Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Raja Ravi Varma sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Raja Ravi Varma: mitä vuoden vierailut kertovat
Eniten katsottu teos on Nair Lady With A Mirror: 600 vierailua vuodessa, mikä on 5% kaikesta Raja Ravi Varma aiheesta luetusta. Sitä seuraavat Music Hath Charms (Kadambari) ja Ravana Carrying Off Sita and Opposed by Jatayu. Maalari-sivu: 2 700 vierailua. Teokset: 11 500. Yhteensä: 14 200. Lukijamäärä kasvaa: 25% enemmän käyntejä välillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026, 10 700 vierailua. Lukijat selaavat tietokoneet (91%), puhelimet (8%) ja tabletit (1%). He valitsevat Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia) enemmän kuin luettelo antaa ymmärtää: 53% vierailuista, 40% kankaista.
Raja Ravi Varma -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta
TopImpressionists.com-lukijoiden katsomimmat Raja Ravi Varma -teokset viimeisen kahdenneksän kuukauden ajalta, katselukertojen mukaan järjestettynä (10 kpl).
Milloin lukijat vierailevat Raja Ravi Varma -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
700
Hei 2026
2 000
8 700
Elo 2026
100
1 100
Syy 2026
500
1 000
Milloin lukijat avaavat Raja Ravi Varma -taiteilijan kankaat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Raja Ravi Varma -taiteilijan lukijat valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on itse luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Elegantti
25,9%
25,5%
Klassinen
29,6%
21,3%
Romanttinen
7,4%
16,0%
Seesteinen
11,1%
9,6%
Eteerinen
3,7%
10,6%
Dramaattinen
11,1%
6,4%
Nostalginen
3,7%
6,4%
Levollinen
7,4%
4,3%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Romanttinen
25,9%
28,6%
Pohtiva
25,9%
27,5%
Melankolinen
7,4%
13,2%
Rauhallinen
7,4%
11,0%
Seesteinen
7,4%
8,8%
Dramaattinen
11,1%
3,3%
Vaikuttava
3,7%
4,4%
Energisoiva
7,4%
1,1%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
32,0%
27,6%
Pehmeä varjo
28,0%
37,0%
Pehmeä valoisuus
14,0%
14,2%
Kirkas tasapaino
2,0%
3,1%
Valoisa
24,0%
18,1%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
18,0%
18,9%
Hienovaraiset värit
28,0%
19,7%
Tasapainoisen pehmeä
32,0%
40,2%
Selkeä värikylläisyys
22,0%
20,5%
Voimakas väri
0,0%
0,8%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
45,5%
50,9%
Tumma
25,0%
24,1%
Neutraalit sävyt
11,4%
10,3%
Monokromaattinen
11,4%
9,5%
Pastellisävyt
6,8%
5,2%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
24,0%
18,9%
Tasapainoinen
46,0%
55,9%
Voimakas
30,0%
25,2%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
40,0%
33,9%
Pehmeä
32,0%
19,7%
Tasapainoinen
12,0%
24,4%
Voimakas
8,0%
15,0%
Lausunto
8,0%
7,1%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
8,0%
3,9%
Pehmeästi sekoitettu paletti
10,0%
14,2%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
6,3%
Vahva väriyhtenäisyys
40,0%
52,8%
Yhtenäinen väripaletti
30,0%
22,8%
Mitkä ovat Raja Ravi Varma suosituimmat kankaat kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Bombay Singer (Bombay Songs…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
0
The Maharani of Travancore
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Radha in the Moonlight
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Maharani Chimnabai II
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Keechaka and Sairandhri
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Damayanti And Hamsam
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Tamil Lady Playing the Sw…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Lady Making A Garland
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Reclining Nair Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
His Highness Chamarajendra…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mitä laitteita Raja Ravi Varma -lukijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Taulukon luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
12 900
90,8%
puhelimet
1 200
8,5%
tabletit
100
0,7%
Millä kielillä Raja Ravi Varma on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
400
36,4%
espanja
200
18,2%
japani
200
18,2%
ranska
100
9,1%
hindi
100
9,1%
venäjä
100
9,1%
Kuinka monta käyntiä Raja Ravi Varma saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
Päivä
Käynnit
ma 21 Syy
200
ti 22 Syy
0
ke 23 Syy
100
to 24 Syy
100
pe 25 Syy
0
la 26 Syy
0
su 27 Syy
0
ma 28 Syy
600
ti 29 Syy
300
ke 30 Syy
100
to 1 Lok
0
pe 2 Lok
200
la 3 Lok
300
su 4 Lok
700
ma 5 Lok
400
ti 6 Lok
400
ke 7 Lok
200
to 8 Lok
200
pe 9 Lok
300
la 10 Lok
200
su 11 Lok
1 400
ma 12 Lok (ennuste)
900
ti 13 Lok (ennuste)
500
ke 14 Lok (ennuste)
300
to 15 Lok (ennuste)
200
pe 16 Lok (ennuste)
400
la 17 Lok (ennuste)
400
su 18 Lok (ennuste)
1 600
ma 19 Lok (ennuste)
1 100
ti 20 Lok (ennuste)
600
ke 21 Lok (ennuste)
400
to 22 Lok (ennuste)
300
pe 23 Lok (ennuste)
500
la 24 Lok (ennuste)
500
su 25 Lok (ennuste)
1 900
ma 26 Lok (ennuste)
1 300
ti 27 Lok (ennuste)
700
ke 28 Lok (ennuste)
400
to 29 Lok (ennuste)
300
pe 30 Lok (ennuste)
500
la 31 Lok (ennuste)
500
su 1 Mar (ennuste)
2 200
Mitä lukijat kysyvät artistista Raja Ravi Varma
Mitä Raja Ravi Varma -taiteilijan maalauksia katsotaan eniten?
Nair Lady With A Mirror ensimmäisenä: 600 käyntikertaa, 5% katseluista. Yläpuolella on 10 teosta.
Kuinka suuri on Raja Ravi Varma lukijakunta TopImpressionists.com-palvelussa?