Atelier — Livrare gratuită în întreaga lume — Livrare în 2–6 săptămâni

      Frederic Leighton Cititorii și Canvases-urile

      1830 – 1896

      Ce conține această pagină?

      Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Frederic Leighton de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

      Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

      Frederic Leighton: ce spune un an de vizite

      Piesă cea mai vizualizată este Flaming June: 1.100 vizualizări într-un an, 6% din tot ce s-a citit despre Frederic Leighton. Urmează English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún și A Florentine Student. Pagina pictorului: 3.100 vizualizări. Tablouri: 17.500. Total: 20.600. Ritmul de lectură încetinește: cu 16% mai puține vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 15.500 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (14%) și tablete (5%). Aceștia aleg Romantic (Ton emoțional) mai mult decât sugerează catalogul: 30% din vizite, 8% din pânteze.

      Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Frederic Leighton

      Cele 10 piese de Frederic Leighton pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.

      1. Flaming June 1 Flaming June 1.100 vizualizări · 5,9%
      2. English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún 2 English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún, 1895 700 vizualizări · 3,7%
      3. A Florentine Student 3 A Florentine Student 600 vizualizări · 3,2%
      4. Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain 4 Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain, 1866 500 vizualizări · 2,7%
      5. The Garden of the Hesperides 5 The Garden of the Hesperides 500 vizualizări · 2,7%
      6. Mrs Ellinor Guthrie 6 Mrs Ellinor Guthrie, 1865 500 vizualizări · 2,7%
      7. The Daphnephoria (Detail Right) 7 The Daphnephoria (Detail Right) 500 vizualizări · 2,7%
      8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1891 400 vizualizări · 2,1%
      9. Jezebel and Ahab 9 Jezebel and Ahab, 1863 400 vizualizări · 2,1%
      10. Antigone 10 Antigone, 1882 400 vizualizări · 2,1%

      Când vizitează cititorii pagina lui Frederic Leighton?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

      Cifrele într-un tabel
      LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
      Oct 202500
      Noi 202500
      Dec 202500
      Ian 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Mai 202600
      Iun 20260500
      Iul 20261.70013.800
      Aug 20265002.000
      Sep 20269001.200

      Când deschid cititorii pânzele lui Frederic Leighton?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

      Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

      Care sunt picturile preferate ale lui Frederic Leighton, lună de lună?

      Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

      Cifrele într-un tabel
      Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
      English Flaming June Españo…0000000005002000
      Flaming June00000000000200
      The Garden of the Hesperides0000000001002000
      Mrs Ellinor Guthrie00000000050000
      Flaming June00000000020000
      Flaming June0000000008003000
      Perseus and Andromeda0000000002002000
      English Flaming June‎00000000020000
      The Isle of Chios00000000010000
      The Painter's Honeymoon00000000000200

      Ce dispozitive folosesc cititorii lui Frederic Leighton?

      Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

      Cifrele într-un tabel
      DispozitivViziteDistribuie
      dispozitive de navigare16.70081,1%
      telefoane mobile2.90014,1%
      tablete1.0004,9%

      În ce limbi este citit Frederic Leighton?

      Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

      Cifrele într-un tabel
      LimbăViziteDistribuie
      Italiană20028,6%
      Suedeză20028,6%
      Greacă10014,3%
      Engleză10014,3%
      Lituaniană10014,3%

      Câte vizite zilnice primește Frederic Leighton și care este următorul pas?

      Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

      Cifrele într-un tabel
      ZiuaVizite
      Mar 6 Oct100
      Mie 7 Oct300
      Joi 8 Oct0
      Vin 9 Oct200
      Sâm 10 Oct200
      Dum 11 Oct100
      Lun 12 Oct0
      Mar 13 Oct200
      Mie 14 Oct300
      Joi 15 Oct200
      Vin 16 Oct100
      Sâm 17 Oct100
      Dum 18 Oct400
      Lun 19 Oct200
      Mar 20 Oct400
      Mie 21 Oct300
      Joi 22 Oct100
      Vin 23 Oct500
      Sâm 24 Oct500
      Dum 25 Oct400
      Lun 26 Oct0
      Mar 27 Oct (previzualizare)400
      Mie 28 Oct (previzualizare)500
      Joi 29 Oct (previzualizare)200
      Vin 30 Oct (previzualizare)500
      Sâm 31 Oct (previzualizare)500
      Dum 1 Noi (previzualizare)500
      Lun 2 Noi (previzualizare)100
      Mar 3 Noi (previzualizare)500
      Mie 4 Noi (previzualizare)600
      Joi 5 Noi (previzualizare)200
      Vin 6 Noi (previzualizare)600
      Sâm 7 Noi (previzualizare)600
      Dum 8 Noi (previzualizare)600
      Lun 9 Noi (previzualizare)100
      Mar 10 Noi (previzualizare)600
      Mie 11 Noi (previzualizare)700
      Joi 12 Noi (previzualizare)200
      Vin 13 Noi (previzualizare)600
      Sâm 14 Noi (previzualizare)600
      Dum 15 Noi (previzualizare)700
      Lun 16 Noi (previzualizare)200

      Întrebări despre Frederic Leighton

      Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Frederic Leighton?

      Flaming June pe primul loc: 1.100 vizualizări, 6% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.

      Cât de mare este audiența lui Frederic Leighton pe TopImpressionists.com?

      20.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 3.100 pe pagina pictorului, 17.500 pe tablouri.

      Ce dispozitive folosesc cititorii lui Frederic Leighton?

      Aceștia folosesc dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (14%) și tablete (5%); dispozitive de navigare generează 81% din vizite.

      Care dintre picturile lui Frederic Leighton se potrivesc cu gusturile cititorilor?

      Pânzele care sunt identificate ca Romantic (Ton emoțional) reprezintă 30% din vizite pentru 8% din catalog.