Format papira

Vodič za studentska djela

The coquette

Ime Razred Datum

James Hayllar, The coquette. Dostupno u javnom vlasništvu. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svjetlom: crtež, stvarnu boju ispod laka, čisti pigment

Osnovne informacije

Umjetnik
James Hayllar topimpressionists.com/hr/artists/james-hayllar/
Životopis umjetnika
1829 – 1920
Pokret
Victorianism

U kontekstu

The coquette — James Hayllar

Kada bi ovo moglo biti naslikano?

  1. 1820
  2. 1830
  3. 1840
  4. 1850
  5. 1860
  6. 1870
  7. 1880
  8. 1890
  9. 1900
  10. 1910
  11. 1920

Gornji red: godine. Donji red: dob umjetnika na početku i na kraju svakog razdoblja — 0 u rođenju, 91 u smrti.

Shaded: životni opus James Hayllar (1829–1920) svaka datirana slika, desetljeće po desetljeće

Za ovu ploču nema točno navedene godine — sudeći prema umjetnikovom životnom dobu i stilu djela, na koje desetljeće biste uputili?

Slična djela

Odaberite jedno od gore navedenih djela: navedite dvije zajedničke značajke s ovim djelom i jednu koja ih razlikuje.

Još djela koja se mogu postaviti uz ovo: topimpressionists.com/hr/art/similar/james-hayllar-the-coquette-9HTQAP-en/

Boje

Izmjereno na temelju slike

    Glavna boja

    Black #090200

    Spremljena paleta

    • #090200
    • #6B2111
    • #D7A780
    • #8C5333

    Ove boje unutar cijele umjetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Paleta
    Earthy Dominantna paleta boja na slici.
    Naziv glavne boje
    Black
    Intenzitet
    Monochromatic Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedinstvene prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Bold Razlika u svjetlini i zasićenosti boja unutar slike.
    Harmonija
    Unified Palette Koliko dobro boje funkcioniraju zajedno, od suprotstavljenih do potpuno ujedinjenih.
    Svjetlina
    Deep_shadow Opća svjetlina ili tamnoća slike, od dubokih sjena do svijetlih vrhunaca.
    Zasićenost
    Subtle Color Koliko su boje čiste i snažne, od gotovo sivih do potpuno živopisnih.

    Gdje u svijetu se gleda ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova je sama po sebi slika ima premalo zabilježenih posjetitelja za mapiranje, stoga ploča prikazuje svako djelo autora James Hayllar u posljednjih dvanaest mjeseci — ukupno 3 zemalja. Odakle ovi podaci dolaze

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Kina 66,7%
    2. 2 Sjedinjene Američke Države 25,0%
    3. 3 Ujedinjeno Kraljevstvo 8,3%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na karti. Nalazi li se muzej u kojem se čuva ova slika u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi iz udaljenih krajeva mogli posjetiti.

    13 najgledanijih djela umjetnika James Hayllar

    1. 1 Granville Sharp the Abolitionist Rescuing a Slave from the Hands of His Master, 1864 48,4%
    2. 2 All the world over 16,1%
    3. 3 Waiting for Pierre 6,5%
    4. 4 Lunchtime 3,2%
    5. 5 Going to Court, 1863 3,2%
    6. 6 Happy Is the Bride, 1890 3,2%
    7. 7 The Invalid 3,2%
    8. 8 Plagues of the garden 3,2%
    9. 9 May Day 3,2%
    10. 10 Reading For Grandmother 3,2%
    11. 11 In The Month Of June 3,2%
    12. 12 Miss Lily's First Flirtation 3,2%
    13. The coquette ova slika 0,0%

    Zajedno ova djela zauzimaju 99,8% ukupne pažnje koju su slike ovog umjetnika primile tijekom posljednjih dvanaest mjeseci. Katalog sadrži 41 djela ovog umjetnika, od kojih je 12 pregledano barem jednom. Ova slika još nije pregledana u tom razdoblju — zatvara popis bez odredbi za rangiranje. Isto vrijedi i za pojedine mjesece

    Trake mjere pažnju, ne i kvalitetu. Odaberite djelo na vrhu i ovo: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom izvan okvira toga koliko je dobro naslikana.

    Umjetnik i muzej

    Umjetnik

    James Hayllar

    Mjesto rođenja Chichester, United Kingdom

    A Legacy of Light and Domestic Grace

    In the heart of the Victorian era, a period defined by both rigid social structures and a burgeoning romanticism for the pastoral, the works of James Hayllar offered a window into a world of profound tranquility. Born in 1829 in the historic setting of Chichester, Sussex, Hayllar emerged as a painter who could masterfully navigate the complexities of human character and the quiet beauty of the English landscape. His artistic journey began with rigorous formal training at Cary’s Art Academy in London—an institution that had famously nurtured masters like Millais and Rossetti—before he refined his technical command at the prestigious Royal Academy Schools. This foundation allowed him to develop a style that was both technically precise and emotionally resonant, capturing the subtle nuances of light and shadow that define the British genre tradition.

    While Hayllar’s early career saw him gaining recognition as an accomplished portraitist, capable of rendering the dignity and individual essence of his subjects, it was his transition into genre painting that truly captured the Victorian imagination. He possessed a unique ability to transform everyday domesticity into something poetic and timeless. His canvases often featured charming young girls engaged in quiet, contemplative activities, set against backdrops of idyllic rural life. These scenes were more than mere depictions of habit; they were idealized reflections of a period seeking solace in the simplicity of family and the enduring charm of the countryside. Through his brush, the mundane became monumental, imbued with a sense of peace that offered an escape from the rapid industrialization of his age.

    Artistic Lineage and Grand Ambitions

    The Hayllar name was not merely one of individual achievement but part of a larger tapestry of familial creativity. James Hayllar fostered an environment where art was a shared language, passing his expertise down to his children. His daughters—Edith, Jessica, Mary, and Kate—all emerged as notable painters in their own right, each contributing to the rich artistic legacy of the family. This domestic workshop of talent ensured that the principles of fine art were woven into the very fabric of his household life, creating a lineage of excellence that extended far beyond his own personal triumphs.

    One of the most significant milestones in Hayllar’s professional life occurred in 1887, a year of great national celebration. To commemorate the Golden Jubilee of Queen Victoria, Hayllar collaborated with the artist George Dunlop Leslie on a monumental portrait of the monarch. This ambitious undertaking was a profound testament to his technical prowess and his standing within the artistic establishment. The resulting masterpiece, which continues to reside in Wallingford Town Hall, serves as a lasting symbol of his ability to marry the intimate charm of genre painting with the grandeur required for royal commemoration.

    Enduring Presence in the British Canon

    Throughout his long and productive life, Hayllar was a constant presence in the most esteemed exhibition halls of Britain. From the Royal Academy and the British Institution to the Royal Society of British Artists, his work was frequently showcased to the public, earning him a reputation as an amiable man and a dedicated contributor to his local arts communities in Wallingford and Bournemouth. His influence can be traced through the many prestigious collections that now house his works, including:

    The Victoria and Albert Museum (V&A) in London

    The Lady Lever Art Gallery in Liverpool

    The Walker Art Gallery in Liverpool

    Nottingham City Museums & Galleries

    Southampton City Art Gallery

    As the nineteenth century gave way to the twentieth, Hayllar’s work remained a cornerstone of British genre art. He passed away in 1920, leaving behind a body of work that serves as a nostalgic and beautifully rendered chronicle of a bygone era. His paintings remain much more than historical artifacts; they are evocative explorations of innocence, domestic harmony, and the quiet majesty of the natural world, ensuring that his name remains etched in the annals of English art history.

    Dodatne informacije

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji povezuje na stranicu za preuzimanje The coquette

    topimpressionists.com/hr/art/download/james-hayllar-the-coquette-9HTQAP-en/

    Izvor za ovo umjetničko djelo

    MLA
    Hayllar, James. The coquette. n.d., https://topimpressionists.com/hr/art/james-hayllar-the-coquette-9HTQAP-en/
    APA
    Hayllar, James (n.d.). The coquette [Painting]. https://topimpressionists.com/hr/art/james-hayllar-the-coquette-9HTQAP-en/
    Chicago
    James Hayllar. The coquette. n.d. https://topimpressionists.com/hr/art/james-hayllar-the-coquette-9HTQAP-en/
    Harvard
    Hayllar, James (n.d.) The coquette. Available at: https://topimpressionists.com/hr/art/james-hayllar-the-coquette-9HTQAP-en/

    Pogledajte pažljivije

    The coquette — James Hayllar

    Pogledajte detaljnije

    Odgovorite vlastitim riječima. Ovdje nema netočnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Što vam prvo privlači pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. Naš katalog ovo djelo klasificira pod: portrait, victorian era, woman. Slažete li se? Što biste dodali ili uklonili?
    4. Vratite se na djelo Granville Sharp the Abolitionist Rescuing a Slave from the Hands of His Master (1864) koje ste ranije vidjeli u ovom vodiču. Navedite dvije zajedničke značajke koje to djelo dijeli s ovim radom te jednu koja mu se razlikuje.
    5. Što je umjetnik možda želio da osjetite?

    Vaš odgovor

    Napišite kratki odlomak o ovom umjetničkom djelu koristeći činjenice iz prethodnih dijelova ovog vodiča te svoje ranije odgovore.

    Pitanja i odgovori

    Gdje mogu pronaći statistiku o djelu "The coquette" autora James Hayllar?

    Postoji Statistika stranica za "The coquette". Ona prikazuje mjesečne posjete umjetničkom djelu i drugim djelima umjetnika, uz podelu prema zemljama i jezicima.

    Koja je dominantna boja djela "The coquette" autora James Hayllar?

    Boja koja najviše dolazi do izražaja u djelu "The coquette" je Black (#090200). Dominantna boja korisna je pri uklapanju umjetničkog djela u interijer.

    Tko prodaje ručno oslikane kopije djela "The coquette" autora James Hayllar?

    "The coquette" je dostupan kao ručno oslikana uljana reprodukcija na lanenom platnu. Narudžbu možete izvršiti na njegovoj Ručno oslikana reprodukcija stranici, uz mogućnost odabira veličina.