Papierformaat

Gids voor studentenkunst

My Front Garden

Naam Klas Datum

Frederick Walker, My Front Garden. Publiek domein Bekijk dit doek onder bewegend licht: de tekening, de ware kleur onder de vernis, het pure pigment

De feiten

Kunstenaar
Frederick Walker topimpressionists.com/nl/artists/frederick-walker/
Geboortedatum en -overlijden kunstenaar
1840 – 1875

In context

My Front Garden — Frederick Walker

Wanneer zou dit geschilderd kunnen zijn?

  1. 1840
  2. 1850
  3. 1860
  4. 1870

Bovenste rij: de jaren. Onderste rij: de leeftijd van de kunstenaar aan het begin en het einde van elke periode — 0 bij de geboorte, 35 bij het overlijden.

Shaded: het leven van Frederick Walker (1840–1875) elk gedateerd schilderij, decennium voor decennium

Voor deze opname is geen exacte datum bekend — uitgaande van de levensloop van de artiest en de stijl van het werk, in welk decennium zou u dit plaatsen?

Vergelijkbare werken

Kies een van de bovenstaande werken: noem twee overeenkomsten met dit werk en één verschil.

Meer werken om naast dit werk te plaatsen: topimpressionists.com/nl/art/similar/frederick-walker-my-front-garden-9DH2AK-en/

Kleurenpalet

Gemeten op basis van de afbeelding

    Hoofdkleur

    Rosy Brown #a7a673

    Gecatalogiseerd palet

    • #A7A673
    • #79804C
    • #424328
    • #D0CBB3

    Deze kleuren binnen het volledige palet van de kunstenaar Vind andere schilderijen op kleur

    Naam hoofdkleur
    Rosy Brown
    Intensiteit
    Vivid De mate van verzadiging en variatie in de kleuren, variërend van een enkele ingetogen tint tot vele heldere kleuren.
    Contrast
    Bold De mate waarin de kleuren in helderheid en verzadiging variëren over het gehele kunstwerk.
    Harmonie
    Strong Color Unity De mate waarin de kleuren samensmelten, van contrasterend tot volledig harmonieus.
    Helderheid
    Bright Hoe licht of donker het beeld in zijn geheel oogt, van diepe schaduw tot helder hoogtepunt.
    Verzadiging
    Balanced Soft Hoe puur en krachtig de kleuren zijn, van bijna grijs tot volledig levendig.

    Waar ter wereld wordt naar dit schilderij gekeken?

    • minder dan 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% en meer
    Dit schilderij alleen heeft te weinig geregistreerde bezoekers om in kaart te brengen, dus de plaat toont elk werk van Frederick Walker over de afgelopen twaalf maanden — in totaal 1 landen. Waar deze cijfers vandaan komen

    De tien belangrijkste landen

    1. 1 China 100,0%

    Zoek de drie donkerste landen op de kaart. Bevindt het museum waar dit schilderij wordt bewaard zich in een van deze landen? Noteer één reden waarom mensen van ver zouden kunnen komen om het te bekijken.

    De 5 meest bekeken werken van Frederick Walker

    1. 1 The Old Farm Garden, 1871 25,0%
    2. 2 The Harbour of Refuge 25,0%
    3. 3 Autumn 25,0%
    4. 4 Spring 25,0%
    5. — My Front Garden dit schilderij 0,0%

    Samen maken deze werken 100,0% uit van alle aandacht die de schilderijen van deze kunstenaar in de afgelopen twaalf maanden hebben gekregen. De catalogus bevat 18 werken van deze kunstenaar, waarvan 4 minstens één keer zijn bekeken. Dit schilderij is in die periode nog niet bekeken — het sluit de lijst af zonder rangorde. Hetzelfde geldt voor elke maand

    Staven meten aandacht, niet kwaliteit. Kies het werk bovenaan en dit werk: noem één ding dat een schilderij beroemd zou kunnen maken, los van hoe goed het geschilderd is.

    Kunstenaar en museum

    Kunstenaar

    Frederick Walker

    Geboren in London, United Kingdom

    The Soul of Victorian Realism: The Life and Legacy of Frederick Walker

    In the vibrant, often turbulent landscape of mid-Victorian England, few artists captured the quiet dignity and poignant struggles of the common person as masterfully as Frederick Walker. A central figure in the social realist movement, Walker possessed a rare ability to transform the mundane details of everyday life into profound narratives of human emotion. Born in London in 1840, the son of a jeweler, Walker’s journey was one of self-driven passion and disciplined craftsmanship. His early years were marked by a precocious talent for mimicry, as he taught himself the intricacies of pen and ink by copying prints, often finding solace and inspiration within the halls of the British Museum. This foundational period of intense observation would later become the hallmark of his mature style, allowing him to render the textures of rural life and urban hardship with an almost tactile intimacy.

    Walker’s professional ascent was characterized by a seamless blend of fine art and commercial illustration, a duality that defined much of the nineteenth-century British art scene. After brief forays into architecture and formal training at the Royal Academy and James Mathews Leigh's art school, he entered an apprenticeship as a wood engraver under Josiah Wood Whymper. It was within this rigorous environment of printmaking that Walker forged lasting bonds with contemporaries like George Pinwell and J.W. North, creating a creative circle that would influence the direction of British genre painting. His rise to prominence was accelerated by his prolific work for popular periodicals such as Cornhill Magazine and Once a Week. Through these much-read journals, Walker’s illustrations reached a vast audience, earning him the admiration of literary giants like William Thackeray, for whom he provided evocative drawings that breathed life into serialized fiction.

    Mastery of Narrative and Technique

    The brilliance of Walker’s work lies in his ability to weave complex emotional layers into seemingly simple scenes. Whether working in the delicate medium of watercolor or the robust depth of oils, his technique was always at the service of the story. He moved beyond mere illustration, elevating the status of "genre painting"—the depiction of everyday life—to a level of high art. His compositions often utilized a soft, atmospheric light that lent a sense of nostalgia and tenderness to his subjects, even when depicting scenes of poverty or loss. This mastery earned him the profound respect of his peers; indeed, Sir John Everett Millais famously described him as "the greatest artist of the century."

    His thematic repertoire was vast, ranging from:

    Rural Nostalgia: Evocative depictions of the English countryside and the rhythms of agricultural life.

    Social Commentary: Poignant observations on the lives of the working class, capturing both their hardships and their moments of quiet resilience.

    Narrative Depth: Scenes that suggest a larger story unfolding just beyond the frame, inviting the viewer to contemplate the characters' histories and futures.

    Works such as The Harbour of Refuge stand as testaments to his ability to use landscape and figure to symbolize psychological states, creating a sense of sanctuary amidst the storms of existence.

    A Lasting Impression on British Art

    Though his life was tragically short, ending in 1875 at the age of only thirty-five, Frederick Walker left an indelible mark on the trajectory of British art. He bridged the gap between the meticulous detail of the Pre-Raphaelites and a more modern, emotive realism that focused on the social fabric of the era. His influence can be seen in the way subsequent generations of artists approached the dignity of the subject matter, moving away from idealized romanticism toward a more honest engagement with the human condition.

    Today, Walker is remembered not merely as an illustrator for popular magazines, but as a profound chronicler of his age. His ability to find beauty in the humble and tragedy in the ordinary ensures that his work remains deeply resonant. To view a Walker painting is to step into a world where every shadow holds a secret and every face tells a story of endurance, making him a true master of the Victorian soul.

    Lees meer op

    Online beschikbaar

    QR-code die linkt naar de downloadpagina van My Front Garden

    topimpressionists.com/nl/art/download/frederick-walker-my-front-garden-9DH2AK-en/

    Bronvermelding voor dit kunstwerk

    MLA
    Walker, Frederick. My Front Garden. n.d., https://topimpressionists.com/nl/art/frederick-walker-my-front-garden-9DH2AK-en/
    APA
    Walker, Frederick (n.d.). My Front Garden [Painting]. https://topimpressionists.com/nl/art/frederick-walker-my-front-garden-9DH2AK-en/
    Chicago
    Frederick Walker. My Front Garden. n.d. https://topimpressionists.com/nl/art/frederick-walker-my-front-garden-9DH2AK-en/
    Harvard
    Walker, Frederick (n.d.) My Front Garden. Available at: https://topimpressionists.com/nl/art/frederick-walker-my-front-garden-9DH2AK-en/

    Bekijk het van dichtbij

    My Front Garden — Frederick Walker

    Kijk eens goed

    Beantwoord de vragen in je eigen woorden. Er zijn hier geen foute antwoorden — alleen antwoorden die je kunt toelichten.

    1. Wat valt u als eerste op, en waarom?
    2. Welke kleuren of vormen bepalen de sfeer — en wat is die sfeer?
    3. In onze catalogus is dit werk geclassificeerd onder: gardens and parks. Bent u het hiermee eens? Wat zou u toevoegen of weglaten?
    4. Kijk nog eens naar The Old Farm Garden (1871), eerder in deze gids. Noem twee overeenkomsten met dit werk en één verschil.
    5. Wat zou de kunstenaar u willen laten voelen?

    Uw reactie

    Schrijf een korte paragraaf over dit kunstwerk aan de hand van de feiten uit de eerdere delen van deze gids en uw bovenstaande antwoorden.

    Vragen & Antwoorden

    Welke kleur valt het meest op in "My Front Garden"?

    De kleur die het meest opvalt in "My Front Garden" is Rosy Brown (#a7a673). De dominante kleur is handig bij het afstemmen van een kunstwerk op een interieur.

    Hoe kan ik een digitaal bestand van "My Front Garden" door Frederick Walker verkrijgen?

    Om een digitaal bestand van "My Front Garden" door Frederick Walker te verkrijgen, kunt u een download van een digitale afbeelding in hoge resolutie bestellen op de Digitale afbeelding pagina.

    Hoe kan ik een print van "My Front Garden" door Frederick Walker verkrijgen?

    Om een print van "My Front Garden" door Frederick Walker te bemachtigen, kunt u deze eenvoudig bestellen op de Fine Art Print pagina: een fine art print op katoenen canvas of archiefwaardig canvaspapier.