Atelier — Livrare gratuită în întreaga lume — Livrare în 2–6 săptămâni

      Duccio Cititori și cele mai vizualizate picturi pe pânză

      1255 – 1319

      Ce conține această pagină?

      Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Duccio de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

      Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

      Duccio și cititorii

      Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Duccio cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți): 2.900 vizualizări, reprezentând 3% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Învierea lui Lazăr și Chemarile lui Petru și Andrei. Duccio a generat în total 85.900 de vizite: 11.700 pe pagina pictorului și 74.200 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 79% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 64.700 vizite. Cititorii vin în Engleză (33%), Italiană (12%) și Spaniolă (10%). Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (11%) și tablete (2%). Cititorii sunt atrași de Serenitate (Atmosferă): 44% din vizite, pentru 28% din catalogul pictorului.

      Cele 10 picturi ale lui Duccio care atrag cea mai mare atenție

      Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de Duccio pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.

      1. Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți) 1 Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți), 1308 2.900 vizualizări · 3,4%
      2. Învierea lui Lazăr 2 Învierea lui Lazăr, 1310 2.300 vizualizări · 2,7%
      3. Chemarile lui Petru și Andrei 3 Chemarile lui Petru și Andrei, 1308 2.000 vizualizări · 2,4%
      4. Ultima Cina 4 Ultima Cina, 1308 1.800 vizualizări · 2,1%
      5. Transfiguration 5 Transfiguration, 1308 1.800 vizualizări · 2,1%
      6. Madonna Rucellai 6 Madonna Rucellai, 1285 1.600 vizualizări · 1,9%
      7. Anunțarea 7 Anunțarea, 1308 1.400 vizualizări · 1,7%
      8. Crevole Madonna 8 Crevole Madonna 1.400 vizualizări · 1,7%
      9. Coborârea în Hell-ul Infernal 9 Coborârea în Hell-ul Infernal, 1308 1.300 vizualizări · 1,5%
      10. MaestÓ (în centrul panoului) 10 MaestÓ (în centrul panoului), 1311 1.200 vizualizări · 1,4%

      Câți cititori vizitează pagina lui Duccio în fiecare lună?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

      Vezi cifrele
      LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
      Oct 202500
      Noi 202500
      Dec 202500
      Ian 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Mai 202600
      Iun 20262001.500
      Iul 20264.60060.100
      Aug 20262.5004.500
      Sep 20264.4008.100

      Câte ori sunt vizionate picturile lui Duccio?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

      Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

      Care sunt picturile lui Duccio care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?

      Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

      Vezi cifrele
      Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
      Maestà (Madonna cu îngeri ș…0000000008005000
      MaestÓ (în centrul panoului)000000000600100400
      Madona şi copilul cu Sfântu…0000000007000100
      Christ Taking Leave of the…0000000007000100
      Anunțarea000000000700400300
      Madonna Rucellai0000000001.300200100
      Născerea0000000008000200
      Transfiguration000000000300200700
      Slaughter of the Innocents0000000003001000
      Madonna Rucellai00000000010000

      Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe Duccio?

      Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

      Vezi cifrele
      DispozitivViziteDistribuie
      dispozitive de navigare74.30086,5%
      telefoane mobile9.70011,3%
      tablete1.9002,2%

      În ce limbi este citit Duccio?

      Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

      Vezi cifrele
      LimbăViziteDistribuie
      Engleză1.40033,3%
      Italiană50011,9%
      Spaniolă4009,5%
      Franceză3007,1%
      Portugheză3007,1%
      Poloneză2004,8%
      Rusă2004,8%
      Bulgară1002,4%
      Greacă1002,4%
      Ungară1002,4%

      Câte vizite primește Duccio în fiecare zi și care este prognoza?

      Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

      Vezi cifrele
      ZiuaVizite
      Dum 4 Oct1.000
      Lun 5 Oct700
      Mar 6 Oct500
      Mie 7 Oct900
      Joi 8 Oct1.800
      Vin 9 Oct600
      Sâm 10 Oct400
      Dum 11 Oct700
      Lun 12 Oct1.600
      Mar 13 Oct900
      Mie 14 Oct2.000
      Joi 15 Oct1.200
      Vin 16 Oct500
      Sâm 17 Oct600
      Dum 18 Oct400
      Lun 19 Oct1.500
      Mar 20 Oct1.800
      Mie 21 Oct1.300
      Joi 22 Oct1.800
      Vin 23 Oct1.500
      Sâm 24 Oct600
      Dum 25 Oct (previzualizare)1.000
      Lun 26 Oct (previzualizare)1.700
      Mar 27 Oct (previzualizare)1.500
      Mie 28 Oct (previzualizare)1.900
      Joi 29 Oct (previzualizare)2.200
      Vin 30 Oct (previzualizare)1.200
      Sâm 31 Oct (previzualizare)700
      Dum 1 Noi (previzualizare)1.100
      Lun 2 Noi (previzualizare)1.900
      Mar 3 Noi (previzualizare)1.600
      Mie 4 Noi (previzualizare)2.100
      Joi 5 Noi (previzualizare)2.400
      Vin 6 Noi (previzualizare)1.300
      Sâm 7 Noi (previzualizare)800
      Dum 8 Noi (previzualizare)1.100
      Lun 9 Noi (previzualizare)2.100
      Mar 10 Noi (previzualizare)1.700
      Mie 11 Noi (previzualizare)2.300
      Joi 12 Noi (previzualizare)2.600
      Vin 13 Noi (previzualizare)1.400
      Sâm 14 Noi (previzualizare)900

      Întrebări despre Duccio

      Care sunt cele mai populare picturi ale lui Duccio?

      Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți) ocupă prima poziție, cu 2.900 vizualizări (3% din totalul vizualizărilor lui Duccio). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.

      Câți oameni au citit despre Duccio pe TopImpressionists.com?

      85.900 vizite în ultimele douăsprezece luni, 11.700 pe pagina pictorului și 74.200 pe tablourile individuale.

      Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe Duccio?

      Cititorii îl urmăresc pe Duccio de pe dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (11%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 86% din vizite.

      În ce limbi urmăresc cititorii pe Duccio?

      În Engleză (33%), Italiană (12%) și Spaniolă (10%). Engleză conduce cu 33%.

      Ce tip de picturi preferă cititorii la Duccio?

      Serenitate (Atmosferă): 44% din vizite, față de 28% din catalog.