Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Gino Severini sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Gino Severini: mitä vuoden vierailut kertovat
Eniten katsottu teos on The Pan Pan at the Monico: 1 900 vierailua vuodessa, mikä on 18% kaikesta Gino Severini aiheesta luetusta. Sitä seuraavat Sea = Dancer ja Dancer = Propeller = Sea. Maalari-sivu: 7 500 vierailua. Teokset: 5 000. Yhteensä: 12 500. Lukijamäärä kasvaa: 83% enemmän käyntejä välillä Syy 2026–Lok 2026. Paras kuukausi: Hei 2026, 4 600 vierailua. Lukijat puhuvat kieltä italia (31%), korea (21%) ja espanja (12%). Lukijat asuvat maassa Italia (28%), Etelä-Korea (21%) ja Ranska (13%). Lukijat selaavat tietokoneet (57%), puhelimet (40%) ja tabletit (3%). He valitsevat Voimakas (Tunnelma) enemmän kuin luettelo antaa ymmärtää: 95% vierailuista, 67% kankaista.
TopImpressionists.com-lukijoiden katsomimmat Gino Severini -teokset viimeisen kahdenneksän kuukauden ajalta, katselukertojen mukaan järjestettynä (10 kpl).
Milloin lukijat vierailevat Gino Severini -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
100
Hei 2026
1 200
3 400
Elo 2026
200
700
Syy 2026
2 100
300
Lok 2026
3 900
500
Milloin lukijat avaavat Gino Severini -taiteilijan kankaat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Gino Severini -taiteilijan lukijat valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on itse luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Voimakas
66,7%
95,5%
Moderni ja pelkistetty
16,7%
4,5%
Maanläheinen
16,7%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
2,0%
0,0%
Pehmeä varjo
20,0%
36,5%
Pehmeä valoisuus
56,0%
47,1%
Kirkas tasapaino
16,0%
12,5%
Valoisa
6,0%
3,9%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
30,0%
13,5%
Hienovaraiset värit
30,0%
30,8%
Tasapainoisen pehmeä
30,0%
41,3%
Selkeä värikylläisyys
10,0%
14,4%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
43,6%
54,4%
Neutraalit sävyt
41,0%
25,0%
Tumma
10,3%
20,6%
Metallinhohto
2,6%
0,0%
Pastellisävyt
2,6%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
22,0%
8,6%
Tasapainoinen
60,0%
73,1%
Voimakas
18,0%
18,3%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
2,0%
0,0%
Pehmeä
8,0%
1,0%
Tasapainoinen
4,0%
1,9%
Voimakas
24,0%
9,6%
Lausunto
62,0%
87,5%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
48,0%
48,1%
Pehmeästi sekoitettu paletti
22,0%
39,4%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
9,6%
Vahva väriyhtenäisyys
10,0%
2,9%
Yhtenäinen väripaletti
8,0%
0,0%
Mitkä ovat Gino Severini suosituimmat kankaat kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
The Pan Pan at the Monico
0
0
0
0
0
0
0
0
1 400
0
0
0
Armored Train in Action
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Waltz
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Lancers
0
0
0
0
0
0
0
0
100
400
0
0
Sea = Dancer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
Woman with Green Plant
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The bear dance at the Mouli…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Memories of Travel
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Haunting Dancer
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Concert
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mitä laitteita Gino Severini -lukijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Taulukon luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
7 100
56,8%
puhelimet
5 000
40,0%
tabletit
400
3,2%
Millä kielillä Gino Severini on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
italia
1 300
31,0%
korea
900
21,4%
espanja
500
11,9%
ranska
500
11,9%
englanti
200
4,8%
kroatia
200
4,8%
puola
200
4,8%
tanska
100
2,4%
saksa
100
2,4%
hollanti
100
2,4%
Kuinka monta käyntiä Gino Severini saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
Päivä
Käynnit
ke 14 Lok
100
to 15 Lok
700
pe 16 Lok
0
la 17 Lok
100
su 18 Lok
100
ma 19 Lok
300
ti 20 Lok
100
ke 21 Lok
100
to 22 Lok
1 000
pe 23 Lok
400
la 24 Lok
100
su 25 Lok
200
ma 26 Lok
300
ti 27 Lok
200
ke 28 Lok
300
to 29 Lok
300
pe 30 Lok
200
la 31 Lok
600
su 1 Mar
500
ma 2 Mar
300
ti 3 Mar
400
ke 4 Mar (ennuste)
200
to 5 Mar (ennuste)
1 000
pe 6 Mar (ennuste)
300
la 7 Mar (ennuste)
400
su 8 Mar (ennuste)
400
ma 9 Mar (ennuste)
400
ti 10 Mar (ennuste)
300
ke 11 Mar (ennuste)
300
to 12 Mar (ennuste)
1 100
pe 13 Mar (ennuste)
300
la 14 Mar (ennuste)
400
su 15 Mar (ennuste)
400
ma 16 Mar (ennuste)
500
ti 17 Mar (ennuste)
400
ke 18 Mar (ennuste)
300
to 19 Mar (ennuste)
1 200
pe 20 Mar (ennuste)
400
la 21 Mar (ennuste)
500
su 22 Mar (ennuste)
500
ma 23 Mar (ennuste)
600
ti 24 Mar (ennuste)
400
Mitä lukijat kysyvät artistista Gino Severini
Mitä Gino Severini -taiteilijan maalauksia katsotaan eniten?
The Pan Pan at the Monico ensimmäisenä: 1 900 käyntikertaa, 18% katseluista. Yläpuolella on 10 teosta.
Kuinka suuri on Gino Severini lukijakunta TopImpressionists.com-palvelussa?