Atelier — Livrare gratuită în întreaga lume — Livrare în 2–6 săptămâni

      Emil Nolde Statistici privind popularitatea și vizitatorii

      1867 – 1956

      Ce conține această pagină?

      Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Emil Nolde de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

      Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

      Emil Nolde în cifre

      Grădina de flori (Fata și spălarea) este pictura lui Emil Nolde pe care cititorii o deschid cel mai des: 9.600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 22% din totalul vizualizărilor. Apoi Batjocorirea lui Hristos și Masks. Din un total de 50.000 vizite: 8.700 pe pagina pictorului, 41.300 pe tablouri. Lumina este în creștere: cu 56% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 26.300 vizite. Limbi de studiu ale cititorilor: Engleză (34%), Poloneză (10%) și Italiană (9%). Țările cititorilor: Statele Unite ale Americii (20%), Polonia (13%) și Italia (9%). Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (29%) și tablete (4%). O preferință indică: Plin de bucurie (Ton emoțional) colectează 38% din vizitele pentru 0% din catalog.

      Emil Nolde: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori

      Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Emil Nolde.

      1. Grădina de flori (Fata și spălarea) 1 Grădina de flori (Fata și spălarea), 1908 9.600 vizualizări · 21,5%
      2. Batjocorirea lui Hristos 2 Batjocorirea lui Hristos, 1909 5.800 vizualizări · 13,0%
      3. Masks 3 Masks, 1911 1.600 vizualizări · 3,6%
      4. Crucifixion, 4 Crucifixion,, 1912 1.400 vizualizări · 3,1%
      5. Dance around the Golden Calf 5 Dance around the Golden Calf, 1910 1.100 vizualizări · 2,5%
      6. Mask Still Life III, 6 Mask Still Life III,, 1911 1.000 vizualizări · 2,2%
      7. Anna Wieds Garden 7 Anna Wieds Garden 700 vizualizări · 1,6%
      8. Christ among the Children 8 Christ among the Children 700 vizualizări · 1,6%
      9. Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 9 Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 700 vizualizări · 1,6%
      10. Landscape in Red Light 10 Landscape in Red Light 500 vizualizări · 1,1%

      Cum evoluează audiența lui Emil Nolde de la lună la lună?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

      Afișează cifrele
      LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
      Oct 202500
      Noi 202500
      Dec 202500
      Ian 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Mai 202600
      Iun 2026100600
      Iul 20262.30024.000
      Aug 20267008.300
      Sep 20265.6008.400

      Cum sunt vizualizate picturile lui Emil Nolde pe parcursul anului?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

      Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

      Cum se compară canvaele preferate ale lui Emil Nolde pe parcursul anului?

      Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

      Afișează cifrele
      Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
      Sunset000000000000
      Sea with Red Sky0000000000100100
      Couple on the beach000000000000
      Masks00000000100500100600
      Christ among the Children000000000100100500
      The Great Gardener00000000020000
      Light-flooded Sea (Green)0000000001000100
      Marshy Landscape under the…0000000001001000
      Animal and Figures000000000000
      Anna Wieds Garden000000000200100300

      Telefoane, tablete sau computere: cum este citit Emil Nolde?

      Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

      Afișează cifrele
      DispozitivViziteDistribuie
      dispozitive de navigare33.20066,4%
      telefoane mobile14.70029,4%
      tablete2.1004,2%

      Ce limbi folosesc cititorii lui Emil Nolde?

      Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

      Afișează cifrele
      LimbăViziteDistribuie
      Engleză3.00034,1%
      Poloneză90010,2%
      Italiană8009,1%
      Norwegian7008,0%
      Franceză5005,7%
      Germană4004,5%
      Georgiană3003,4%
      Koreană3003,4%
      Olandeză3003,4%
      Cehă2002,3%

      Cum arată vizitele zilnice la Emil Nolde și ce urmează?

      Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

      Afișează cifrele
      ZiuaVizite
      Lun 5 Oct1.000
      Mar 6 Oct2.500
      Mie 7 Oct1.600
      Joi 8 Oct900
      Vin 9 Oct1.200
      Sâm 10 Oct900
      Dum 11 Oct1.300
      Lun 12 Oct900
      Mar 13 Oct2.300
      Mie 14 Oct1.600
      Joi 15 Oct700
      Vin 16 Oct700
      Sâm 17 Oct400
      Dum 18 Oct500
      Lun 19 Oct1.400
      Mar 20 Oct1.500
      Mie 21 Oct1.000
      Joi 22 Oct1.400
      Vin 23 Oct1.000
      Sâm 24 Oct1.500
      Dum 25 Oct2.500
      Lun 26 Oct (previzualizare)1.300
      Mar 27 Oct (previzualizare)2.500
      Mie 28 Oct (previzualizare)1.700
      Joi 29 Oct (previzualizare)1.200
      Vin 30 Oct (previzualizare)1.200
      Sâm 31 Oct (previzualizare)1.100
      Dum 1 Noi (previzualizare)1.700
      Lun 2 Noi (previzualizare)1.400
      Mar 3 Noi (previzualizare)2.600
      Mie 4 Noi (previzualizare)1.700
      Joi 5 Noi (previzualizare)1.200
      Vin 6 Noi (previzualizare)1.200
      Sâm 7 Noi (previzualizare)1.200
      Dum 8 Noi (previzualizare)1.800
      Lun 9 Noi (previzualizare)1.400
      Mar 10 Noi (previzualizare)2.700
      Mie 11 Noi (previzualizare)1.800
      Joi 12 Noi (previzualizare)1.300
      Vin 13 Noi (previzualizare)1.200
      Sâm 14 Noi (previzualizare)1.200
      Dum 15 Noi (previzualizare)1.800

      Emil Nolde: răspunsuri scurte

      Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Emil Nolde?

      Grădina de flori (Fata și spălarea): 9.600 vizualizări, 22% din totalul vizualizărilor lui Emil Nolde. Lista continuă până la locul 10.

      Câte vizite primește Emil Nolde?

      50.000 în ultimele douăsprezece luni (8.700 pe pagina pictorului, 41.300 pe tablouri).

      Cititorii îl accesează pe Emil Nolde de pe un telefon sau de pe un computer?

      Pe ambele: dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (29%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduce cu 66%.

      Emil Nolde este citit în mai multe limbi?

      Da: Engleză (34%), Poloneză (10%) și Italiană (9%). Engleză conduce cu 34%.

      Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Emil Nolde?

      Da, Plin de bucurie (Ton emoțional): 38% din vizitele pentru 0% din catalog.