Atelier — Besplatna dostava širom svijeta — Isporuka za 2–6 tjedana
      
      Prebacite na prodaju printova Naručite ručno oslikano reprodukciju Prebacite na digitalnu prodaju slika Podijeli
      Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi datoteku Slični predmeti Slide show Statistika

      Reclining Figure

      Form and Materiality

      This elmwood carving presents an abstracted human form through sinuous lines and organic voids. The sculpture utilizes the wide grain of the wood to emphasize its undulating limbs and torso. Holes are integrated into the composition, allowing light and space to penetrate the solid mass. These openings create a relationship between the internal volume and the surrounding environment.

      Compositional Elements

      The figure features a looped head and shoulders, with a body that flows into sinuous limbs. The structure relies on a balance of rounded shapes and hollowed spaces. In this specific work, the physical presence of the wood provides a sense of weight, while the pierced sections suggest a lightness. The carving process transforms the dense elmwood into a series of interconnected curves and recesses.

      Pitanja i odgovori

      Kakvu atmosferu odiše "Reclining Figure"?

      "Reclining Figure" autora Henry Lambov opisuje se kao Serene po raspoloženju. Ova klasifikacija može pomoći u usklađivanju djela s prostorom.

      Od čega je izrađeno "Reclining Figure" i u kojem je stilu?

      "Reclining Figure" autora Henry Lambov spaja tehniku Wood sa stilom Modernism. Tehnika i pokret opisuju način izrade i stil djela.

      Tko je stvorio "Reclining Figure"?

      Autor djela "Reclining Figure" je Henry Lambov. Rad je katalogiziran pod imenom Henry Lambov.

      Henry Lambov (1898 – 1986)

      Henry Moore je najpoznatiji po monumentalnim apstraktnim brončanim skulpturama koje prikazuju ljudsko tijelo u jednostavnoj i elegantnoj obliku – često majku s djetetom ili položaj ležeće osobe. Njegova umjetnička ostvarenja inspiriraju ljepotu i unutarnju harmoniju, dok je njegov stil revolucionarno promijenio britanski suvremeni kiparstvo.

      Detroit Institute of Arts (Detroit, United States of America)

      Otkrijte umjetnost Detroitskog instituta umjetnosti! Pregledajte vrhunske kolekcije uključujući Murale Rivera i djela američkih majstora koji odražavaju bogatu povijest grada. Besplatna ulaznica za stanovništvo Detroita!

      Otkrijte umjetnost Detroitskog instituta umjetnosti! Pregledajte vrhunske kolekcije uključujući Murale Rivera i djela američkih majstora koji odražavaju bogatu povijest gr

      O ovom umjetničkom djelu

      Brzi pregled

      • Location: Detroit Institute of Arts, Detroit
      • Medium: Wood
      • Title: Reclining Figure
      © TopImpressionists.com — Sva prava pridržana  ·  100% Ručno oslikano · Jamstvo zadovoljstva · Besplatna dostava širom svijeta
      VISA MASTERCARD