Atelier — Ilmainen toimitus ympäri maailman — Toimitusaika 2–6 viikkoa

      Emil Nolde Suosio ja kävijätilastot

      1867 – 1956

      Mitä tämä sivu sisältää?

      Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Emil Nolde sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

      Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

      Emil Nolde lukuina

      Kukkapaljun Poika Ja Pesijä on Emil Nolde -taiteilijan teos, jota lukijat avaavat eniten: 9 600 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa, 22% katseluista. Sitten Kristuksen pilkkaaminen ja Masks. Kaikista 50 000 vierailusta: 8 700 maalarin sivulla, 41 300 teoksissa. Kiinnostus kasvaa: 56% enemmän käyntejä Syy 2026 kuin Elo 2026. Huippukuukausi oli Hei 2026: 26 300 vierailua. Lukijoiden kielet: englanti (34%), puola (10%) ja italia (9%). Lukijoiden maat: Yhdysvallat (20%), Puola (13%) ja Italia (9%). Lukijoiden laitteet: tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%). Mieltymys osoittaa: Tumma (Väripaletti) kerää 77% vierailuista, jotka kattavat 39% luettelosta.

      Emil Nolde: lukijoiden avaamat 10 suosituinta teosta

      Tämä lista on järjestetty TopImpressionists.com-palvelussa kahdennesvuoden aikana toteutuneiden todellisten käyntien perusteella, ei luettelopisteiden mukaan. Ensimmäisellä sijalla on Emil Nolde -taiteilijan vierailluin kangas.

      1. Kukkapaljun Poika Ja Pesijä 1 Kukkapaljun Poika Ja Pesijä, 1908 9 600 käyntiä · 21,5%
      2. Kristuksen pilkkaaminen 2 Kristuksen pilkkaaminen, 1909 5 800 käyntiä · 13,0%
      3. Masks 3 Masks, 1911 1 600 käyntiä · 3,6%
      4. Crucifixion, 4 Crucifixion,, 1912 1 400 käyntiä · 3,1%
      5. Dance around the Golden Calf 5 Dance around the Golden Calf, 1910 1 100 käyntiä · 2,5%
      6. Mask Still Life III, 6 Mask Still Life III,, 1911 1 000 käyntiä · 2,2%
      7. Anna Wieds Garden 7 Anna Wieds Garden 700 käyntiä · 1,6%
      8. Christ among the Children 8 Christ among the Children 700 käyntiä · 1,6%
      9. Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 9 Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 700 käyntiä · 1,6%
      10. Landscape in Red Light 10 Landscape in Red Light 500 käyntiä · 1,1%

      Miten Emil Nolde -taiteilijan lukijamäärä muuttuu kuukausittain?

      Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

      Näytä tilastot
      KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
      Lok 202500
      Mar 202500
      Jou 202500
      Tam 202600
      Hel 202600
      Maa 202600
      Huh 202600
      Tou 202600
      Kes 2026100600
      Hei 20262 30024 000
      Elo 20267008 300
      Syy 20265 6008 400

      Kuinka Emil Nolde -taiteilijan kankaat ovat olleet suosittuja vuoden aikana?

      Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

      Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

      Miten Emil Nolde -taiteilijan suosituimmat kankaat vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?

      Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

      Näytä tilastot
      TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
      Sunset000000000000
      Sea with Red Sky0000000000100100
      Couple on the beach000000000000
      Masks00000000100500100600
      Christ among the Children000000000100100500
      The Great Gardener00000000020000
      Light-flooded Sea (Green)0000000001000100
      Marshy Landscape under the…0000000001001000
      Animal and Figures000000000000
      Anna Wieds Garden000000000200100300

      Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: miten Emil Nolde on saavuttanut näkyvyyttä?

      Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

      Näytä tilastot
      LaiteKäynnitJaa
      tietokoneet33 20066,4%
      puhelimet14 70029,4%
      tabletit2 1004,2%

      Mitä kieliä Emil Nolde -taiteilijan lukijat käyttävät?

      Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

      Näytä tilastot
      KieliKäynnitJaa
      englanti3 00034,1%
      puola90010,2%
      italia8009,1%
      Norwegian7008,0%
      ranska5005,7%
      saksa4004,5%
      georgia3003,4%
      korea3003,4%
      hollanti3003,4%
      tšekki2002,3%

      Miltä Emil Nolde -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mitä seuraavaksi?

      Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

      Näytä tilastot
      PäiväKäynnit
      ma 5 Lok1 000
      ti 6 Lok2 500
      ke 7 Lok1 600
      to 8 Lok900
      pe 9 Lok1 200
      la 10 Lok900
      su 11 Lok1 300
      ma 12 Lok900
      ti 13 Lok2 300
      ke 14 Lok1 600
      to 15 Lok700
      pe 16 Lok700
      la 17 Lok400
      su 18 Lok500
      ma 19 Lok1 400
      ti 20 Lok1 500
      ke 21 Lok1 000
      to 22 Lok1 400
      pe 23 Lok1 000
      la 24 Lok1 500
      su 25 Lok2 500
      ma 26 Lok (ennuste)1 300
      ti 27 Lok (ennuste)2 500
      ke 28 Lok (ennuste)1 700
      to 29 Lok (ennuste)1 200
      pe 30 Lok (ennuste)1 200
      la 31 Lok (ennuste)1 100
      su 1 Mar (ennuste)1 700
      ma 2 Mar (ennuste)1 400
      ti 3 Mar (ennuste)2 600
      ke 4 Mar (ennuste)1 700
      to 5 Mar (ennuste)1 200
      pe 6 Mar (ennuste)1 200
      la 7 Mar (ennuste)1 200
      su 8 Mar (ennuste)1 800
      ma 9 Mar (ennuste)1 400
      ti 10 Mar (ennuste)2 700
      ke 11 Mar (ennuste)1 800
      to 12 Mar (ennuste)1 300
      pe 13 Mar (ennuste)1 200
      la 14 Mar (ennuste)1 200
      su 15 Mar (ennuste)1 800

      Emil Nolde: lyhyet vastaukset

      Mikä on Emil Noldein katsotuin kangasmaalaus?

      Kukkapaljun Poika Ja Pesijä: 9 600 käyntikertaa, mikä on 22% Emil Nolde -taiteilijan kokonaisnäyttelykerronnoista. Lista jatkuu sijoille 10 asti.

      Kuinka monta käyntiä Emil Nolde saa?

      50 000 kahdenneksitoista kuukaudessa (8 700 maalarin sivulla, 41 300 teoksilla).

      Avaavatko lukijat Emil Nolde -sivun puhelimella vai tietokoneella?

      Molemmat: tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%); tietokoneet johtaa osuudella 66%.

      Onko Emil Nolde luettu useilla eri kielillä?

      Kyllä: englanti (34%), puola (10%) ja italia (9%). Suosituin kieli on englanti osuudella 34%.

      Suosivatko lukijat tietynlaista kangasta, jonka on tehnyt Emil Nolde?

      Kyllä, Tumma (Väripaletti): 77% vierailuista vastaa 39% osuutta luettelosta.