Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Bernardino Luini de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Bernardino Luini: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este Salome with the Head of St John the Baptist: 700 vizualizări într-un an, 9% din tot ce s-a citit despre Bernardino Luini. Urmează LE SILENCE și Madonna with Child and the Young St John. Pagina pictorului: 2.600 vizualizări. Tablouri: 6.600. Total: 9.200. Audiența crește: cu 367% mai multe vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 7.400 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (22%) și tablete (2%). Aceștia aleg Lumină moderată (Luminanță) mai mult decât sugerează catalogul: 25% din vizite, 8% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Bernardino Luini
Cele 10 piese de Bernardino Luini pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Bernardino Luini?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
1.800
5.600
Aug 2026
200
100
Sep 2026
600
800
Când deschid cititorii pânzele lui Bernardino Luini?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Bernardino Luini, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
23,3%
33,9%
Dramatic
20,0%
32,3%
Elegant
23,3%
12,9%
Serenitate
10,0%
8,1%
Romantic
6,7%
4,8%
Mistic
6,7%
3,2%
Clasic
3,3%
3,2%
Eteric
6,7%
1,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
20,0%
25,8%
Liniștit
20,0%
16,1%
Tranchil
20,0%
12,9%
Melancolic
10,0%
16,1%
Misterios
6,7%
8,1%
Sacru
10,0%
6,5%
Dramatic
3,3%
6,5%
Nostalgic
3,3%
4,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
58,0%
50,6%
Umbră difuză
26,0%
13,0%
Lumină moderată
8,0%
24,7%
Echilibru luminos
8,0%
11,7%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
14,0%
23,4%
Culori discrete
52,0%
39,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
20,8%
Culori clar saturate
8,0%
16,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
88,6%
83,6%
Nuanțe închise
6,8%
11,0%
Culori neutre
4,5%
5,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
36,0%
31,2%
Echilibrat
52,0%
46,8%
Vibrant
12,0%
22,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
1,3%
Nuanțe blânde
26,0%
24,7%
Echilibrat
18,0%
10,4%
Contrast accentuat
26,0%
36,4%
Contrast maxim
28,0%
27,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
5,2%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
19,5%
Armonie echilibrată
18,0%
13,0%
Unitate cromatică puternică
54,0%
46,8%
Paletă unitară
12,0%
15,6%
Care sunt picturile preferate ale lui Bernardino Luini, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Crucifixion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Le Christ bénissant, sauveu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The infant Jesus with a Lamb
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
The Virgin Holding the Slee…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
LA VIERGE A L'ENFANT AVEC U…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Madonna in the Rose Garden
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Madonna and Child with Sts…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Sfântul Ieremia în Penitence
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Salomé recevant la tête de…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Holy Family with Saints…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Bernardino Luini?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
7.000
76,1%
telefoane mobile
2.000
21,7%
tablete
200
2,2%
În ce limbi este citit Bernardino Luini?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
1.000
83,3%
Franceză
100
8,3%
Koreană
100
8,3%
Câte vizite zilnice primește Bernardino Luini și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
500
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
300
Mar 29 Sep
400
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
400
Sâm 3 Oct
600
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
300
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
300
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct (previzualizare)
200
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
300
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
200
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
300
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
200
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
200
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
300
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Bernardino Luini
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Bernardino Luini?
Salome with the Head of St John the Baptist pe primul loc: 700 vizualizări, 9% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Bernardino Luini pe TopImpressionists.com?
9.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 2.600 pe pagina pictorului, 6.600 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Bernardino Luini?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (22%) și tablete (2%); dispozitive de navigare generează 76% din vizite.
Care dintre picturile lui Bernardino Luini se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Lumină moderată (Luminanță) reprezintă 25% din vizite pentru 8% din catalog.