Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Paul Ranson sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Paul Ranson: mitä vuoden vierailut kertovat
Eniten katsottu teos on Digitales: 300 vierailua vuodessa, mikä on 17% kaikesta Paul Ranson aiheesta luetusta. Sitä seuraavat Cinq femmes à la récolte ja 'Nabic' Landscape. Maalari-sivu: 1 700 vierailua. Teokset: 1 300. Yhteensä: 3 000. Lukijamäärä kasvaa: 900% enemmän käyntejä välillä Syy 2026–Lok 2026. Paras kuukausi: Hei 2026, 1 700 vierailua. Lukijat selaavat tietokoneet (77%), puhelimet (20%) ja tabletit (3%). He valitsevat Maanläheinen (Tunnelma) enemmän kuin luettelo antaa ymmärtää: 50% vierailuista, 14% kankaista.
Paul Ranson -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta
TopImpressionists.com-lukijoiden katsomimmat Paul Ranson -teokset viimeisen kahdenneksän kuukauden ajalta, katselukertojen mukaan järjestettynä (10 kpl).
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
0
Hei 2026
600
1 100
Elo 2026
100
100
Syy 2026
100
0
Lok 2026
900
100
Milloin lukijat avaavat Paul Ranson -taiteilijan kankaat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Paul Ranson -taiteilijan lukijat valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on itse luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Mystinen
42,9%
25,0%
Maanläheinen
14,3%
50,0%
Romanttinen
14,3%
25,0%
Nostalginen
14,3%
0,0%
Seesteinen
14,3%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
28,6%
50,0%
Melankolinen
28,6%
25,0%
Hengellinen
28,6%
25,0%
Salaperäinen
14,3%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
23,5%
33,3%
Pehmeä varjo
44,1%
38,9%
Pehmeä valoisuus
26,5%
27,8%
Kirkas tasapaino
5,9%
0,0%
Valoisa
0,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
2,9%
0,0%
Hienovaraiset värit
2,9%
0,0%
Tasapainoisen pehmeä
26,5%
27,8%
Selkeä värikylläisyys
55,9%
50,0%
Voimakas väri
11,8%
22,2%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
78,6%
82,3%
Maanläheinen
17,9%
17,6%
Neutraalit sävyt
3,6%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
5,9%
0,0%
Tasapainoinen
29,4%
38,9%
Voimakas
64,7%
61,1%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
17,6%
11,1%
Pehmeä
20,6%
27,8%
Tasapainoinen
23,5%
44,4%
Voimakas
14,7%
5,6%
Lausunto
23,5%
11,1%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
14,7%
5,6%
Pehmeästi sekoitettu paletti
20,6%
27,8%
Tasapainoinen harmonia
5,9%
0,0%
Vahva väriyhtenäisyys
29,4%
38,9%
Yhtenäinen väripaletti
29,4%
27,8%
Mitkä ovat Paul Ranson suosituimmat kankaat kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
Cinq femmes à la récolte
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Christ and Buddha
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Digitales
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
Lustral
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Japanese Style Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Visitation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
The Vanity of Mice
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Suzanne et les vieillards
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Rocks in Eskual Heria
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hippogriff
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mitä laitteita Paul Ranson -lukijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Taulukon luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
2 300
76,7%
puhelimet
600
20,0%
tabletit
100
3,3%
Millä kielillä Paul Ranson on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
200
25,0%
italia
200
25,0%
saksa
100
12,5%
ranska
100
12,5%
japani
100
12,5%
Chinese
100
12,5%
Kuinka monta käyntiä Paul Ranson saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
Päivä
Käynnit
su 18 Lok
0
ma 19 Lok
100
ti 20 Lok
100
ke 21 Lok
100
to 22 Lok
100
pe 23 Lok
0
la 24 Lok
0
su 25 Lok
200
ma 26 Lok
0
ti 27 Lok
100
ke 28 Lok
0
to 29 Lok
0
pe 30 Lok
200
la 31 Lok
0
su 1 Mar
0
ma 2 Mar
0
ti 3 Mar
0
ke 4 Mar
400
to 5 Mar
200
pe 6 Mar
0
la 7 Mar
200
su 8 Mar (ennuste)
100
ma 9 Mar (ennuste)
100
ti 10 Mar (ennuste)
100
ke 11 Mar (ennuste)
300
to 12 Mar (ennuste)
200
pe 13 Mar (ennuste)
100
la 14 Mar (ennuste)
100
su 15 Mar (ennuste)
100
ma 16 Mar (ennuste)
100
ti 17 Mar (ennuste)
100
ke 18 Mar (ennuste)
300
to 19 Mar (ennuste)
200
pe 20 Mar (ennuste)
100
la 21 Mar (ennuste)
100
su 22 Mar (ennuste)
100
ma 23 Mar (ennuste)
100
ti 24 Mar (ennuste)
100
ke 25 Mar (ennuste)
400
to 26 Mar (ennuste)
200
pe 27 Mar (ennuste)
100
la 28 Mar (ennuste)
100
Mitä lukijat kysyvät artistista Paul Ranson
Mitä Paul Ranson -taiteilijan maalauksia katsotaan eniten?
Digitales ensimmäisenä: 300 käyntikertaa, 17% katseluista. Yläpuolella on 10 teosta.
Kuinka suuri on Paul Ranson lukijakunta TopImpressionists.com-palvelussa?