Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Andrea Del Sarto de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Andrea Del Sarto: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este Triumph of Caesar: 400 vizualizări într-un an, 5% din tot ce s-a citit despre Andrea Del Sarto. Urmează Portrait of a Woman with a Basket of Spindles și Portrait of the Artist's Wife. Pagina pictorului: 2.400 vizualizări. Tablouri: 6.800. Total: 9.200. Audiența crește: cu 100% mai multe vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 7.300 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%). Aceștia aleg Culori discrete (Saturație culoare) mai mult decât sugerează catalogul: 52% din vizite, 34% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Andrea Del Sarto
Cele 10 piese de Andrea Del Sarto pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Andrea Del Sarto?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
1.600
5.700
Aug 2026
200
400
Sep 2026
600
600
Când deschid cititorii pânzele lui Andrea Del Sarto?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Andrea Del Sarto, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
37,5%
40,4%
Liniște
12,5%
19,1%
Romantic
12,5%
12,8%
Serenitate
18,8%
10,6%
Dramatic
12,5%
8,5%
Clasic
6,2%
8,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
31,2%
40,4%
Liniștit
12,5%
17,0%
Romantic
18,8%
12,8%
Melancolic
12,5%
12,8%
Sacru
18,8%
4,3%
Tranchil
6,2%
6,4%
Dramatic
0,0%
6,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
40,0%
38,7%
Umbră difuză
34,0%
28,0%
Lumină moderată
14,0%
22,7%
Echilibru luminos
12,0%
10,7%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
30,0%
17,3%
Culori discrete
34,0%
52,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
28,0%
Culori clar saturate
6,0%
2,7%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
81,8%
84,5%
Culori neutre
9,1%
11,3%
Culori pastelate
6,8%
1,4%
Monocrom
0,0%
2,8%
Nuanțe închise
2,3%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
44,0%
29,3%
Echilibrat
42,0%
60,0%
Vibrant
14,0%
10,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
16,0%
Nuanțe blânde
16,0%
14,7%
Echilibrat
6,0%
5,3%
Contrast accentuat
36,0%
38,7%
Contrast maxim
32,0%
25,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
6,7%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
9,3%
Armonie echilibrată
24,0%
14,7%
Unitate cromatică puternică
40,0%
45,3%
Paletă unitară
28,0%
24,0%
Care sunt picturile preferate ale lui Andrea Del Sarto, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Madonna of the Harpies
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Holy Family (Barberini)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Portrait of Pope Leo X with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Charity
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Portrait of a Lady with a B…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Sacrifice of Abraham
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Madonna of the Harpies (det…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Holy Family
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Sts Michael and John Gualbe…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lamentation of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Andrea Del Sarto?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.000
87,0%
telefoane mobile
1.100
12,0%
tablete
100
1,1%
În ce limbi este citit Andrea Del Sarto?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
600
50,0%
Franceză
200
16,7%
Italiană
200
16,7%
Engleză
100
8,3%
Suedeză
100
8,3%
Câte vizite zilnice primește Andrea Del Sarto și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
200
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
200
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
300
Vin 9 Oct
200
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
200
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
200
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
200
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Întrebări despre Andrea Del Sarto
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Andrea Del Sarto?
Triumph of Caesar pe primul loc: 400 vizualizări, 5% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Andrea Del Sarto pe TopImpressionists.com?
9.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 2.400 pe pagina pictorului, 6.800 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Andrea Del Sarto?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%); dispozitive de navigare generează 87% din vizite.
Care dintre picturile lui Andrea Del Sarto se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Culori discrete (Saturație culoare) reprezintă 52% din vizite pentru 34% din catalog.