Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui José Antonio Dominguez Alvarez de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
José Antonio Dominguez Alvarez în cifre
Untitled este pictura lui José Antonio Dominguez Alvarez pe care cititorii o deschid cel mai des: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 25% din totalul vizualizărilor. Apoi Paisagem com castelo și Untitled (Rua ao Sol). Din un total de 2.200 vizite: 900 pe pagina pictorului, 1.300 pe tablouri. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 1.600 vizite. O preferință indică: Monocromatic (Intensitatea culorii) colectează 50% din vizitele pentru 21% din catalog.
José Antonio Dominguez Alvarez: cele 9 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui José Antonio Dominguez Alvarez.
Cum evoluează audiența lui José Antonio Dominguez Alvarez de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
0
Iul 2026
300
1.300
Aug 2026
300
0
Sep 2026
0
0
Oct 2026
100
0
Cum sunt vizualizate picturile lui José Antonio Dominguez Alvarez pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui José Antonio Dominguez Alvarez?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
45,5%
41,7%
Serenitate
36,4%
41,7%
Dramatic
9,1%
8,3%
Mistic
9,1%
8,3%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
31,8%
50,0%
Nostalgic
18,2%
16,7%
Energic
4,5%
16,7%
Plin de bucurie
13,6%
0,0%
Tranchil
13,6%
0,0%
Melancolic
4,5%
8,3%
Contemplativă
4,5%
8,3%
Sacru
4,5%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,9%
12,5%
Umbră difuză
37,9%
31,2%
Lumină moderată
41,4%
56,2%
Echilibru luminos
6,9%
0,0%
Luminos
6,9%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,1%
50,0%
Culori discrete
37,9%
37,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,7%
12,5%
Culori clar saturate
17,2%
0,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
56,5%
71,4%
Culori neutre
21,7%
28,6%
Nuanțe închise
17,4%
0,0%
Culori metalice
4,3%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
20,7%
50,0%
Echilibrat
51,7%
37,5%
Vibrant
27,6%
12,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
0,0%
0,0%
Nuanțe blânde
10,3%
0,0%
Echilibrat
6,9%
31,2%
Contrast accentuat
13,8%
25,0%
Contrast maxim
69,0%
43,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
13,8%
25,0%
Paletă de culori delicate mixate
20,7%
43,8%
Armonie echilibrată
27,6%
6,2%
Unitate cromatică puternică
31,0%
25,0%
Paletă unitară
6,9%
0,0%
Cum se compară canvaele preferate ale lui José Antonio Dominguez Alvarez pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
D. Quijote
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Frias landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Untitled (Rua ao Sol)
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Casario (Galiza)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Segovia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Casa das Violas
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Self-portait
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Paisagem - Casario e barcos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Paisagem com castelo
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Ce limbi folosesc cititorii lui José Antonio Dominguez Alvarez?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
300
60,0%
Daneză
100
20,0%
Spaniolă
100
20,0%
Cum arată vizitele zilnice la José Antonio Dominguez Alvarez și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
100
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
100
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
1.400
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi
0
Vin 6 Noi
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
100
Dum 8 Noi (previzualizare)
1.700
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
100
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
200
Dum 15 Noi (previzualizare)
2.100
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
200
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
200
Dum 22 Noi (previzualizare)
2.500
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
0
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
Joi 26 Noi (previzualizare)
200
Vin 27 Noi (previzualizare)
0
José Antonio Dominguez Alvarez: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui José Antonio Dominguez Alvarez?
Untitled: 400 vizualizări, 25% din totalul vizualizărilor lui José Antonio Dominguez Alvarez. Lista continuă până la locul 9.
Câte vizite primește José Antonio Dominguez Alvarez?
2.200 în ultimele douăsprezece luni (900 pe pagina pictorului, 1.300 pe tablouri).
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de José Antonio Dominguez Alvarez?
Da, Monocromatic (Intensitatea culorii): 50% din vizitele pentru 21% din catalog.