Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Anne-Louis Girodet de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Anne-Louis Girodet și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Anne-Louis Girodet cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost Scena inundării: 1.200 vizualizări, reprezentând 11% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Ossian Receiving the Ghosts of French Heroes și Four Seasons 02, Summer. Anne-Louis Girodet a generat în total 11.700 de vizite: 1.500 pe pagina pictorului și 10.200 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 75% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 7.600 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (21%) și tablete (1%). Cititorii sunt atrași de Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică): 31% din vizite, pentru 10% din catalogul pictorului.
Cele 10 picturi ale lui Anne-Louis Girodet care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de Anne-Louis Girodet pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui Anne-Louis Girodet în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
600
Iul 2026
1.200
6.400
Aug 2026
100
1.100
Sep 2026
0
2.100
Câte ori sunt vizionate picturile lui Anne-Louis Girodet?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui Anne-Louis Girodet?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
68,4%
81,5%
Dramatic
26,3%
15,4%
Elegant
0,0%
3,1%
Clasic
5,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
52,6%
52,3%
Dramatic
21,1%
26,2%
Misterios
0,0%
6,2%
Nostalgic
5,3%
4,6%
Contemplativă
10,5%
3,1%
Eteric
0,0%
4,6%
Romantic
5,3%
3,1%
Sobru
5,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
32,0%
50,9%
Umbră difuză
32,0%
32,7%
Lumină moderată
26,0%
11,8%
Echilibru luminos
8,0%
3,6%
Luminos
2,0%
0,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
46,4%
Culori discrete
36,0%
48,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
3,6%
Culori clar saturate
2,0%
1,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
82,2%
92,1%
Culori neutre
13,3%
5,9%
Nuanțe închise
4,4%
2,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
46,0%
57,3%
Echilibrat
50,0%
40,9%
Vibrant
4,0%
1,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
14,0%
9,1%
Nuanțe blânde
18,0%
11,8%
Echilibrat
10,0%
11,8%
Contrast accentuat
20,0%
23,6%
Contrast maxim
38,0%
43,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
14,5%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
30,9%
Armonie echilibrată
12,0%
18,2%
Unitate cromatică puternică
52,0%
32,7%
Paletă unitară
14,0%
3,6%
Care sunt picturile lui Anne-Louis Girodet care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Sleep of Endymion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
300
The Entombment of Atala
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Scena inundării
0
0
0
0
0
0
0
0
100
700
200
100
Study for "Portrait of an I…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Flood
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Benoît-Agnes Trioson
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mademoiselle Lange as Danaë
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Joseph Recognized by his Br…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Nymph
0
0
0
0
0
0
0
0
200
300
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe Anne-Louis Girodet?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
9.100
77,8%
telefoane mobile
2.500
21,4%
tablete
100
0,9%
În ce limbi este citit Anne-Louis Girodet?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
200
50,0%
Spaniolă
200
50,0%
Câte vizite primește Anne-Louis Girodet în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
400
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
300
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
700
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
200
Mie 14 Oct
500
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
600
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
600
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
400
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
700
Joi 5 Noi (previzualizare)
100
Întrebări despre Anne-Louis Girodet
Care sunt cele mai populare picturi ale lui Anne-Louis Girodet?
Scena inundării ocupă prima poziție, cu 1.200 vizualizări (11% din totalul vizualizărilor lui Anne-Louis Girodet). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre Anne-Louis Girodet pe TopImpressionists.com?
11.700 vizite în ultimele douăsprezece luni, 1.500 pe pagina pictorului și 10.200 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe Anne-Louis Girodet?
Cititorii îl urmăresc pe Anne-Louis Girodet de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (21%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 78% din vizite.
Ce tip de picturi preferă cititorii la Anne-Louis Girodet?
Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică): 31% din vizite, față de 10% din catalog.