Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Adriaen van Ostade de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Adriaen van Ostade: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este Peasant at a Window: 600 vizualizări într-un an, 6% din tot ce s-a citit despre Adriaen van Ostade. Urmează The Schoolmaster și Drinking Figures And Crying Children. Pagina pictorului: 1.400 vizualizări. Tablouri: 10.000. Total: 11.400. Ritmul de lectură încetinește: cu 50% mai puține vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 9.600 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (96%), telefoane mobile (3%) și tablete (2%). Aceștia aleg Nostalgic (Atmosferă) mai mult decât sugerează catalogul: 38% din vizite, 17% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Adriaen van Ostade
Cele 10 piese de Adriaen van Ostade pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Adriaen van Ostade?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
500
Iul 2026
1.300
8.300
Aug 2026
0
800
Sep 2026
0
400
Când deschid cititorii pânzele lui Adriaen van Ostade?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Adriaen van Ostade, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
50,0%
45,8%
Nostalgic
16,7%
37,5%
Clasic
0,0%
8,3%
Dramatic
16,7%
4,2%
Terțoase
16,7%
0,0%
Jucăuș
0,0%
4,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
33,3%
47,8%
Plin de bucurie
33,3%
26,1%
Reconfortant
0,0%
13,0%
Melancolic
16,7%
8,7%
Tensiune și neliniște
16,7%
4,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
58,0%
65,7%
Umbră difuză
10,0%
13,9%
Lumină moderată
16,0%
9,3%
Echilibru luminos
12,0%
8,3%
Luminos
4,0%
2,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
38,0%
41,7%
Culori discrete
38,0%
39,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
15,7%
Culori clar saturate
2,0%
2,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
73,3%
75,8%
Culori neutre
22,2%
18,2%
Nuanțe închise
2,2%
5,1%
Monocrom
0,0%
1,0%
Culori pastelate
2,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
58,0%
61,1%
Echilibrat
40,0%
36,1%
Vibrant
2,0%
2,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
28,0%
33,3%
Nuanțe blânde
24,0%
18,5%
Echilibrat
14,0%
12,0%
Contrast accentuat
8,0%
10,2%
Contrast maxim
26,0%
25,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
2,0%
0,9%
Paletă de culori delicate mixate
2,0%
3,7%
Armonie echilibrată
6,0%
5,6%
Unitate cromatică puternică
44,0%
53,7%
Paletă unitară
46,0%
36,1%
Care sunt picturile preferate ale lui Adriaen van Ostade, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Portrait of a Boy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Scholar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Peasant at a Window
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
0
In a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Merrymakers in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of a Tavern
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Peasants in an Inn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Children Playing in a Barn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Room in an Inn with Peasant…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Interior of an Inn with Thr…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Adriaen van Ostade?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
10.900
95,6%
telefoane mobile
300
2,6%
tablete
200
1,8%
În ce limbi este citit Adriaen van Ostade?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
100
100,0%
Câte vizite zilnice primește Adriaen van Ostade și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct (previzualizare)
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
200
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Întrebări despre Adriaen van Ostade
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Adriaen van Ostade?
Peasant at a Window pe primul loc: 600 vizualizări, 6% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Adriaen van Ostade pe TopImpressionists.com?
11.400 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.400 pe pagina pictorului, 10.000 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Adriaen van Ostade?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (96%), telefoane mobile (3%) și tablete (2%); dispozitive de navigare generează 96% din vizite.
Care dintre picturile lui Adriaen van Ostade se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Nostalgic (Atmosferă) reprezintă 38% din vizite pentru 17% din catalog.