Popieriaus formatas

Studentų kūrybos vadovas

Les princes dorment mal

Vardas ir pavardė Klasė Data

Maksas Ernstas, Les princes dorment mal. Reprodukcija skirta informacinėms tikslams; teisės priklauso teisėsобладаiciui.

Pagrindinė informacija

Autorius
Maksas Ernstas topimpressionists.com/lt/artists/maksas-ernstas_lt/
Autoriaus datys
1891 – 1976
Mediumas
Acrylic On Canvas
Judėjimas
Surrealist Movement Dream logic painted with waking precision: impossible things shown as if they were ordinary.
Artistic style
Symbolic
Influences
André Breton
Notable elements or techniques
Grattage technique
Subject or theme
Fantasy

Kontekste

Les princes dorment mal — Maksas Ernstas

Kada šis kūrinys galėjo būti nupieštas?

  1. 1890
  2. 1900
  3. 1910
  4. 1920
  5. 1930
  6. 1940
  7. 1950
  8. 1960
  9. 1970

Šviesoplėvis: Maksas Ernstas gyvenimas (1891–1976)

Šio įrašo metinė data nėra tiksliai nurodyta — remdamiesi atlikėjo gyvenimo metais ir kūrinio stiliumi, kokį dešimtmetį numatytumėte?

Palyginti su kitais kūriniais

Pasirinkite vieną viršuje esantį kūrinį: nurodykite du panašumų su šiuo kūriniu ir vieną skirtumą.

Daugiau šiam kūriniui priderančių darbų: topimpressionists.com/lt/art/similar/max-ernst-les-princes-dorment-mal-8EWLLH-en/

Spalvų paletė

Matuota iš vaizdo

    Pagrindinė spalva

    Phthalo Green #1b1721

    Išsaugota paletė

    • #1B1721
    • #236289
    • #29374C
    • #CADBD4
    Pagrindinė spalva
    Phthalo Green
    Intensyvumas
    Monochromatic Kiek spalvų yra prisigamintų ir kokios jos yra ryškios – nuo vienos nuolydžios spalvos iki daugybės ryškių tonų.
    Kontrastas
    Gentle Kiek spalvų skiriasi šviesos ir ryškumo dėkingai per visą paveikslą.
    Harmonija
    Softly Mixed Palette Kaip spalvos dera tarpusavyje – nuo kontrastuojančių iki visiškai suvienytų.
    Ryškumas
    Deep_shadow Bendras vaizdo šviesumas ar tamsumas, nuo gilių šešėlių iki ryškių šviesos dėliojų.
    Sodrumas
    Subtle Color Spalvų gryrumas ir intensyvumas svyruoja nuo beveik pilkšų iki visiškai ryškių.

    Apie šį kūrinį

    Les princes dorment mal — Maksas Ernstas

    Les princes dorment mal: An Intriguing Portrait of Surrealist Imagination

    “I never impose a title on a picture; I wait for the title to impose itself,” Max Ernst famously declared, encapsulating his artistic philosophy and highlighting the profound connection between artist and artwork. This sentiment perfectly embodies *Les princes dorment mal*, a captivating black and white painting by Ernst created in 1957—a piece that exemplifies the artist’s signature blend of dreamlike imagery and meticulous technique.

    The artwork depicts a striking juxtaposition: a cat adorned with spectacles perched before a bird. The feline figure exudes an air of intellectual curiosity, accentuated by a neatly tied bow tie – a whimsical detail that speaks to Ernst's playful engagement with Surrealist conventions. Two birds inhabit the composition, one positioned prominently at the top left corner and another nestled towards the bottom right, contributing to the painting’s sense of depth and spatial arrangement.

    Set against a backdrop of stylized trees—a recurring motif in Ernst’s oeuvre—the scene unfolds with an understated elegance. Ernst skillfully employs grattage, a technique he pioneered during his Surrealist years, scraping away layers of paint to reveal underlying textures and create a surface that resembles weathered bark or ancient stone. This method wasn't merely stylistic choice; it was a deliberate effort to liberate the image from conventional representation, channeling subconscious impulses into tangible form.

    The painting’s historical context is firmly rooted in the late 1950s, a period marked by Ernst’s return to Europe after spending time in Arizona and his subsequent recognition as a leading figure in Surrealism. Following the prestigious Grand Prix awarded at the Venice Biennale in 1954—a pivotal moment signifying Ernst's resurgence on the international stage—the artist embarked on ambitious retrospectives that solidified his reputation and explored new avenues of artistic expression.

    Beyond its formal qualities, *Les princes dorment mal* resonates with symbolic significance. The cat’s spectacles represent intellect and observation, while the bird embodies freedom and aspiration – themes central to Surrealist thought. Ernst's masterful manipulation of texture and color—though muted in this monochrome rendition—effectively conveys a mood of quiet contemplation and invites viewers to delve into the complexities of the subconscious mind. It is a testament to Ernst’s ability to transform everyday subjects into vehicles for profound psychological exploration.

    The painting’s provenance traces back to Galerie Creuzevault in Paris, followed by The Mayor Gallery in London and Peggy Hennessy before finding its way into the hands of Couturier & Nicolay auction house. It was subsequently exhibited at venues including Tate Gallery London and Louisiana Museum of Modern Art Stockholm, cementing its place within the broader narrative of Ernst’s artistic legacy.

    A publication by Werner Spies in 1988 noted that Ernst's work during this period showcased “no sign of complacency,” as he continued to refine his technique and revisit earlier themes. The meticulous detail evident in *Les princes dorment mal*, coupled with its evocative atmosphere, ensures its enduring appeal to collectors and interior designers alike—a timeless masterpiece embodying the spirit of Surrealist innovation.

    Virus ir muziejus

    Autorius

    Maksas Ernstas

    Gimė Briūlis, Vokietija

    Maksas Ernstas: Sapnų ir Inovacijų Virtuvė

    Maksas Ernstas, gimęs 1891 m. balandžio 2 d. Briūlyje, Vokietijoje, buvo neeilinis menininkas – tarsi sapnių architektas, kurio kūriniai vis dar kviečia pasitelkti į keistą ir nuostabią pasaulį. Jo kelionė nebuvo tiesiog tapybos mokyklų sekimas; tai buvo savarankiškas tyrimas, skatintas filosofiniais užmojais, psichologiniu susidomėjimu ir giliu nusivylimu visuomenės normomis. Tėvas, kurčnebylių mokytojas ir mėgstantis tapytojas, įskiepijo Maxui jautrumą pasauliui bei maištingą požiūrį į priimtą tvarką – dualizmas, kuris vėliau tapo jo meno esme.

    Studijos Bonos universitete, apimantys filosofiją, istoriją, literatūrą, psichologiją ir psichiatriją, nebuvo tik atitraukimas nuo dailės; tai buvo fundamentiniai elementai, giliai paveikę jo kūrybą. Ernstas nesistengė tiesiog išmokti kaip tapyti; jis ieškojo kodėl. Šis intelektualus smalsumas nuvedė jį į Pablos Pikaso, Vincento van Gogo ir Polio Gauguino darbų susitikimą Sonderbund parodoje Kologne 1912 m. – momentas, kuris amžinai pakeitė jo meninę kryptį. Modernizmo sėklos buvo pasėti.

    Dadaistinis Sukilimas ir Siurrealistinių Vizijų Gimimas

    Pirmasis pasaulinis karas tapo lūžečiu Ernsto gyvenime. Patirtys kare, tiek Rytų, tiek Vakarų fronte, paliko jį giliai sukrėstą, skatindamos skepticizmą dėl įprastos tvarkos ir norą naujų išraiškos formų. Šis nusivylimas rado deramą dirvą kylant Dadaistų judėjui, kuriam Ernstas prisijungė visapusiškai. Kartu su Hansu Arpu jis tapo pagrindiniu Kelno Dadaistų grupės veikėju, atsisakydamas tradicinių meno konvencijų ir priimdami absurdiškumą, atsitiktinumą bei neacionalumą.

    Tačiau Dada buvo tik tarpinis etapas. 1920-ųjų pradžioje Ernstas persikėlė į Paryžių ir prisijungė prie siurrealistų, vadovaujamų André Bretono. Tai pažymėjo perėjimo link sapnų pasaulio, nesąmonės ir neacionalumo tyrimo momentą. Įtakingi Sigmund Freudo psichianalitiniai teorijos paskatino Ernstą atskleisti žmogaus patirties paslėptas gylias erdves savo meno pagalba. Jis nenorėjo vaizduoti tikrovės taip, kaip ji atrodo, bet veikiau norėjo atskleisti pogrindines psichologines jėgas, kurios ją formuoja.

    Inovatyvios Technikos: Frotažas, Gratažas ir Koliažas

    Ernsto meninė inovacija neapsiribojo tik tema; jis buvo nepailstantis eksperimentuotojas su technika. Jis nesielgė tiesiog taikydamas esamus metodus – jis sukūrė naujus. Galbūt jo žinomiausias indėlis yra frotažas – proceso, kuriame pieštuku arba kreida braukiamas per tekstūruotus paviršius, kad susidarytų netikėti ir paveikūs vaizdai. Ši technika, gimusi iš nuobodulio momento stebint medžio faktūrą, leido Ernstui pasiekti nesąmonę ir sukurti formas, kurios priešinosi sąmoningam valdymui. Artimai susijęs buvo gratažas, kai dažai trinami per drobę, atskleidžiantis apatinius sluoksnius.

    Jis taip pat meistriškai naudojo koliažus – surinkdavo skirtingus elementus – paveikslėlius iš žurnalų, mokslinių iliustracijų, fotografijas – į surrealistines kompozicijas, kurios skambindavo tradicinėms reprezentacijos koncepcijoms. Šios technikos nebuvo tik stilistinis pasirinkimas; jos buvo integralios jo nesąmonės tyrimui ir norui sutrikdyti tradicinius meninius ribus. Jo paveikslai dažnai pasižymi besikartojančiu simboliniu vaizdinimu: paukščiai (ypač jo alter ego Loplop), nykūs kraštovaizdyčiai, neramus tarpusavyje derinimas ir visapusiškas paslapties pojūtis.

    Palikimas – Inovacijų ir Įtakos Testamentas

    Antrojo pasaulinio karo protrūkis privertė Ernstą palikti Europą, radęs prieglaudą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jis toliau tapė ir eksperimentavo su naujomis technikomis tremtyje, galiausiai grįždamas į Prancūziją po karo, kur ir liko aktyvus iki savo mirties 1976 m. balandžio 1 d. Paryžiuje. Jo įtaka paskesnėms menininkų kartoms yra neapsakoma.

    Maksas Ernstas įnešė reikšmingą indėlį į Dadaizmą ir Siurrealizmą. Jis išbandė meno normas, pasinėrė į nesąmonės gelmes ir sukūrė inovatyvias technikas, kurios iki šiol įkvepia menininkus. Jis nebuvo tik dailininkas; jis buvo tyrinėtojas, provokatorius ir vizionierius, kuris išplėtė meno ribas. Jo kūriniai tebėra galia vaizduotės, neacionalumo patrauklumo ir nuolatinio žmogaus psichikos sudėtingumų supratimo siekio liudijimas.

    Pagrindiniai darbai: The Entire City, Euclides, Of This Men Shall Know Nothing, Forest and Dove

    Įtaka: Pablas Pikaso, Vincentas van Gogas, Polius Gauginas, Sigmundas Freudas, Giorgas de Čirikas

    Judėjimai: Dadaizmas, Siurrealizmas

    Kur skaityti daugiau

    • Autorius Maksas Ernstas topimpressionists.com/lt/artists/maksas-ernstas_lt/
    • Panašūs darbai Daugiau darbų palyginimui topimpressionists.com/lt/art/similar/max-ernst-les-princes-dorment-mal-8EWLLH-en/

    Raskite internete

    QR kodas, vedantis į Les princes dorment mal atsisiuntimo puslapį

    topimpressionists.com/lt/art/download/max-ernst-les-princes-dorment-mal-8EWLLH-en/

    Citavimo šio kūrinio duomenys

    MLA
    Ernstas, Maksas. Les princes dorment mal. n.d., https://topimpressionists.com/lt/art/max-ernst-les-princes-dorment-mal-8EWLLH-en/
    APA
    Ernstas, Maksas (n.d.). Les princes dorment mal [Painting]. https://topimpressionists.com/lt/art/max-ernst-les-princes-dorment-mal-8EWLLH-en/
    Chicago
    Maksas Ernstas. Les princes dorment mal. n.d. https://topimpressionists.com/lt/art/max-ernst-les-princes-dorment-mal-8EWLLH-en/
    Harvard
    Ernstas, Maksas (n.d.) Les princes dorment mal. Available at: https://topimpressionists.com/lt/art/max-ernst-les-princes-dorment-mal-8EWLLH-en/

    Atidžiai pastebėkite

    Les princes dorment mal — Maksas Ernstas

    Atidžusiai pažvelkite

    Atsakykite savo žodžiais. Čia nėra neteisingų atsakymų – yra tik atsakymai, kuriuos galite paaiškinti.

    1. Kas pirmiausia patraukia jūsų dėmesį ir kodėl?
    2. Kokie spalvos ar formos sukuria nuotaiką — ir kokia tai nuotaika?
    3. Mūsų kataloge šis kūrinys priskirtas prie: cat glasses, bird imagery, landscape composition. Ar sutinkate? Ką pridėtumėte arba pašalintumėte?
    4. Prisiminkite Elefantas Celebes (1921), apie kurią buvo rašyta anksčiau šiame vadove. Įvardinkite dvi bendras detales su šiuo kūriniu ir vieną skirtumą.
    5. Surrealist Movement: Dream logic painted with waking precision: impossible things shown as if they were ordinary. Kur tai galima pastebėti šiame darbe?

    Jūsų atsakymas

    Parašykite trumpą pastraipę apie šį kūrinį. Naudokite šio vadovėjo ankstesnių dalių informaciją bei anksčiau pateiktus savo atsakymus.

    Karo testas

    Les princes dorment mal — Maksas Ernstas

    Kiek gerai pažįstate šį kūrinį?

    Pasirinkite po vieną atsakymą į kiekvieną iš 5 žemiau pateiktų klausimų. Kiekvienas turi tik vieną teisingą atsakymą.

    1. 1. What is the primary subject matter depicted in ‘Les princes dorment mal’?

      • A A detailed landscape featuring mountains and rivers.
      • B A portrait of a prominent European noble.
      • C A cat with glasses accompanied by two birds.
    2. 2. Which artistic technique is prominently employed in ‘Les princes dorment mal’?

      • A Oil painting on canvas using photorealistic rendering.
      • B Watercolor wash creating a hazy atmosphere.
      • C ‘Grattage,’ a method of scratching off layers of paint to reveal underlying textures.
    3. 3. According to the essay provided, what inspired Max Ernst’s choice of title for this artwork?

      • A A chance encounter with a woman at a lakeside café.
      • B The influence of classical mythology and symbolism.
      • C A philosophical reflection on the nature of dreams and subconscious thought.
    4. 4. Where was ‘Les princes dorment mal’ exhibited during Ernst's lifetime?

      • A Only in Paris, at Galerie Creuzevault.
      • B In London, at The Mayor Gallery and Christie’s.
      • C Across Europe, including Cologne, Zurich, and Stockholm.
    5. 5. What is the significance of Ernst's inclusion of avian figures in this painting?

      • A They represent a symbol of fertility and renewal.
      • B They are references to Ernst’s early Surrealist explorations.
      • C They serve as decorative elements enhancing the visual appeal of the composition.

    Mano rezultatas: ____ iš 5

    Atsakymai mokytojui

    Ši dalis spausdinama atskiram puslapyje, todėl kopijuojant jos nereikia įtraukti.

    1C · 2C · 3C · 4C · 5B