Atelier — Ilmainen toimitus ympäri maailman — Toimitusaika 2–6 viikkoa

      Frederic Leighton Lukijat ja kankaat

      1830 – 1896

      Mitä tämä sivu sisältää?

      Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Frederic Leighton sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

      Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

      Frederic Leighton: mitä vuoden vierailut kertovat

      Eniten katsottu teos on Flaming June: 1 100 vierailua vuodessa, mikä on 6% kaikesta Frederic Leighton aiheesta luetusta. Sitä seuraavat English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún ja A Florentine Student. Maalari-sivu: 3 100 vierailua. Teokset: 17 500. Yhteensä: 20 600. Lukijamäärä hidastuu: 16% vähemmän käyntejä välillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026, 15 500 vierailua. Lukijat selaavat tietokoneet (81%), puhelimet (14%) ja tabletit (5%). He valitsevat Romanttinen (Tunnelma) enemmän kuin luettelo antaa ymmärtää: 53% vierailuista, 12% kankaista.

      Frederic Leighton -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta

      TopImpressionists.com-lukijoiden katsomimmat Frederic Leighton -teokset viimeisen kahdenneksän kuukauden ajalta, katselukertojen mukaan järjestettynä (10 kpl).

      1. Flaming June 1 Flaming June 1 100 käyntiä · 5,9%
      2. English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún 2 English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún, 1895 700 käyntiä · 3,7%
      3. A Florentine Student 3 A Florentine Student 600 käyntiä · 3,2%
      4. Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain 4 Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain, 1866 500 käyntiä · 2,7%
      5. The Garden of the Hesperides 5 The Garden of the Hesperides 500 käyntiä · 2,7%
      6. Mrs Ellinor Guthrie 6 Mrs Ellinor Guthrie, 1865 500 käyntiä · 2,7%
      7. The Daphnephoria (Detail Right) 7 The Daphnephoria (Detail Right) 500 käyntiä · 2,7%
      8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1891 400 käyntiä · 2,1%
      9. Jezebel and Ahab 9 Jezebel and Ahab, 1863 400 käyntiä · 2,1%
      10. Antigone 10 Antigone, 1882 400 käyntiä · 2,1%

      Milloin lukijat vierailevat Frederic Leighton -sivulla?

      Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

      Taulukon luvut
      KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
      Lok 202500
      Mar 202500
      Jou 202500
      Tam 202600
      Hel 202600
      Maa 202600
      Huh 202600
      Tou 202600
      Kes 20260500
      Hei 20261 70013 800
      Elo 20265002 000
      Syy 20269001 200

      Milloin lukijat avaavat Frederic Leighton -taiteilijan kankaat?

      Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

      Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

      Mitkä ovat Frederic Leighton suosituimmat kankaat kuukausittain?

      Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

      Taulukon luvut
      TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
      English Flaming June Españo…0000000005002000
      Flaming June00000000000200
      The Garden of the Hesperides0000000001002000
      Mrs Ellinor Guthrie00000000050000
      Flaming June00000000020000
      Flaming June0000000008003000
      Perseus and Andromeda0000000002002000
      English Flaming June‎00000000020000
      The Isle of Chios00000000010000
      The Painter's Honeymoon00000000000200

      Mitä laitteita Frederic Leighton -lukijat käyttävät?

      Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

      Taulukon luvut
      LaiteKäynnitJaa
      tietokoneet16 70081,1%
      puhelimet2 90014,1%
      tabletit1 0004,9%

      Millä kielillä Frederic Leighton on luettu?

      Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

      Taulukon luvut
      KieliKäynnitJaa
      italia20028,6%
      ruotsi20028,6%
      kreikka10014,3%
      englanti10014,3%
      liettua10014,3%

      Kuinka monta käyntiä Frederic Leighton saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?

      Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

      Taulukon luvut
      PäiväKäynnit
      ti 6 Lok100
      ke 7 Lok300
      to 8 Lok0
      pe 9 Lok200
      la 10 Lok200
      su 11 Lok100
      ma 12 Lok0
      ti 13 Lok200
      ke 14 Lok300
      to 15 Lok200
      pe 16 Lok100
      la 17 Lok100
      su 18 Lok400
      ma 19 Lok200
      ti 20 Lok400
      ke 21 Lok300
      to 22 Lok100
      pe 23 Lok500
      la 24 Lok500
      su 25 Lok400
      ma 26 Lok0
      ti 27 Lok (ennuste)400
      ke 28 Lok (ennuste)500
      to 29 Lok (ennuste)200
      pe 30 Lok (ennuste)500
      la 31 Lok (ennuste)500
      su 1 Mar (ennuste)500
      ma 2 Mar (ennuste)100
      ti 3 Mar (ennuste)500
      ke 4 Mar (ennuste)600
      to 5 Mar (ennuste)200
      pe 6 Mar (ennuste)600
      la 7 Mar (ennuste)600
      su 8 Mar (ennuste)600
      ma 9 Mar (ennuste)100
      ti 10 Mar (ennuste)600
      ke 11 Mar (ennuste)700
      to 12 Mar (ennuste)200
      pe 13 Mar (ennuste)600
      la 14 Mar (ennuste)600
      su 15 Mar (ennuste)700
      ma 16 Mar (ennuste)200

      Mitä lukijat kysyvät artistista Frederic Leighton

      Mitä Frederic Leighton -taiteilijan maalauksia katsotaan eniten?

      Flaming June ensimmäisenä: 1 100 käyntikertaa, 6% katseluista. Yläpuolella on 10 teosta.

      Kuinka suuri on Frederic Leighton lukijakunta TopImpressionists.com-palvelussa?

      20 600 käyntiä kahdennesvuotena: 3 100 taiteilijan sivulla, 17 500 teoksissa.

      Mitä laitteita Frederic Leighton -taiteilijan lukijat käyttävät?

      He käyttävät laitteita tietokoneet (81%), puhelimet (14%) ja tabletit (5%); tietokoneet muodostaa 81% käynneistä.

      Minkä tyyliset Frederic Leighton -teokset sopivat lukijoiden makuun?

      Romanttinen (Tunnelma) -tyyliset kankaat saavat 53% käynneistä, vaikka ne muodostavat 12% koko luettelosta.