Atelier — Livrare gratuită în întreaga lume — Livrare în 2–6 săptămâni

      André Derain Cititori și cele mai vizualizate picturi pe pânză

      1880 – 1954

      Ce conține această pagină?

      Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui André Derain de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

      Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

      André Derain și cititorii

      Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui André Derain cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost Podul Charing Cross, Londra: 5.700 vizualizări, reprezentând 16% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) și Drying the Sails. André Derain a generat în total 40.100 de vizite: 7.700 pe pagina pictorului și 32.400 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 91% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 19.200 vizite. Cititorii vin în Engleză (38%), Franceză (16%) și Olandeză (9%). Cititorii vin din Franţa (23%), Statele Unite ale Americii (15%) și Regatul Unit (9%). Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (67%), telefoane mobile (29%) și tablete (3%). Cititorii sunt atrași de Vibrant (Intensitatea culorii): 73% din vizite, pentru 30% din catalogul pictorului.

      Cele 10 picturi ale lui André Derain care atrag cea mai mare atenție

      Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de André Derain pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.

      1. Podul Charing Cross, Londra 1 Podul Charing Cross, Londra 5.700 vizualizări · 16,0%
      2. Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) 2 Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure), 1905 1.800 vizualizări · 5,0%
      3. Drying the Sails 3 Drying the Sails, 1905 1.000 vizualizări · 2,8%
      4. Charing Cross Bridge 4 Charing Cross Bridge, 1906 900 vizualizări · 2,5%
      5. Cypresses 5 Cypresses, 1907 900 vizualizări · 2,5%
      6. Harlequin și Pierrot 6 Harlequin și Pierrot, 1924 800 vizualizări · 2,2%
      7. Woman in a Chemise 7 Woman in a Chemise, 1906 800 vizualizări · 2,2%
      8. The Lighthouse at Collioure 8 The Lighthouse at Collioure, 1905 800 vizualizări · 2,2%
      9. Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay 9 Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay, 1905 700 vizualizări · 2,0%
      10. Effect of Sun on the Water, London 10 Effect of Sun on the Water, London, 1906 700 vizualizări · 2,0%

      Câți cititori vizitează pagina lui André Derain în fiecare lună?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

      Vezi cifrele
      LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
      Oct 202500
      Noi 202500
      Dec 202500
      Ian 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Mai 202600
      Iun 20260800
      Iul 20261.50017.700
      Aug 20261.4005.500
      Sep 20264.8008.400

      Câte ori sunt vizionate picturile lui André Derain?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

      Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

      Care sunt picturile lui André Derain care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?

      Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

      Vezi cifrele
      Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
      Landscape at Collioure (als…0000000003001001.100
      Fishing Boats, Colioure0000000003000200
      bathers00000000010000
      Fishing Boats, Collioure00000000030000
      Charing Cross from sw000000000100100300
      The beautiful model00000000001000
      London Bridge00000000020000
      Drying the Sails000000000400300300
      Mountains at Collioure0000000002002000
      Houses of Parliament at Nig…0000000004000100

      Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe André Derain?

      Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

      Vezi cifrele
      DispozitivViziteDistribuie
      dispozitive de navigare27.00067,3%
      telefoane mobile11.80029,4%
      tablete1.3003,2%

      În ce limbi este citit André Derain?

      Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

      Vezi cifrele
      LimbăViziteDistribuie
      Engleză4.90038,0%
      Franceză2.10016,3%
      Olandeză1.1008,5%
      Spaniolă7005,4%
      Sârbă6004,7%
      Rusă5003,9%
      Slovacă4003,1%
      Ucraineană4003,1%
      Chinese4003,1%
      Daneză3002,3%

      Câte vizite primește André Derain în fiecare zi și care este prognoza?

      Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

      Vezi cifrele
      ZiuaVizite
      Vin 2 Oct1.100
      Sâm 3 Oct600
      Dum 4 Oct1.000
      Lun 5 Oct2.000
      Mar 6 Oct1.200
      Mie 7 Oct2.300
      Joi 8 Oct700
      Vin 9 Oct1.000
      Sâm 10 Oct400
      Dum 11 Oct1.400
      Lun 12 Oct800
      Mar 13 Oct1.800
      Mie 14 Oct1.000
      Joi 15 Oct800
      Vin 16 Oct1.300
      Sâm 17 Oct900
      Dum 18 Oct1.200
      Lun 19 Oct1.400
      Mar 20 Oct2.500
      Mie 21 Oct2.500
      Joi 22 Oct700
      Vin 23 Oct (previzualizare)1.400
      Sâm 24 Oct (previzualizare)800
      Dum 25 Oct (previzualizare)1.500
      Lun 26 Oct (previzualizare)1.800
      Mar 27 Oct (previzualizare)2.300
      Mie 28 Oct (previzualizare)2.400
      Joi 29 Oct (previzualizare)900
      Vin 30 Oct (previzualizare)1.500
      Sâm 31 Oct (previzualizare)800
      Dum 1 Noi (previzualizare)1.600
      Lun 2 Noi (previzualizare)1.900
      Mar 3 Noi (previzualizare)2.400
      Mie 4 Noi (previzualizare)2.600
      Joi 5 Noi (previzualizare)1.000
      Vin 6 Noi (previzualizare)1.600
      Sâm 7 Noi (previzualizare)900
      Dum 8 Noi (previzualizare)1.700
      Lun 9 Noi (previzualizare)1.900
      Mar 10 Noi (previzualizare)2.500
      Mie 11 Noi (previzualizare)2.700
      Joi 12 Noi (previzualizare)1.000

      Întrebări despre André Derain

      Care sunt cele mai populare picturi ale lui André Derain?

      Podul Charing Cross, Londra ocupă prima poziție, cu 5.700 vizualizări (16% din totalul vizualizărilor lui André Derain). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.

      Câți oameni au citit despre André Derain pe TopImpressionists.com?

      40.100 vizite în ultimele douăsprezece luni, 7.700 pe pagina pictorului și 32.400 pe tablourile individuale.

      Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe André Derain?

      Cititorii îl urmăresc pe André Derain de pe dispozitive de navigare (67%), telefoane mobile (29%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 67% din vizite.

      În ce limbi urmăresc cititorii pe André Derain?

      În Engleză (38%), Franceză (16%) și Olandeză (9%). Engleză conduce cu 38%.

      Ce tip de picturi preferă cititorii la André Derain?

      Vibrant (Intensitatea culorii): 73% din vizite, față de 30% din catalog.