Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Philippe De Champaigne sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Philippe De Champaigne: mitä vuoden vierailut kertovat
Eniten katsottu teos on The Last Supper, known as The Little Supper: 1 100 vierailua vuodessa, mikä on 15% kaikesta Philippe De Champaigne aiheesta luetusta. Sitä seuraavat Portrait of King Charles II of England ja Louis XIII Crowned by Victory. Maalari-sivu: 2 700 vierailua. Teokset: 6 700. Yhteensä: 9 400. Lukijamäärä kasvaa: 300% enemmän käyntejä välillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026, 4 800 vierailua. Lukijat selaavat tietokoneet (54%), puhelimet (39%) ja tabletit (6%). He valitsevat Elegantti (Tunnelma) enemmän kuin luettelo antaa ymmärtää: 58% vierailuista, 37% kankaista.
Philippe De Champaigne -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta
TopImpressionists.com-lukijoiden katsomimmat Philippe De Champaigne -teokset viimeisen kahdenneksän kuukauden ajalta, katselukertojen mukaan järjestettynä (10 kpl).
Milloin lukijat vierailevat Philippe De Champaigne -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
100
Hei 2026
800
4 000
Elo 2026
200
700
Syy 2026
1 700
1 900
Milloin lukijat avaavat Philippe De Champaigne -taiteilijan kankaat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Philippe De Champaigne -taiteilijan lukijat valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on itse luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Elegantti
36,7%
57,9%
Dramaattinen
26,7%
19,3%
Levollinen
13,3%
7,0%
Klassinen
13,3%
3,5%
Mystinen
3,3%
8,8%
Seesteinen
3,3%
3,5%
Eteerinen
3,3%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Pohtiva
26,7%
38,6%
Hengellinen
30,0%
22,8%
Rauhallinen
20,0%
12,3%
Dramaattinen
3,3%
12,3%
Melankolinen
10,0%
8,8%
Vaikuttava
3,3%
3,5%
Melankolinen
6,7%
1,8%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
59,1%
72,0%
Pehmeä varjo
22,7%
25,3%
Pehmeä valoisuus
6,8%
0,0%
Kirkas tasapaino
9,1%
2,7%
Valoisa
2,3%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
50,0%
32,0%
Hienovaraiset värit
43,2%
57,3%
Tasapainoisen pehmeä
6,8%
10,7%
Selkeä värikylläisyys
0,0%
0,0%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
79,4%
96,4%
Neutraalit sävyt
14,7%
3,6%
Monokromaattinen
5,9%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
56,8%
53,3%
Tasapainoinen
43,2%
46,7%
Voimakas
0,0%
0,0%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
15,9%
2,7%
Pehmeä
20,4%
22,7%
Tasapainoinen
15,9%
24,0%
Voimakas
25,0%
22,7%
Lausunto
22,7%
28,0%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
6,8%
24,0%
Pehmeästi sekoitettu paletti
18,2%
5,3%
Tasapainoinen harmonia
11,4%
16,0%
Vahva väriyhtenäisyys
40,9%
45,3%
Yhtenäinen väripaletti
22,7%
9,3%
Mitkä ovat Philippe De Champaigne suosituimmat kankaat kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
The Last Supper, known as T…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
400
Louis XIII Crowned by Victo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
300
Portrait of Omer Talon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
The Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Triple Portrait of Richelieu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
The Échevins of the City of…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Jean-Baptiste Colbert (1619…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Cardinal Richelieu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Miracles of the Peniten…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Mitä laitteita Philippe De Champaigne -lukijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Taulukon luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
5 100
54,3%
puhelimet
3 700
39,4%
tabletit
600
6,4%
Millä kielillä Philippe De Champaigne on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
700
38,9%
puola
400
22,2%
ruotsi
200
11,1%
kreikka
100
5,6%
espanja
100
5,6%
japani
100
5,6%
portugali
100
5,6%
venäjä
100
5,6%
Kuinka monta käyntiä Philippe De Champaigne saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
Päivä
Käynnit
to 24 Syy
0
pe 25 Syy
100
la 26 Syy
0
su 27 Syy
300
ma 28 Syy
800
ti 29 Syy
100
ke 30 Syy
0
to 1 Lok
0
pe 2 Lok
200
la 3 Lok
200
su 4 Lok
0
ma 5 Lok
0
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
300
to 8 Lok
0
pe 9 Lok
300
la 10 Lok
100
su 11 Lok
0
ma 12 Lok
100
ti 13 Lok
200
ke 14 Lok
400
to 15 Lok (ennuste)
0
pe 16 Lok (ennuste)
200
la 17 Lok (ennuste)
100
su 18 Lok (ennuste)
100
ma 19 Lok (ennuste)
300
ti 20 Lok (ennuste)
100
ke 21 Lok (ennuste)
200
to 22 Lok (ennuste)
0
pe 23 Lok (ennuste)
200
la 24 Lok (ennuste)
100
su 25 Lok (ennuste)
100
ma 26 Lok (ennuste)
300
ti 27 Lok (ennuste)
100
ke 28 Lok (ennuste)
200
to 29 Lok (ennuste)
0
pe 30 Lok (ennuste)
200
la 31 Lok (ennuste)
100
su 1 Mar (ennuste)
100
ma 2 Mar (ennuste)
300
ti 3 Mar (ennuste)
100
ke 4 Mar (ennuste)
200
Mitä lukijat kysyvät artistista Philippe De Champaigne
Mitä Philippe De Champaigne -taiteilijan maalauksia katsotaan eniten?
The Last Supper, known as The Little Supper ensimmäisenä: 1 100 käyntikertaa, 15% katseluista. Yläpuolella on 10 teosta.
Kuinka suuri on Philippe De Champaigne lukijakunta TopImpressionists.com-palvelussa?