%
Voimakas
0,0%
0,0%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
36,4%
25,0%
Pehmeä
36,4%
50,0%
Tasapainoinen
0,0%
0,0%
Voimakas
0,0%
0,0%
Lausunto
27,3%
25,0%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
0,0%
0,0%
Pehmeästi sekoitettu paletti
18,2%
0,0%
Tasapainoinen harmonia
0,0%
0,0%
Vahva väriyhtenäisyys
9,1%
0,0%
Yhtenäinen väripaletti
72,7%
100,0%
Mitkä ovat Claude Mellan suosituimmat kankaat kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Portrait of Louis XIV as a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Face of Christ (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of Henriette-Marie…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young woman rises from he…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Face of Christ on Saint Ver…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
portrait of James Howell
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Intellect and memory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pierre gassendi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young shepherdess reading…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Millä kielillä Claude Mellan on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
italia
200
100,0%
Kuinka monta käyntiä Claude Mellan saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
Päivä
Käynnit
to 24 Syy
0
pe 25 Syy
0
la 26 Syy
0
su 27 Syy
0
ma 28 Syy
0
ti 29 Syy
0
ke 30 Syy
0
to 1 Lok
0
pe 2 Lok
0
la 3 Lok
0
su 4 Lok
0
ma 5 Lok
0
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
100
to 8 Lok
0
pe 9 Lok
100
la 10 Lok
0
su 11 Lok
0
ma 12 Lok
0
ti 13 Lok
0
ke 14 Lok
0
to 15 Lok (ennuste)
0
pe 16 Lok (ennuste)
100
la 17 Lok (ennuste)
0
su 18 Lok (ennuste)
0
ma 19 Lok (ennuste)
0
ti 20 Lok (ennuste)
0
ke 21 Lok (ennuste)
100
to 22 Lok (ennuste)
0
pe 23 Lok (ennuste)
100
la 24 Lok (ennuste)
0
su 25 Lok (ennuste)
0
ma 26 Lok (ennuste)
0
ti 27 Lok (ennuste)
0
ke 28 Lok (ennuste)
100
to 29 Lok (ennuste)
0
pe 30 Lok (ennuste)
100
la 31 Lok (ennuste)
0
su 1 Mar (ennuste)
0
ma 2 Mar (ennuste)
0
ti 3 Mar (ennuste)
0
ke 4 Mar (ennuste)
100
Mitä lukijat kysyvät artistista Claude Mellan
Mitä Claude Mellan -taiteilijan maalauksia katsotaan eniten?
Face of Christ on Saint Veronica ensimmäisenä: 200 käyntikertaa, 50% katseluista. Yläpuolella on 3 teosta.
Kuinka suuri on Claude Mellan lukijakunta TopImpressionists.com-palvelussa?
900 käyntiä kahdennesvuotena: 500 taiteilijan sivulla, 400 teoksissa.
Minkä tyyliset Claude Mellan -teokset sopivat lukijoiden makuun?
Pehmeä valoisuus (Valoisuus) -tyyliset kankaat saavat 100% käynneistä, vaikka ne muodostavat 27% koko luettelosta.