Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Clara Peeters de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Clara Peeters: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este Still Life with Nuts, Candy and Flowers: 500 vizualizări într-un an, 16% din tot ce s-a citit despre Clara Peeters. Urmează A Vanitas Portrait Of A Lady și A Bouquet of Flowers. Pagina pictorului: 1.600 vizualizări. Tablouri: 2.800. Total: 4.400. Ritmul de lectură încetinește: cu 88% mai puține vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 3.400 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (95%) și telefoane mobile (5%). Aceștia aleg Armonie echilibrată (Armonie cromatică) mai mult decât sugerează catalogul: 35% din vizite, 21% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Clara Peeters
Cele 10 piese de Clara Peeters pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Clara Peeters?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
0
Iul 2026
1.300
2.100
Aug 2026
100
700
Sep 2026
100
0
Când deschid cititorii pânzele lui Clara Peeters?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Clara Peeters, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
75,0%
83,3%
Serenitate
12,5%
11,1%
Liniște
12,5%
5,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
62,5%
66,7%
Contemplativă
25,0%
22,2%
Nostalgic
12,5%
11,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
69,0%
71,0%
Umbră difuză
27,6%
29,0%
Lumină moderată
3,5%
0,0%
Echilibru luminos
0,0%
0,0%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
20,7%
32,3%
Culori discrete
51,7%
41,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
10,3%
12,9%
Culori clar saturate
17,2%
12,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
51,7%
61,3%
Echilibrat
37,9%
38,7%
Vibrant
10,3%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,3%
19,4%
Nuanțe blânde
27,6%
6,5%
Echilibrat
6,9%
12,9%
Contrast accentuat
31,0%
35,5%
Contrast maxim
24,1%
25,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
3,5%
16,1%
Armonie echilibrată
20,7%
35,5%
Unitate cromatică puternică
62,1%
41,9%
Paletă unitară
13,8%
6,5%
Care sunt picturile preferate ale lui Clara Peeters, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Table with Orange, Olives a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Nuts, Candy…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
A Bouquet of Flowers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Still Life with Cheeses, Ar…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Cheeses, Ar…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
A Still Life of Lilies, Ros…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Still-life
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Still-Life with Flowers and…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Still Life Of Fish And Cat
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Still Life with Crab, Shrim…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Clara Peeters?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
4.200
95,5%
telefoane mobile
200
4,5%
În ce limbi este citit Clara Peeters?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
400
44,4%
Suedeză
300
33,3%
Germană
100
11,1%
Spaniolă
100
11,1%
Câte vizite zilnice primește Clara Peeters și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Dum 20 Sep
0
Lun 21 Sep
0
Mar 22 Sep
100
Mie 23 Sep
0
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
200
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
400
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
2.000
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct (previzualizare)
200
Lun 12 Oct (previzualizare)
0
Mar 13 Oct (previzualizare)
200
Mie 14 Oct (previzualizare)
500
Joi 15 Oct (previzualizare)
700
Vin 16 Oct (previzualizare)
2.500
Sâm 17 Oct (previzualizare)
400
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
600
Joi 22 Oct (previzualizare)
900
Vin 23 Oct (previzualizare)
3.100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
500
Dum 25 Oct (previzualizare)
400
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
400
Mie 28 Oct (previzualizare)
700
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.100
Vin 30 Oct (previzualizare)
3.600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
500
Întrebări despre Clara Peeters
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Clara Peeters?
Still Life with Nuts, Candy and Flowers pe primul loc: 500 vizualizări, 16% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Clara Peeters pe TopImpressionists.com?
4.400 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.600 pe pagina pictorului, 2.800 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Clara Peeters?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (95%) și telefoane mobile (5%); dispozitive de navigare generează 95% din vizite.
Care dintre picturile lui Clara Peeters se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Armonie echilibrată (Armonie cromatică) reprezintă 35% din vizite pentru 21% din catalog.