Anton MauveStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1838
–
1888
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Anton Mauve de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Anton Mauve în cifre
Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886 este pictura lui Anton Mauve pe care cititorii o deschid cel mai des: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 8% din totalul vizualizărilor. Apoi Scheveningen și Grazing sheep. Din un total de 6.000 vizite: 1.700 pe pagina pictorului, 4.300 pe tablouri. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 4.300 vizite. Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (18%) și tablete (5%). O preferință indică: Melancolic (Ton emoțional) colectează 83% din vizitele pentru 0% din catalog.
Anton Mauve: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Anton Mauve.
Cum evoluează audiența lui Anton Mauve de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
400
3.900
Aug 2026
0
100
Sep 2026
700
100
Oct 2026
600
200
Cum sunt vizualizate picturile lui Anton Mauve pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Anton Mauve?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
0,0%
50,0%
Terțoase
33,3%
33,3%
Serenitate
50,0%
8,3%
Dramatic
0,0%
8,3%
Nostalgic
16,7%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
0,0%
83,3%
Tranchil
66,7%
8,3%
Sobru
16,7%
8,3%
Contemplativă
16,7%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
12,5%
Umbră difuză
18,0%
8,3%
Lumină moderată
44,0%
43,8%
Echilibru luminos
20,0%
29,2%
Luminos
0,0%
6,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
25,0%
Culori discrete
30,0%
39,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
31,2%
Culori clar saturate
4,0%
4,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
46,4%
50,0%
Nuanțe pământii
46,4%
42,1%
Nuanțe închise
7,1%
5,3%
Monocrom
0,0%
2,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
40,0%
37,5%
Echilibrat
54,0%
50,0%
Vibrant
6,0%
12,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
18,0%
8,3%
Nuanțe blânde
24,0%
10,4%
Echilibrat
8,0%
12,5%
Contrast accentuat
26,0%
35,4%
Contrast maxim
24,0%
33,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
22,9%
Paletă de culori delicate mixate
0,0%
2,1%
Armonie echilibrată
4,0%
0,0%
Unitate cromatică puternică
24,0%
27,1%
Paletă unitară
68,0%
47,9%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Anton Mauve pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
A Herdess with Cows on a Co…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Pieter Frederik…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Carter on a Country Road
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Scanty Meal
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sheep in Dekkersduin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Shepherdess and Her Flock
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Donkey Stand on the Beach a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Scheveningen
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
The Tow Path No.1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Fishing boat on the beach
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este citit Anton Mauve?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
4.600
76,7%
telefoane mobile
1.100
18,3%
tablete
300
5,0%
Ce limbi folosesc cititorii lui Anton Mauve?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Japoneză
400
80,0%
Franceză
100
20,0%
Cum arată vizitele zilnice la Anton Mauve și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
100
Dum 18 Oct
100
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
100
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
100
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
100
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
100
Mar 3 Noi
300
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi
0
Vin 6 Noi
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
200
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
200
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
200
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
Joi 26 Noi (previzualizare)
0
Vin 27 Noi (previzualizare)
0
Anton Mauve: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Anton Mauve?
Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886: 400 vizualizări, 8% din totalul vizualizărilor lui Anton Mauve. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Anton Mauve?
6.000 în ultimele douăsprezece luni (1.700 pe pagina pictorului, 4.300 pe tablouri).
Cititorii îl accesează pe Anton Mauve de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (18%) și tablete (5%); dispozitive de navigare conduce cu 77%.
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Anton Mauve?
Da, Melancolic (Ton emoțional): 83% din vizitele pentru 0% din catalog.