Frank StellaCititori și cele mai vizualizate picturi pe pânză
1936
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Frank Stella de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Frank Stella și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Frank Stella cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost The Fountain: 900 vizualizări, reprezentând 20% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Darabjerd III și Tahkt-I-Sulayman Variation II. Frank Stella a generat în total 6.000 de vizite: 3.300 pe pagina pictorului și 2.700 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 191% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Sep 2026, cu 3.200 vizite. Cititorii vin în Engleză (86%), Cehă (4%) și Poloneză (4%). Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (53%), telefoane mobile (42%) și tablete (5%). Cititorii sunt atrași de Culori discrete (Saturație culoare): 34% din vizite, pentru 17% din catalogul pictorului.
Cele 10 picturi ale lui Frank Stella care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de Frank Stella pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui Frank Stella în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
200
1.500
Aug 2026
300
800
Sep 2026
2.800
400
Câte ori sunt vizionate picturile lui Frank Stella?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui Frank Stella?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Minimalist
66,7%
59,1%
Impactant
11,1%
18,2%
Serenitate
11,1%
18,2%
Modern
11,1%
4,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
44,4%
45,5%
Energic
22,2%
22,7%
Contemplativă
22,2%
13,6%
Tranchil
11,1%
18,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
9,8%
13,6%
Umbră difuză
4,9%
0,0%
Lumină moderată
26,8%
34,1%
Echilibru luminos
41,5%
36,4%
Luminos
17,1%
15,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
34,2%
15,9%
Culori discrete
17,1%
34,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
17,1%
15,9%
Culori clar saturate
21,9%
18,2%
Culoare intensă
9,8%
15,9%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
44,7%
33,3%
Nuanțe pământii
18,4%
25,6%
Culori pastelate
10,5%
17,9%
Nuanțe închise
10,5%
12,8%
Monocrom
7,9%
2,6%
Vibrant și intens
2,6%
5,1%
Culori metalice
2,6%
2,6%
Natură
2,6%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
29,3%
13,6%
Echilibrat
34,2%
50,0%
Vibrant
36,6%
36,4%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,2%
2,3%
Nuanțe blânde
17,1%
29,5%
Echilibrat
2,4%
0,0%
Contrast accentuat
12,2%
20,4%
Contrast maxim
56,1%
47,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
53,7%
50,0%
Paletă de culori delicate mixate
14,6%
29,5%
Armonie echilibrată
9,8%
4,5%
Unitate cromatică puternică
12,2%
13,6%
Paletă unitară
9,8%
2,3%
Care sunt picturile lui Frank Stella care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Gran Cairo
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hyena Stomp
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Basra Gate III
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Die Fahne Hoch!
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Marriage of Reason and…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Manteneia II – Traducere în…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
The Fountain
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
0
0
Shoubeegi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Fez
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sacramento Mall Proposal #4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe Frank Stella?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
3.200
53,3%
telefoane mobile
2.500
41,7%
tablete
300
5,0%
În ce limbi este citit Frank Stella?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
4.300
86,0%
Cehă
200
4,0%
Poloneză
200
4,0%
Italiană
100
2,0%
Portugheză
100
2,0%
Rusă
100
2,0%
Câte vizite primește Frank Stella în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Mar 22 Sep
0
Mie 23 Sep
200
Joi 24 Sep
700
Vin 25 Sep
400
Sâm 26 Sep
200
Dum 27 Sep
800
Lun 28 Sep
600
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
600
Joi 1 Oct
400
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
200
Lun 5 Oct
900
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
600
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct (previzualizare)
0
Mie 14 Oct (previzualizare)
100
Joi 15 Oct (previzualizare)
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Frank Stella
Care sunt cele mai populare picturi ale lui Frank Stella?
The Fountain ocupă prima poziție, cu 900 vizualizări (20% din totalul vizualizărilor lui Frank Stella). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre Frank Stella pe TopImpressionists.com?
6.000 vizite în ultimele douăsprezece luni, 3.300 pe pagina pictorului și 2.700 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe Frank Stella?
Cititorii îl urmăresc pe Frank Stella de pe dispozitive de navigare (53%), telefoane mobile (42%) și tablete (5%); dispozitive de navigare reprezintă 53% din vizite.
În ce limbi urmăresc cititorii pe Frank Stella?
În Engleză (86%), Cehă (4%) și Poloneză (4%). Engleză conduce cu 86%.
Ce tip de picturi preferă cititorii la Frank Stella?
Culori discrete (Saturație culoare): 34% din vizite, față de 17% din catalog.